vytisknout velikost písma Jak zavařit ořechy, aby vydržely chutné i několik let? Vyberte si ze 4 ověřených způsobů

Potýkáte se s velkou úrodou vlašských ořechů a přemýšlíte, jak je uchovat co nejdéle čerstvé a chutné? Pak je nejlepší volbou zavařování! Vyzkoušet můžete zavařování v hrnci, horkovzdušné troubě, myčce nebo na sucho v mikrovlnce. Poradíme vám ten nejlepší postup, jak na to.
Jak zavařit ořechy, aby vydržely chutné i několik let? Vyberte si ze 4 ověřených způsobů

Pokud vám po sezóně vlašských ořechů zůstala velká zásoba, můžete si gratulovat. Jedná se totiž o nejvýživnější druh ořechů, který můžeme použít do buchet, vánočního cukroví a dalších pokrmů. Samotné skladování ořechů je tak trochu oříšek. Jsou náchylné na žluknutí, plesnivění nebo je napadají moli. Špatně skladované ořechy také brzy ztrácejí chuť. V lednici vám můžou vydržet i několik měsíců a v mrazáku až rok.

Pokud se ale rozhodnete je zavařit, můžete je konzumovat i několik let a budou stále jako čerstvé. Navíc tím ušetříte místo, protože zavařujeme pouze vyloupaná jádra, která nejsou tak objemná jako celé ořechy ve skořápce. Jádra jsou sama o sobě zranitelnější a zavařením jim zajistíme dlouhodobou trvanlivost.

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Postup: Co je důležité před zavařováním?

Vlašské ořechy před loupáním musíme nejprve nechat dostatečně proschnout. Rozmístíme je na plátno nebo síto na větraném místě nebo poblíž topení. Doschnout se musí nechat i po vyloupnutí. K zavařování vybíráme pouze kvalitní plody, které jsou bez plísně a zápachu. Pozor, pořádné sušení může trvat i několik týdnů.

Zavařování ořechů v hrnci

Pro zavařování ořechů musíme použít dokonale umyté, vysterilizované a suché sklenice. Víčka použijeme šroubovací a nejlépe nová, kvůli nežádoucím pachům. Do sklenic nasypeme proschlá jádra ořechů asi 1 centimetr pod okraj. Můžeme lehce protřepat a případně ořechy ještě doplnit, pokud hladina klesne. Poté zavíčkujeme bez jakéhokoliv nálevu nebo vody a naskládáme do zavařovacího hrnce vedle sebe tak, aby se sklenice nedotýkaly. Následně zalijeme vodou asi do poloviny výšky sklenic a zavařujeme 10 minut od chvíle, kdy se voda začne vařit na mírnějším plameni. V případě potřeby můžeme sklenice zatížit. Po skončení sklenice vyndejte, otřete a otočte dnem nahoru, dokud nevychladnou.

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak zavařit ořechy na sucho v mikrovlnce

Asi nejjednodušším způsobem je zavařování ořechů v mikrovlnné troubě. Vyloupaná jádra opět naskládáme do vysterilizovaných suchých sklenic a otevřené sklenice na sucho vložíme do mikrovlnné trouby. Ohříváme zhruba 2 minuty na nejvyšší stupeň, poté vyndáme, zavíčkujeme, otočíme ještě teplé dnem vzhůru a necháme takto vychladnout. Tímto způsobem lze zavařovat i další druhy ořechů, nejen vlašské.

V troubě, mikrovlnce i v myčce na nádobí. Zavařujte jako profíci

V troubě, mikrovlnce i v myčce na nádobí. Zavařujte jako profíci

Zavařování ořechů v troubě nebo myčce

Na začátku je to stejné, jako u předchozích postupů – vysušená jádra nasypeme do suchých a čistých sklenic, které zavíčkujeme nejlépe novými víčky. Horkovzdušnou troubu předehřejeme na 250 stupňů. Na dno plechu nebo pekáče rozložíme starou utěrku a naskládáme na ni zavíčkované sklenice. Poté zalijeme vodou do výšky asi 4 cm sklenic. Plech dáme do trouby a zavařujeme 8–12 minut se zapnutým horkovzduchem. Následně vyndáme a necháme vychladnout dnem vzhůru.

Pokud máte myčku, můžete vyzkoušet tento moderní způsob zavařování. Suchá jádra naskládáme do umytých sterilizovaných sklenic a důsledně zašroubujeme. Poté sklenice vložíme do myčky tak, aby stály rovně, a nastavíme nejdelší program, který myčka nabízí – pravděpodobně půjde o program na mytí hrnců. Po skončení programu sklenice vyndáme a opět necháme vystydnout víkem dolů.

Zavařené ořechy vydrží až 4 roky. Jak je skladovat?

Zavařené sklenice s ořechy uchováváme v suché, temné místnosti a chladu, ideální teplota pro skladování je 5–15 °C. Při správném uložení si zachovají tvar, vůni i chuť a vydržet můžou až 4 roky. Po otevření sklenici uložíme do lednice.

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

28.  8.  2021 |
Lucie Kořistová
Pes
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před větrem

Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před …

Krásná zahrada, kde chcete pobývat, ovšem s jedním negativem: silným větrem, který dokáže potrápit v kteroukoliv roční dobu. Je to váš případ? Ukážeme vám, jak může pomoci větrolam a z čeho jej vysadit.

8.  9.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada