vytisknout velikost písma Jak zalepit nafukovací bazén, matraci nebo kruh: Jde to nasucho i za mokra

Jsou levné, snadno dostupné, ale také relativně náchylné k poškození. Řeč je o nafukovacích bazénech a dalších předmětech z měkčeného PVC. Dobrou zprávou je, že malé dírky a drobná protržení, ke kterým při řádění dětí někdy dojde, se obvykle dají poměrně snadno a rychle opravit. Poradíme vám, jak na to.

Bazén na zahradě je ideálním řešením, jak se v horkém letním počasí ochladit. Ne každý však má možnost pořídit si bazén zapuštěný. Na řadu pak přichází ten nafukovací, který je dostupnou alternativou. Nabídka trhu je skutečně široká, pořídit se dají různé velikosti, od bazénků s hloubkou kolem 20 centimetrů až po bazény, jejichž výška je přes 1 metr. Vyřádit se v nich tak mohou nejen děti, ale i dospělí. Po sezóně se pak jen vypustí, vyfouknou, složí a pečlivě uloží.

A právě během skladování a opětovného vybalování často dochází k drobným poškození. Někdy ale k propíchnutí či natržení dojde i během provozu, především když bazén využívají děti nebo vaši zahradu navštěvují kočky. Ani poškozený bazén ale nemusíte hned vyhazovat, pokud jde jen o malou dírku či trhlinu.

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Čím zalepit bazén

V dnešní době je taková oprava poměrně jednoduchá, stačí jen pořídit správné lepidlo. Sáhněte po tom na bázi polyuretanového kaučuku. To je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě i změnám teplot. Výběr je velký.

Nejlepší jsou specializované sady určené přímo na opravy bazénů. V těch totiž kromě lepidla najdete i jednu či dvě záplaty, které si můžete nastříhat na potřebnou velikost. Tahle investice se určitě vyplatí, ceny běžných sad se pohybují mezi sto a dvěma sty korunami. O něco dražší jsou pak lepidla pro vodáky, která se prodávají bez záplat. Tu si v takovém případě můžete buď pořídit samostatně nebo případně použít materiál se stejným složením.

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Jak zalepit bazén pod vodou

K poškození obvykle dojde při používání, popřípadě ho objevíte až po napuštění bazénu. Přesto nemusíte mít obavy, že byste před lepením museli celý bazén vypouštět. Voda dnes není levnou záležitostí, navíc, v dobách sucha, jde na mnoha místech o poměrně nedostatkové komoditu. Výše zmiňovaná lepidla však fungují i pod vodou. Stačí jen lepidlo nanést na záplatu tak, aby ho nebylo málo, ale ani moc, a záplatu pod vodou přitisknout na poškozené místo. Je třeba se trefit, se záplatou už totiž po přitisknutí nelze pohybovat. Záplata by měla cca o centimetr přesahovat přes trhlinu či díru, aby nedocházelo k dalšímu zvětšování. Bazén můžete okamžitě používat, není třeba čekat na vytvrdnutí a podobně.

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Pokud potřebujete opravit místo, které pod vodou není, je určitě lepší povrch bazénu nejdřív odmastit. Nikdy ale nepoužívejte benzín nebo ředidlo, které by povrch bazénu naleptaly. Existují speciální čističe a odmašťovadla, obvykle ve spreji, kterými postříkáte obě lepené plochy − jak bazén, tak i záplatu, otřete čistým hadříkem a můžete se pustit do samotného lepení.

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci