vytisknout velikost písma Jak zalepit nafukovací bazén, matraci nebo kruh: Jde to nasucho i za mokra

Jsou levné, snadno dostupné, ale také relativně náchylné k poškození. Řeč je o nafukovacích bazénech a dalších předmětech z měkčeného PVC. Dobrou zprávou je, že malé dírky a drobná protržení, ke kterým při řádění dětí někdy dojde, se obvykle dají poměrně snadno a rychle opravit. Poradíme vám, jak na to.
Jak zalepit nafukovací bazén, matraci nebo kruh: Jde to nasucho i za mokra

Bazén na zahradě je ideálním řešením, jak se v horkém letním počasí ochladit. Ne každý však má možnost pořídit si bazén zapuštěný. Na řadu pak přichází ten nafukovací, který je dostupnou alternativou. Nabídka trhu je skutečně široká, pořídit se dají různé velikosti, od bazénků s hloubkou kolem 20 centimetrů až po bazény, jejichž výška je přes 1 metr. Vyřádit se v nich tak mohou nejen děti, ale i dospělí. Po sezóně se pak jen vypustí, vyfouknou, složí a pečlivě uloží.

A právě během skladování a opětovného vybalování často dochází k drobným poškození. Někdy ale k propíchnutí či natržení dojde i během provozu, především když bazén využívají děti nebo vaši zahradu navštěvují kočky. Ani poškozený bazén ale nemusíte hned vyhazovat, pokud jde jen o malou dírku či trhlinu.

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Nafukovací bazény pro děti i dospělé. Jaké se dají koupit a za kolik

Čím zalepit bazén

V dnešní době je taková oprava poměrně jednoduchá, stačí jen pořídit správné lepidlo. Sáhněte po tom na bázi polyuretanového kaučuku. To je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě i změnám teplot. Výběr je velký.

Nejlepší jsou specializované sady určené přímo na opravy bazénů. V těch totiž kromě lepidla najdete i jednu či dvě záplaty, které si můžete nastříhat na potřebnou velikost. Tahle investice se určitě vyplatí, ceny běžných sad se pohybují mezi sto a dvěma sty korunami. O něco dražší jsou pak lepidla pro vodáky, která se prodávají bez záplat. Tu si v takovém případě můžete buď pořídit samostatně nebo případně použít materiál se stejným složením.

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Jak zalepit bazén pod vodou

K poškození obvykle dojde při používání, popřípadě ho objevíte až po napuštění bazénu. Přesto nemusíte mít obavy, že byste před lepením museli celý bazén vypouštět. Voda dnes není levnou záležitostí, navíc, v dobách sucha, jde na mnoha místech o poměrně nedostatkové komoditu. Výše zmiňovaná lepidla však fungují i pod vodou. Stačí jen lepidlo nanést na záplatu tak, aby ho nebylo málo, ale ani moc, a záplatu pod vodou přitisknout na poškozené místo. Je třeba se trefit, se záplatou už totiž po přitisknutí nelze pohybovat. Záplata by měla cca o centimetr přesahovat přes trhlinu či díru, aby nedocházelo k dalšímu zvětšování. Bazén můžete okamžitě používat, není třeba čekat na vytvrdnutí a podobně.

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Trampolíny pro děti: Kde koupit ty nejlepší a jaké jsou aktuální ceny?

Pokud potřebujete opravit místo, které pod vodou není, je určitě lepší povrch bazénu nejdřív odmastit. Nikdy ale nepoužívejte benzín nebo ředidlo, které by povrch bazénu naleptaly. Existují speciální čističe a odmašťovadla, obvykle ve spreji, kterými postříkáte obě lepené plochy − jak bazén, tak i záplatu, otřete čistým hadříkem a můžete se pustit do samotného lepení.

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35 krásných nápadů pro inspiraci

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35…

Z chvojí, šišek i listů bobkovišně či větviček... Krásný vánoční věnec můžete vytvořit téměř ze všeho a zvládnete to i za pár korun. Nevíte jak? Našli jsme pro vás ty nejkrásnější a nejzajímavější věnce na dveře pro inspiraci. Který si vyberete vy?

27.  11.  2020 |
Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční i netradiční

Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční…

Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.

25.  11.  2020 |
Nasbírejte si bodláky, mochyni či měsíčnici a vyrobte si krásné podzimní dekorace. Jak na to?

Nasbírejte si bodláky, mochyni či měsíčnici a…

I pozdní podzim nabízí mnoho materiálu, ze kterého můžete vytvořit dekorace do interiéru i exteriéru. Zkuste sytě oranžové lampionky mochyně, modravé bodláky i stříbřitě bílé plody měsíčnice. Prohledali jsme Pinterest a našli dekorace, které i vy můžete vyzkoušet.

20.  11.  2020 |
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme ale věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

3.  10.  2020 |
Jak zazimovat levanduli na zahradě i v květináči: Na co si musíme dát pozor?

Jak zazimovat levanduli na zahradě i v květin…

Levandule jsou překrásné byliny charakteristické výraznou dlouhotrvající vůní a léčivými účinky. Díky všestrannému využití jsou jednou z nejoblíbenějších rostlinek pěstovaných na zahrádkách i v květináčích. Poradíme, jak je připravit na zimu, aby vám dělaly radost i příští rok.

14.  11.  2020 |