vytisknout velikost písma Jak vybrat správný stojan na vánoční stromek? Víme, jaký koupit a za kolik

Když se instaluje vánoční stromeček do stojanu, nastává v mnohých rodinách okamžik, který spouští hádky a křik. Přitom se správným výrobkem to může být hračka. Prohlédli jsme za vás nabídku v obchodech, abyste si mohli vybrat ten pravý stojan na vánoční stromeček.

Nad výběrem stojanu na stromeček stojí za to zapřemýšlet

Stojan na vánoční stromek je vybavení, nad kterým lidé ve vánočním shonu příliš nepřemýšlí. Prostě nějaký mají už po generace ve sklepě nebo si koupí první, na který v obchodě narazí. Jenomže právě nezájem o typ stojanu může způsobit, že se s ním člověk při instalaci stromečku zbytečně nadře, ne-li nazlobí.

Sortiment na trhu je však poměrně široký a vhodný stojan si může najít každý. Pokud přizpůsobíte jeho typ svým potřebám, usnadníte si práci. Proto byste kromě vzhledu měli při výběru vzít v úvahu i další kritéria, jako je materiál, velikost a zpracování stojanu.

Odpovězte si: Jak velký bývá váš vánoční stromeček, jak široký má kmen a jak dlouho zdobí váš domov?

Lidé, kteří mívají doma malý stromek, si s výběrem takovou hlavu lámat nemusejí, protože malý stromek udrží i obyčejný plastový stojan. Pečlivě zvažovat vlastnosti stojanu by naopak měli lidé, kteří mají rádi velké a mohutné jehličnany.

Kromě způsobu uchycení by vás ještě mělo zajímat, pro jak velký stromek je stojan koncipován. Nejčastěji udávaný údaj jsou dva metry, ale subtilnější stojánky jsou určeny pro mnohem menší stromky. Dalším důležitým parametrem je průměr kmene stromku, protože jen málokdo chce doma v obýváku sekyrkou kmen zužovat.

Aby živý stromek déle vydržel, je třeba mu dát vodu. K tomu slouží nádržka, kterou některé stojany mají, jiné ne. Právě ona tak může být dalším důležitým kritériem, protože čím větší objem zásobníku na vodu, tím déle lze stromek udržet v kondici, než ho vyhodíte. Navíc voda zvýší svou váhou stabilitu celého stojanu.

Nejošklivější vánoční stromky: Tyhle byste doma v obýváku mít nechtěli

Nejošklivější vánoční stromky: Tyhle byste doma v obýváku mít nechtěli

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak uskladnit dřevo na topení? 30 nápadů na originální dřevníky, za něž se nebudete stydět

Jak uskladnit dřevo na topení? 30 nápadů na o…

Pokud doma topíte dřevem, určitě řešíte, kam a jak uskladnit palivové dříví. Dřevo se sice dá vyskládat do nevzhledných stěn, ale proč by vám měly hyzdit pozemek? Povyšte skládání dřeva na umění a své zásoby uchovávejte tak, aby vás pohled na ně těšil. Zapojit fantazii se vyplatí i v případě, že potřebujete uskladnit jen pár polínek na grilování.

21.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Palivové dříví
Potřebujete schovat popelnici? 25 nápadů, jak jí vytvořit vkusný přístřešek

Potřebujete schovat popelnici? 25 nápadů, jak…

Bez ohledu na to, jak moc máte popelnici čistou, pořád je to jen nevzhledná nádoba, která ruší při pohledu na vaši krásnou a udržovanou zahradu. Změňte to a vybudujte přístřešek, na který bude určitě hezčí pohled. Prohledali jsme Pinterest a máme pro vás ty nejlepší nápady.

15.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Popelnice
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Masopusty 2023 v ČR: Které byste si neměli nechat ujít?

Masopusty 2023 v ČR: Které byste si neměli ne…

Dlouho očekávané období veselení a hodování je tu! Pokud se rádi bavíte, milujete karnevaly, průvody masek a klasické české zabijačkové pochoutky, nenechte si ujít některý z masopustů, které se budou konat! Zmapovali jsme pro vás situaci po celé České republice a našli ty nejzajímavější.

24.  1.  2023 |
Kateřina HradováJakub Švec inf
MasopustZábavaVolný čas
Květináč s mozaikou: Nádherná dekorace, kterou zvládnete vytvořit sami

Květináč s mozaikou: Nádherná dekorace, ktero…

Mozaikový květináč je vkusnou dekorací, ale i úžasným dárkem. Vytvoříte ji snadno z obkladaček, které vám zbyly po rekonstrukci koupelny, zužitkovat můžete i rozbité porcelánové talíře či hrnečky.

14.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Mozaika