vytisknout velikost písma Jak uložit nože v kuchyni, aby byly pořád ostré: Tipy na magnetické lišty i stojany

V kuchyni potřebujete ostrý nůž, jinak bude vaření spíše trápení. Pravidelné broušení a dobrá péče ale nestačí, pokud nebudete nože dobře ukládat. Šuplíky jim škodí, raději je zavěste na lištu nebo zapíchněte do stojanu. Z naší nabídky z aktuálních kolekcí si vybere každý.

Milujete-li vaření, bez ostrého a dobře vyváženého nože se v kuchyni neobejdete. Jedině s takovým nástrojem můžete precizně krájet, sekat, porcovat. Za šikovný nůž přitom nemusíte utrácet – dobrého pomocníka seženete už za několik stokorun.

6 vylepšení kuchyně, které zvládnete během víkendu

6 vylepšení kuchyně, které zvládnete během víkendu

Většina lidí má v kuchyni více nožů, jeden se zubatým ostřím na krájení pečiva, štíhlý a ostrý na vykosťování, nůž na ovoce a zeleninu, který má profilované ostří zakončené vidličkou, jíž nakrájené plátky snadno naberete a přemístíte…

Určitě se ale také hodí mít univerzální nůž – velký nůž se zhruba dvaceticentimetrovou čepelí, vykrojeným břitem a ostrým hrotem. Takový nůž je ke všestrannému použití, protože díky pevné konstrukci je vhodný na práci s masem, jeho ostrá čepel si skvěle poradí se sekáním bylinek či krájení zeleniny na stejně velké kousky.

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

Správná péče je základ

Aby byly nože ostré, je třeba se o ně dobře starat. Rozhodně se nevyplatí mýt je v myčce, která tupí ostří. Nesvědčí jim odložení ve dřezu, kde jejich ostří poškozuje další nádobí, ale i zbytky jídla a dlouhé máčení. Nůž je třeba po použití omýt a utřít. Aby bylo ostří dokonalé, je dobré jej jednou začas nechat naostřit u odborníka na brusných kamenech.

Všechna péče ale bude marná, pokud budete nože povalovat v šuplíku mezi dalšími příbory a nástroji. Aby byl nůž pořád skvěle ostrý, zavěste jej na lištu, uložte do stojanu či do pouzdra. Výběr je závislý zejména na místě, které v kuchyni máte k dispozici.

Vychytávky, díky kterým doma udržíte pořádek. Chaos zkrotíte praktickými organizéry a regály

Vychytávky, díky kterým doma udržíte pořádek. Chaos zkrotíte praktickými organizéry a regály

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Trendy v bydlení 2022: Nejžhavější dekorace do domácnosti. Co vytáhnout po babičce?

Trendy v bydlení 2022: Nejžhavější dekorace d…

Pohovku nezměníme tak jednoduše jako účes nebo letní šaty. Ale pokud chystáte rekonstrukci nebo zvažujete, že nově vymalujete, není od věci vědět, co je zrovna in. Dobrou zprávou je, že v roce 2022 vás nikdo nepomluví, pokud vytáhnete staré křeslo, lampu a kupříkladu i výšivky. Nemáte doma schovaný starý ubrus po babičce? Nebo aspoň nějakou dečku? Pro inspiraci se podívejte i na video v úvodu článku a následnou galerii.

16.  1.  2022 |
Markéta Žídková
Domácnost
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

včera |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Chcete zeleninu v zimě i bez skleníku? Vyrobte si jednoduchý tunel za pár korun

Chcete zeleninu v zimě i bez skleníku? Vyrobt…

Jednoduchá konstrukce z kovových obručí a tkaniny pomůže nejen prodloužit vegetační období, ale dokáže zeleninu udržet v bezpečí před škůdci. Výhodou je snadná manipulace a nízká pořizovací cena.

21.  1.  2022 |
Lucie Kořistová
Fóliovník
Zahradnické tipy na zimu: Co můžeme pěstovat a vysévat v lednu a v únoru i u nás doma

Zahradnické tipy na zimu: Co můžeme pěstovat …

S příchodem nového roku se dny pomalu začaly prodlužovat. A i když to bude trvat ještě dlouho, než přijde jaro, zahradníci už nemusí sedět s rukama v klíně, ale mohou spustit přípravné práce na novou zahradní sezonu.

23.  1.  2022 |
Lucie Kořistová
Sazenice
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

30.  12.  2021 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářVýživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdci