vytisknout velikost písma Jak zavařit ořechy, aby vydržely chutné i několik let? Vyberte si ze 4 ověřených způsobů

Potýkáte se s velkou úrodou vlašských ořechů a přemýšlíte, jak je uchovat co nejdéle čerstvé a chutné? Pak je nejlepší volbou zavařování! Vyzkoušet můžete zavařování v hrnci, horkovzdušné troubě, myčce nebo na sucho v mikrovlnce. Poradíme vám ten nejlepší postup, jak na to.
Jak zavařit ořechy, aby vydržely chutné i několik let? Vyberte si ze 4 ověřených způsobů

Pokud vám po sezóně vlašských ořechů zůstala velká zásoba, můžete si gratulovat. Jedná se totiž o nejvýživnější druh ořechů, který můžeme použít do buchet, vánočního cukroví a dalších pokrmů. Samotné skladování ořechů je tak trochu oříšek. Jsou náchylné na žluknutí, plesnivění nebo je napadají moli. Špatně skladované ořechy také brzy ztrácejí chuť. V lednici vám můžou vydržet i několik měsíců a v mrazáku až rok.

Pokud se ale rozhodnete je zavařit, můžete je konzumovat i několik let a budou stále jako čerstvé. Navíc tím ušetříte místo, protože zavařujeme pouze vyloupaná jádra, která nejsou tak objemná jako celé ořechy ve skořápce. Jádra jsou sama o sobě zranitelnější a zavařením jim zajistíme dlouhodobou trvanlivost.

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Postup: Co je důležité před zavařováním?

Vlašské ořechy před loupáním musíme nejprve nechat dostatečně proschnout. Rozmístíme je na plátno nebo síto na větraném místě nebo poblíž topení. Doschnout se musí nechat i po vyloupnutí. K zavařování vybíráme pouze kvalitní plody, které jsou bez plísně a zápachu. Pozor, pořádné sušení může trvat i několik týdnů.

Zavařování ořechů v hrnci

Pro zavařování ořechů musíme použít dokonale umyté, vysterilizované a suché sklenice. Víčka použijeme šroubovací a nejlépe nová, kvůli nežádoucím pachům. Do sklenic nasypeme proschlá jádra ořechů asi 1 centimetr pod okraj. Můžeme lehce protřepat a případně ořechy ještě doplnit, pokud hladina klesne. Poté zavíčkujeme bez jakéhokoliv nálevu nebo vody a naskládáme do zavařovacího hrnce vedle sebe tak, aby se sklenice nedotýkaly. Následně zalijeme vodou asi do poloviny výšky sklenic a zavařujeme 10 minut od chvíle, kdy se voda začne vařit na mírnějším plameni. V případě potřeby můžeme sklenice zatížit. Po skončení sklenice vyndejte, otřete a otočte dnem nahoru, dokud nevychladnou.

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak zavařit ořechy na sucho v mikrovlnce

Asi nejjednodušším způsobem je zavařování ořechů v mikrovlnné troubě. Vyloupaná jádra opět naskládáme do vysterilizovaných suchých sklenic a otevřené sklenice na sucho vložíme do mikrovlnné trouby. Ohříváme zhruba 2 minuty na nejvyšší stupeň, poté vyndáme, zavíčkujeme, otočíme ještě teplé dnem vzhůru a necháme takto vychladnout. Tímto způsobem lze zavařovat i další druhy ořechů, nejen vlašské.

V troubě, mikrovlnce i v myčce na nádobí. Zavařujte jako profíci

V troubě, mikrovlnce i v myčce na nádobí. Zavařujte jako profíci

Zavařování ořechů v troubě nebo myčce

Na začátku je to stejné, jako u předchozích postupů – vysušená jádra nasypeme do suchých a čistých sklenic, které zavíčkujeme nejlépe novými víčky. Horkovzdušnou troubu předehřejeme na 250 stupňů. Na dno plechu nebo pekáče rozložíme starou utěrku a naskládáme na ni zavíčkované sklenice. Poté zalijeme vodou do výšky asi 4 cm sklenic. Plech dáme do trouby a zavařujeme 8–12 minut se zapnutým horkovzduchem. Následně vyndáme a necháme vychladnout dnem vzhůru.

Pokud máte myčku, můžete vyzkoušet tento moderní způsob zavařování. Suchá jádra naskládáme do umytých sterilizovaných sklenic a důsledně zašroubujeme. Poté sklenice vložíme do myčky tak, aby stály rovně, a nastavíme nejdelší program, který myčka nabízí – pravděpodobně půjde o program na mytí hrnců. Po skončení programu sklenice vyndáme a opět necháme vystydnout víkem dolů.

Zavařené ořechy vydrží až 4 roky. Jak je skladovat?

Zavařené sklenice s ořechy uchováváme v suché, temné místnosti a chladu, ideální teplota pro skladování je 5–15 °C. Při správném uložení si zachovají tvar, vůni i chuť a vydržet můžou až 4 roky. Po otevření sklenici uložíme do lednice.

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte…

Jak si co nejvíc usnadnit život a vaření v kuchyni? S těmito vychytávkami to půjde snadno a vy si budete říkat, jak jste bez nich doteď mohli žít!

3.  1.  2021 |
Nejlepší novoroční přání: Texty pro SMS i papírová péefka

Nejlepší novoroční přání: Texty pro SMS i pap…

Také pokaždé nevíte, co poslední den roku napsat do přání rodině, známým, přátelům a kamarádům? Přestaňte ztrácet čas přemýšlením a vyberte si některý z už hotových veršovaných textů, které jsme pro vás našli. A pokud raději než SMS či zprávu na Messengeru preferujete vlastnoručně vyrobené papírové přání, máme pro vás v galerii pár fotek pro inspiraci.

29.  12.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

11.  12.  2020 |
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky

Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další…

Zima je tu. Venku sněží, teploty padají pod nulu. Je proto ten pravý čas začít přikrmovat venkovní ptactvo. Radost opeřencům uděláte lojovou koulí plnou semínek, kterou podle našeho návodu snadno můžete vyrobit doma.

10.  1.  2021 |
Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i dospělé

Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i…

Relaxace, zábava, ale i podpora kreativity a barevného vnímání. A také vzrušení z toho, kdo náš kamínek najde, i z hledání těch cizích. Důvodů, proč se zapojit to téhle úžasné zábavy, které už po celém světě propadly miliony lidí všech věkových kategorií, je celá řada. Zkuste to taky!

13.  1.  2021 |