Jak vyhladit zmačkané oblečení i bez žehličky | iStock

iStock

Jak vyhladit zmačkané oblečení i bez žehličky

Chcete mít své oblečení hladké a bez záhybů, ale nemáte zrovna po ruce žehličku? Nezoufejte! Máme pro vás pár osvědčených způsobů, jak si v takové situaci poradit.

Použijte fén

Ať už jste na dovolené či na služební cestě, určitě je koupelna vašeho hotelového pokoje vybavena fénem na vlasy. Ten můžete využít nejen při každodenní péči o váš účes. Poradí si totiž i s pomačkanou halenkou. Stačí, když místa, která chcete vyhladit, lehce navlhčíte, oděv rozložíte na nějakou rovnou plochu, třeba matraci postele, a pustíte se do fénování. Zmačkané prádlo můžete také na ramínku zavěsit někde v prostoru. Fén držte asi pět až sedm centimetrů od oblečení, abyste ho horkým vzduchem nezničili.

Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly v žádném ženském šatníku chybět. Jedním z nich jsou i jednobarevná trička. V následujícím videu se dozvíte, které barvy jsou v kurzu a kolik jednoduchých triček byste měla mít.

Pokračování 2 / 5

Vezměte si na pomoc žehličku na vlasy

Ta se sice nehodí pro „vyžehlení“ větších ploch, s límečkem a manžetami si ale poradí skvěle. A narovnáte s ní i nějaký ten nepěkný záhyb. Přístroj připojte do zásuvky, nechte nahřát a pak jen inkriminované místo sevřete mezi horké žehlicí plošky a pomalu sjíždějte po oblečení. Pozor, abyste látku nenechali ve stisknuté žehličce příliš dlouho, mohla by se spálit.
Před použitím se vždy přesvědčte, že jsou žehlicí plošky čisté a nezůstaly na nich zbytky přípravků na vlasy, jako jsou tužidlo či lak. Ty by mohly vaše oblečení zašpinit a zničit.

Pokračování 3 / 5

Vyzkoušejte obyčejný rozprašovač

Ten naplňte čistou vodou, trysku nastavte na nejjemnější rozptyl a z větší dálky postříkejte zmačkaný oděv, který jste zavěsili na ramínko. Navlhčenou látku čistou rukou opatrně vyhlaďte a nechte volně uschnout. Tento způsob můžete použít na bavlnu a pleteninu, nikdy ale ne na hedvábí a satén, zůstaly by na nich nevzhledné skvrny.

Pokračování 4 / 5

Zapněte sušičku

Nedocenitelný domácí spotřebič si poradí nejen s mokrým, ale i se zmačkaným oblečením. Nastavte ji na střední program, do bubnu vložte kousek, který potřebujete vyžehlit, přidejte mokrý kapesník nebo třeba čistou navlhčenou ponožku a přístroj spusťte asi na čtvrt hodiny. Pak oděv okamžitě vyndejte a pověste na ramínko nebo si ho rovnou oblečte. Pokud byste ho v sušičce nechali ležet, vyndali byste ho s největší pravděpodobností ještě zmačkanější, než byl před tím.

Pokračování 5 / 5

Zavěste ho do sprchy

V tomto případě je ale zapotřebí, abyste vytvořili dostatečné množství páry. Musíte proto koupelnu zavřít a po celou dobu napařování dveře neotvírat. Zmačkaný oděv pověste na ramínko a to zavěste třeba na tyč u sprchového závěsu. Pak pusťte horkou vodu a oblečení asi patnáct minut napařujte. Zajistěte ale, aby vám voda ze sprchy nestříkala přímo na oblečení.

Doporučujeme

Články odjinud