vytisknout velikost písma Jak zalepit nafukovací bazén, matraci nebo kruh: Jde to nasucho i za mokra

Jsou levné, snadno dostupné, ale také relativně náchylné k poškození. Řeč je o nafukovacích bazénech a dalších předmětech z měkčeného PVC. Dobrou zprávou je, že malé dírky a drobná protržení, ke kterým při řádění dětí někdy dojde, se obvykle dají poměrně snadno a rychle opravit. Poradíme vám, jak na to.

Bazén na zahradě je ideálním řešením, jak se v horkém letním počasí ochladit. Ne každý však má možnost pořídit si bazén zapuštěný. Na řadu pak přichází ten nafukovací, který je dostupnou alternativou. Nabídka trhu je skutečně široká, pořídit se dají různé velikosti, od bazénků s hloubkou kolem 20 centimetrů až po bazény, jejichž výška je přes 1 metr. Vyřádit se v nich tak mohou nejen děti, ale i dospělí. Po sezóně se pak jen vypustí, vyfouknou, složí a pečlivě uloží.

A právě během skladování a opětovného vybalování často dochází k drobným poškození. Někdy ale k propíchnutí či natržení dojde i během provozu, především když bazén využívají děti nebo vaši zahradu navštěvují kočky. Ani poškozený bazén ale nemusíte hned vyhazovat, pokud jde jen o malou dírku či trhlinu.

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Čím zalepit bazén

V dnešní době je taková oprava poměrně jednoduchá, stačí jen pořídit správné lepidlo. Sáhněte po tom na bázi polyuretanového kaučuku. To je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě i změnám teplot. Výběr je velký.

Nejlepší jsou specializované sady určené přímo na opravy bazénů. V těch totiž kromě lepidla najdete i jednu či dvě záplaty, které si můžete nastříhat na potřebnou velikost. Tahle investice se určitě vyplatí, ceny běžných sad se pohybují mezi sto a dvěma sty korunami. O něco dražší jsou pak lepidla pro vodáky, která se prodávají bez záplat. Tu si v takovém případě můžete buď pořídit samostatně nebo případně použít materiál se stejným složením.

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Jak zalepit bazén pod vodou

K poškození obvykle dojde při používání, popřípadě ho objevíte až po napuštění bazénu. Přesto nemusíte mít obavy, že byste před lepením museli celý bazén vypouštět. Voda dnes není levnou záležitostí, navíc, v dobách sucha, jde na mnoha místech o poměrně nedostatkové komoditu. Výše zmiňovaná lepidla však fungují i pod vodou. Stačí jen lepidlo nanést na záplatu tak, aby ho nebylo málo, ale ani moc, a záplatu pod vodou přitisknout na poškozené místo. Je třeba se trefit, se záplatou už totiž po přitisknutí nelze pohybovat. Záplata by měla cca o centimetr přesahovat přes trhlinu či díru, aby nedocházelo k dalšímu zvětšování. Bazén můžete okamžitě používat, není třeba čekat na vytvrdnutí a podobně.

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Pokud potřebujete opravit místo, které pod vodou není, je určitě lepší povrch bazénu nejdřív odmastit. Nikdy ale nepoužívejte benzín nebo ředidlo, které by povrch bazénu naleptaly. Existují speciální čističe a odmašťovadla, obvykle ve spreji, kterými postříkáte obě lepené plochy − jak bazén, tak i záplatu, otřete čistým hadříkem a můžete se pustit do samotného lepení.

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese najdete houby krásné jako obrázek, ale verdikt zkušeného houbaře zničí vaše nadšení? Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a celá smaženice bude zkažená. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  9.  2022 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro vás 30+ nápadů na dekorace i umělecká díla

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro…

Vytvořte si z obyčejných kamínků, které jste si přivezli od moře, originální kousky, které ozvláštní vaši domácnost, ale třeba i zahradu. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější nápady.

23.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Dekorace
10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a ušetřit za topení

10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a uš…

V době, kdy ceny plynu a elektřiny vylétly na historická maxima, je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, zda se ve vaší domácnosti netopí tak trochu „pánubohu do oken“. Zateplení fasády už zřejmě letos nestihnete, přesto existují chytrá řešení, která vám pomohou topit méně.

25.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Bydlení
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Houbařské žně konečně začaly. Nadprůměrně deštivé počasí a konec vysokých teplot houbám opravdu svědčí. Některé oblasti v České republice jsou zárukou, že byste si odnést plný koš. A ne jeden. Ale i teď se najde řada míst, odkud z lesa můžete odejít s prázdnou nebo jen s pár kousky na dně košíku. Kde tedy rostou houby teď? Kam vyrazit na houby na přelomu léta a podzimu? Kde vás v Česku čekají pravidelně nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

3.  9.  2022 |
Lenka Chvostová
Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak ji správně používat?

Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak j…

Spojí-li se dešťové přeháňky s vyššími teplotami, nastanou žně pro všechny houbaře. Problémem ale může být, jak množství hub rychle zpracovat. Ideální volbou je kvalitní sušička, v níž budou houby usušené během několika hodin a téměř bez práce.

21.  9.  2022 | |2 N/A
Kateřina Hradová
ZajímavostiUžitečná zahradaÚrodaTestyNářadí a stroje