vytisknout velikost písma Jak zavařit ořechy, aby vydržely chutné i několik let? Vyberte si ze 4 ověřených způsobů

Potýkáte se s velkou úrodou vlašských ořechů a přemýšlíte, jak je uchovat co nejdéle čerstvé a chutné? Pak je nejlepší volbou zavařování! Vyzkoušet můžete zavařování v hrnci, horkovzdušné troubě, myčce nebo na sucho v mikrovlnce. Poradíme vám ten nejlepší postup, jak na to.

Pokud vám po sezóně vlašských ořechů zůstala velká zásoba, můžete si gratulovat. Jedná se totiž o nejvýživnější druh ořechů, který můžeme použít do buchet, vánočního cukroví a dalších pokrmů. Samotné skladování ořechů je tak trochu oříšek. Jsou náchylné na žluknutí, plesnivění nebo je napadají moli. Špatně skladované ořechy také brzy ztrácejí chuť. V lednici vám můžou vydržet i několik měsíců a v mrazáku až rok.

Pokud se ale rozhodnete je zavařit, můžete je konzumovat i několik let a budou stále jako čerstvé. Navíc tím ušetříte místo, protože zavařujeme pouze vyloupaná jádra, která nejsou tak objemná jako celé ořechy ve skořápce. Jádra jsou sama o sobě zranitelnější a zavařením jim zajistíme dlouhodobou trvanlivost.

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Postup: Co je důležité před zavařováním?

Vlašské ořechy před loupáním musíme nejprve nechat dostatečně proschnout. Rozmístíme je na plátno nebo síto na větraném místě nebo poblíž topení. Doschnout se musí nechat i po vyloupnutí. K zavařování vybíráme pouze kvalitní plody, které jsou bez plísně a zápachu. Pozor, pořádné sušení může trvat i několik týdnů.

Zavařování ořechů v hrnci

Pro zavařování ořechů musíme použít dokonale umyté, vysterilizované a suché sklenice. Víčka použijeme šroubovací a nejlépe nová, kvůli nežádoucím pachům. Do sklenic nasypeme proschlá jádra ořechů asi 1 centimetr pod okraj. Můžeme lehce protřepat a případně ořechy ještě doplnit, pokud hladina klesne. Poté zavíčkujeme bez jakéhokoliv nálevu nebo vody a naskládáme do zavařovacího hrnce vedle sebe tak, aby se sklenice nedotýkaly. Následně zalijeme vodou asi do poloviny výšky sklenic a zavařujeme 10 minut od chvíle, kdy se voda začne vařit na mírnějším plameni. V případě potřeby můžeme sklenice zatížit. Po skončení sklenice vyndejte, otřete a otočte dnem nahoru, dokud nevychladnou.

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak zavařit ořechy na sucho v mikrovlnce

Asi nejjednodušším způsobem je zavařování ořechů v mikrovlnné troubě. Vyloupaná jádra opět naskládáme do vysterilizovaných suchých sklenic a otevřené sklenice na sucho vložíme do mikrovlnné trouby. Ohříváme zhruba 2 minuty na nejvyšší stupeň, poté vyndáme, zavíčkujeme, otočíme ještě teplé dnem vzhůru a necháme takto vychladnout. Tímto způsobem lze zavařovat i další druhy ořechů, nejen vlašské.

V troubě, mikrovlnce i v myčce na nádobí. Zavařujte jako profíci

V troubě, mikrovlnce i v myčce na nádobí. Zavařujte jako profíci

Zavařování ořechů v troubě nebo myčce

Na začátku je to stejné, jako u předchozích postupů – vysušená jádra nasypeme do suchých a čistých sklenic, které zavíčkujeme nejlépe novými víčky. Horkovzdušnou troubu předehřejeme na 250 stupňů. Na dno plechu nebo pekáče rozložíme starou utěrku a naskládáme na ni zavíčkované sklenice. Poté zalijeme vodou do výšky asi 4 cm sklenic. Plech dáme do trouby a zavařujeme 8–12 minut se zapnutým horkovzduchem. Následně vyndáme a necháme vychladnout dnem vzhůru.

Pokud máte myčku, můžete vyzkoušet tento moderní způsob zavařování. Suchá jádra naskládáme do umytých sterilizovaných sklenic a důsledně zašroubujeme. Poté sklenice vložíme do myčky tak, aby stály rovně, a nastavíme nejdelší program, který myčka nabízí – pravděpodobně půjde o program na mytí hrnců. Po skončení programu sklenice vyndáme a opět necháme vystydnout víkem dolů.

Zavařené ořechy vydrží až 4 roky. Jak je skladovat?

Zavařené sklenice s ořechy uchováváme v suché, temné místnosti a chladu, ideální teplota pro skladování je 5–15 °C. Při správném uložení si zachovají tvar, vůni i chuť a vydržet můžou až 4 roky. Po otevření sklenici uložíme do lednice.

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese najdete houby krásné jako obrázek, ale verdikt zkušeného houbaře zničí vaše nadšení? Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a celá smaženice bude zkažená. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  9.  2022 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro vás 30+ nápadů na dekorace i umělecká díla

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro…

Vytvořte si z obyčejných kamínků, které jste si přivezli od moře, originální kousky, které ozvláštní vaši domácnost, ale třeba i zahradu. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější nápady.

23.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Dekorace
10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a ušetřit za topení

10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a uš…

V době, kdy ceny plynu a elektřiny vylétly na historická maxima, je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, zda se ve vaší domácnosti netopí tak trochu „pánubohu do oken“. Zateplení fasády už zřejmě letos nestihnete, přesto existují chytrá řešení, která vám pomohou topit méně.

25.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Bydlení
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Houbařské žně konečně začaly. Nadprůměrně deštivé počasí a konec vysokých teplot houbám opravdu svědčí. Některé oblasti v České republice jsou zárukou, že byste si odnést plný koš. A ne jeden. Ale i teď se najde řada míst, odkud z lesa můžete odejít s prázdnou nebo jen s pár kousky na dně košíku. Kde tedy rostou houby teď? Kam vyrazit na houby na přelomu léta a podzimu? Kde vás v Česku čekají pravidelně nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

3.  9.  2022 |
Lenka Chvostová
Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak ji správně používat?

Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak j…

Spojí-li se dešťové přeháňky s vyššími teplotami, nastanou žně pro všechny houbaře. Problémem ale může být, jak množství hub rychle zpracovat. Ideální volbou je kvalitní sušička, v níž budou houby usušené během několika hodin a téměř bez práce.

21.  9.  2022 | |2 N/A
Kateřina Hradová
ZajímavostiUžitečná zahradaÚrodaTestyNářadí a stroje