vytisknout velikost písma Jak zalepit nafukovací bazén, matraci nebo kruh: Jde to nasucho i za mokra

Jsou levné, snadno dostupné, ale také relativně náchylné k poškození. Řeč je o nafukovacích bazénech a dalších předmětech z měkčeného PVC. Dobrou zprávou je, že malé dírky a drobná protržení, ke kterým při řádění dětí někdy dojde, se obvykle dají poměrně snadno a rychle opravit. Poradíme vám, jak na to.
Jak zalepit nafukovací bazén, matraci nebo kruh: Jde to nasucho i za mokra

Bazén na zahradě je ideálním řešením, jak se v horkém letním počasí ochladit. Ne každý však má možnost pořídit si bazén zapuštěný. Na řadu pak přichází ten nafukovací, který je dostupnou alternativou. Nabídka trhu je skutečně široká, pořídit se dají různé velikosti, od bazénků s hloubkou kolem 20 centimetrů až po bazény, jejichž výška je přes 1 metr. Vyřádit se v nich tak mohou nejen děti, ale i dospělí. Po sezóně se pak jen vypustí, vyfouknou, složí a pečlivě uloží.

A právě během skladování a opětovného vybalování často dochází k drobným poškození. Někdy ale k propíchnutí či natržení dojde i během provozu, především když bazén využívají děti nebo vaši zahradu navštěvují kočky. Ani poškozený bazén ale nemusíte hned vyhazovat, pokud jde jen o malou dírku či trhlinu.

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Čím zalepit bazén

V dnešní době je taková oprava poměrně jednoduchá, stačí jen pořídit správné lepidlo. Sáhněte po tom na bázi polyuretanového kaučuku. To je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě i změnám teplot. Výběr je velký.

Nejlepší jsou specializované sady určené přímo na opravy bazénů. V těch totiž kromě lepidla najdete i jednu či dvě záplaty, které si můžete nastříhat na potřebnou velikost. Tahle investice se určitě vyplatí, ceny běžných sad se pohybují mezi sto a dvěma sty korunami. O něco dražší jsou pak lepidla pro vodáky, která se prodávají bez záplat. Tu si v takovém případě můžete buď pořídit samostatně nebo případně použít materiál se stejným složením.

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Jak zalepit bazén pod vodou

K poškození obvykle dojde při používání, popřípadě ho objevíte až po napuštění bazénu. Přesto nemusíte mít obavy, že byste před lepením museli celý bazén vypouštět. Voda dnes není levnou záležitostí, navíc, v dobách sucha, jde na mnoha místech o poměrně nedostatkové komoditu. Výše zmiňovaná lepidla však fungují i pod vodou. Stačí jen lepidlo nanést na záplatu tak, aby ho nebylo málo, ale ani moc, a záplatu pod vodou přitisknout na poškozené místo. Je třeba se trefit, se záplatou už totiž po přitisknutí nelze pohybovat. Záplata by měla cca o centimetr přesahovat přes trhlinu či díru, aby nedocházelo k dalšímu zvětšování. Bazén můžete okamžitě používat, není třeba čekat na vytvrdnutí a podobně.

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Pokud potřebujete opravit místo, které pod vodou není, je určitě lepší povrch bazénu nejdřív odmastit. Nikdy ale nepoužívejte benzín nebo ředidlo, které by povrch bazénu naleptaly. Existují speciální čističe a odmašťovadla, obvykle ve spreji, kterými postříkáte obě lepené plochy − jak bazén, tak i záplatu, otřete čistým hadříkem a můžete se pustit do samotného lepení.

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před větrem

Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před …

Krásná zahrada, kde chcete pobývat, ovšem s jedním negativem: silným větrem, který dokáže potrápit v kteroukoliv roční dobu. Je to váš případ? Ukážeme vám, jak může pomoci větrolam a z čeho jej vysadit.

8.  9.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada
Podzimní zahrada: Co udělat, než přijde zima

Podzimní zahrada: Co udělat, než přijde zima

Dali jsme pro vás dohromady seznam těch nejpodstatnějších úkolů, které je dobré zvládnout v okrasné, ovocné i zeleninové zahradě během podzimních měsíců. Postupujte podle něj a postarejte se o to, aby vaše zahrada byla včas nachystaná k zimnímu odpočinku.

11.  9.  2021 |
Kateřina Hradová
Užitečná zahrada