vytisknout velikost písma Jak uložit nože v kuchyni, aby byly pořád ostré: Tipy na magnetické lišty i stojany

V kuchyni potřebujete ostrý nůž, jinak bude vaření spíše trápení. Pravidelné broušení a dobrá péče ale nestačí, pokud nebudete nože dobře ukládat. Šuplíky jim škodí, raději je zavěste na lištu nebo zapíchněte do stojanu. Z naší nabídky z aktuálních kolekcí si vybere každý.

Milujete-li vaření, bez ostrého a dobře vyváženého nože se v kuchyni neobejdete. Jedině s takovým nástrojem můžete precizně krájet, sekat, porcovat. Za šikovný nůž přitom nemusíte utrácet – dobrého pomocníka seženete už za několik stokorun.

6 vylepšení kuchyně, které zvládnete během víkendu

6 vylepšení kuchyně, které zvládnete během víkendu

Většina lidí má v kuchyni více nožů, jeden se zubatým ostřím na krájení pečiva, štíhlý a ostrý na vykosťování, nůž na ovoce a zeleninu, který má profilované ostří zakončené vidličkou, jíž nakrájené plátky snadno naberete a přemístíte…

Určitě se ale také hodí mít univerzální nůž – velký nůž se zhruba dvaceticentimetrovou čepelí, vykrojeným břitem a ostrým hrotem. Takový nůž je ke všestrannému použití, protože díky pevné konstrukci je vhodný na práci s masem, jeho ostrá čepel si skvěle poradí se sekáním bylinek či krájení zeleniny na stejně velké kousky.

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

Správná péče je základ

Aby byly nože ostré, je třeba se o ně dobře starat. Rozhodně se nevyplatí mýt je v myčce, která tupí ostří. Nesvědčí jim odložení ve dřezu, kde jejich ostří poškozuje další nádobí, ale i zbytky jídla a dlouhé máčení. Nůž je třeba po použití omýt a utřít. Aby bylo ostří dokonalé, je dobré jej jednou začas nechat naostřit u odborníka na brusných kamenech.

Všechna péče ale bude marná, pokud budete nože povalovat v šuplíku mezi dalšími příbory a nástroji. Aby byl nůž pořád skvěle ostrý, zavěste jej na lištu, uložte do stojanu či do pouzdra. Výběr je závislý zejména na místě, které v kuchyni máte k dispozici.

Vychytávky, díky kterým doma udržíte pořádek. Chaos zkrotíte praktickými organizéry a regály

Vychytávky, díky kterým doma udržíte pořádek. Chaos zkrotíte praktickými organizéry a regály

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak uskladnit dřevo na topení? 30 nápadů na originální dřevníky, za něž se nebudete stydět

Jak uskladnit dřevo na topení? 30 nápadů na o…

Pokud doma topíte dřevem, určitě řešíte, kam a jak uskladnit palivové dříví. Dřevo se sice dá vyskládat do nevzhledných stěn, ale proč by vám měly hyzdit pozemek? Povyšte skládání dřeva na umění a své zásoby uchovávejte tak, aby vás pohled na ně těšil. Zapojit fantazii se vyplatí i v případě, že potřebujete uskladnit jen pár polínek na grilování.

21.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Palivové dříví
Potřebujete schovat popelnici? 25 nápadů, jak jí vytvořit vkusný přístřešek

Potřebujete schovat popelnici? 25 nápadů, jak…

Bez ohledu na to, jak moc máte popelnici čistou, pořád je to jen nevzhledná nádoba, která ruší při pohledu na vaši krásnou a udržovanou zahradu. Změňte to a vybudujte přístřešek, na který bude určitě hezčí pohled. Prohledali jsme Pinterest a máme pro vás ty nejlepší nápady.

15.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Popelnice
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Masopusty 2023 v ČR: Které byste si neměli nechat ujít?

Masopusty 2023 v ČR: Které byste si neměli ne…

Dlouho očekávané období veselení a hodování je tu! Pokud se rádi bavíte, milujete karnevaly, průvody masek a klasické české zabijačkové pochoutky, nenechte si ujít některý z masopustů, které se budou konat! Zmapovali jsme pro vás situaci po celé České republice a našli ty nejzajímavější.

24.  1.  2023 |
Kateřina HradováJakub Švec inf
MasopustZábavaVolný čas
Květináč s mozaikou: Nádherná dekorace, kterou zvládnete vytvořit sami

Květináč s mozaikou: Nádherná dekorace, ktero…

Mozaikový květináč je vkusnou dekorací, ale i úžasným dárkem. Vytvoříte ji snadno z obkladaček, které vám zbyly po rekonstrukci koupelny, zužitkovat můžete i rozbité porcelánové talíře či hrnečky.

14.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Mozaika