Jaká pravidla byste měli mít na paměti při výběru koberce do obývacího pokoje?

Jaká pravidla byste měli mít na paměti při výběru koberce do obývacího pokoje?

Jestliže si chcete koupit kvalitní a stylový koberec do vašeho obývacího pokoje, bude dobré, když se při jeho výběru budete řídit několika důležitými pravidly. Že nevíte, o která pravidla se jedná? Nezoufejte! My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme. Čtěte a nechte se inspirovat společně s námi.

Jak vybírat koberec s ohledem na barvu zdí v obývacím pokoji?

Vybrat koberec do obýváku nemusí být zase tak lehký úkol, jak se může na první pohled zdát. Nejdříve bychom se měli zaměřit na to, jak vypadají naše zdi v obývacím pokoji. Máte-li na zdech klasickou bílou barvu, můžete si dovolit vybírat koberec v různobarevných variantách, ale také koberec se vzory a s motivy. In jsou letos abstraktní motivy, ale také konzervativní kostky, kolečka či proužky. Pokud však máte v obýváku na stěnách tapety, vsaďte raději na jednobarevný koberec v minimalistickém dekoru. Jak se říká, méně znamená mnohdy více a mnoho vzorů a motivů v rámci jednoho prostoru by mohlo působit chaotickým a až rušivým dojmem. A přesně tomu se chceme v našem obývacím pokoji vyhnout. Do malých prostor pak můžeme využít optických klamů a zvolit do nich koberec ve světlém odstínu. Tím se váš pokoj opticky zvětší. Do rozlehlejších obývacích pokojů se budou hodit také tmavé výraznější koberce. Koberce se vzory a s motivy také opticky ubírají prostor, vybírejte je tak s rozvahou.

Jakou barvu koberce vybrat s ohledem k naší sedačce a nábytku v obývacím pokoji?

Stylový koberec by měl ve vašem obývacím pokoji ladit i se sedačkou či s gaučem. Ohled musíme brát i na dekorační polštáře ,které jsou položené na sedačce. V ideálním případě by měly vaše ozdobné polštářky ladit právě se zmíněným kobercem. Pokud vsadíte na koberec se vzory a s motivy, mohou se tyto prvky objevit i na dekorativních polštářích. Dávejte si však pozor, aby byly vybrané vzory a motivy na textilních doplňcích opravdu identické. Různorodé vzory by totiž v jednom prostoru působily rušivě. K vzorovaným doplňkům v obýváku se pak bude hodit jednobarevná sedací souprava. Máte-li naopak v obývací místnosti vzorovaný gauč, vsaďte už jen na jednobarevné polštářky a koberec. Co se týče barev, budou letos v kurzu ty přírodní a pastelové. Do vašich obýváků tak můžete vnést tóny zelené, krémové či modré barvy. Do menších obýváků volte světlé tóny barev a do větších prostor zase tmavé odstíny. V rozlehlých místnostech se budou vyjímat i koberce a polštářky se vzory a s motivy.

Podle jakých dalších parametrů nakupovat koberec do obývacího pokoje?

Koberec do obývacího pokoje můžeme vybírat také podle velikosti a materiálu, z kterého je vyrobený. Co se týče velikosti koberce, musíme ho volit podle velikosti místnosti. Do menších místností volte menších kusové koberce a do rozlehlejších zase ty větší. Zaměříme-li se na materiál, jsou nejčastější volbou kousky z polyesteru, polypropylenu a z polyamidu. Velké oblíbenosti se také těší bavlněné koberečky, které jsou příjemné na dotek a dobře se udržují v čistotě. Na stylové koberce, které se vám budou hodit do obývacích pokojů, se můžete podívat např. i tady: https://www.sinsay.com/cz/cz/. Tady si přijde na své i ten nejnáročnější zákazník.

Doporučujeme

Články odjinud