vytisknout velikost písma Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci. Plus tipy na správné skladování

Pokud se poohlížíte po nějakém přírodním produktu na podporu imunity, je šípek tou pravou trefou do černého, protože obsahuje obrovské množství blahodárných látek. Poradíme vám, jak šípky správně sušit, ať už v sušičce, v troubě nebo na slunci, a jak je uchovávat, aby vydržely co nejdéle.

Pokud jste zaznamenali první ohlasy podzimu, přichází mimo jiné období sběru šípků – a to si určitě nenechte ujít. V této době je totiž více než kdy jindy důležité budovat silnou obranyschopnost proti chřipce a nachlazení a šípek, tento malý přírodní zázrak nám s tím rád pomůže – obsahuje totiž více vitamínu C než citron. Kromě toho mají šípky detoxikační účinek, zlepšují krvetvorbu, podporují správný růst kostí a působí proti problémům s trávením. 

Kdy a jak sbírat šípky

Šípkové růže nepatří k oblíbeným zahradním keřům pro jejich divokost a nepříjemné trny. Kam a kdy se tedy pro šípky vydat? Najdete je například na okraji lesa, na stráních nebo v příkopech podél silnic. Vyrazit bychom měli někdy v období od konce září do poloviny října. Sbíráme plody, které jsou tvrdé a plně dozrálé, ty měkké nebo dokonce nahnědlé vynecháme. Sklizeň bychom měli ideálně stihnout do prvních mrazů – plody přešlé mrazem totiž ztrácí vitamíny. Šípky je dobré natrhat do látkového sáčku, ve kterém se nezapaří.

Recept na šípkovou marmeládu: Zjednodušte si postup nebo naopak experimentujte

Recept na šípkovou marmeládu: Zjednodušte si postup nebo naopak experimentujte

Sušení šípků: Jakou zvolit teplotu a jak postupovat

Nasbírané plody doma přebereme, umyjeme a následně usušíme utěrkou. Měli bychom je také zbavit zbytků stopek a okvětí. Pokud máme šípky připravené, můžeme přejít k samotnému procesu sušení.

Sušička

Pokud jste majitelem sušičky, je to úplně jednoduché. Očištěné plody nasypeme do sušičky a sušíme do ztvrdnutí. A při jaké teplotě? Ideálně 60–70 °C, určitě ne více než 80 °C. Dobře usušený šípek nesmí být měkký a uvnitř vlhký, ale naopak by se měl při stisku rozpadat.

Trouba

Jedná se o nejrychlejší způsob sušení, ale dávejte pozor, abyste je nespálili. Troubu předehřejte na 60–70 °C a šípky vysypte na plech vyložený pečicím papírem nebo na mřížku. Při tomto procesu je důležité mít po dobu sušení zapnutý větrák v troubě nebo nechat mírně pootevřená dvířka, aby se plody nespálily (třeba do nich vložit z boku vařečku). Šípky jsou usušené ve chvíli, kdy mají tmavě červenou barvu, jsou tvrdé a drolí se.

Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky. Vyberte si ze tří receptů

Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky. Vyberte si ze tří receptů

Sušení na slunci: Postup podle našich babiček

Pokud jste zastáncem přirozeného procesu sušení, můžete zkusit šípky nechat postupně vysychat na sluníčku, jak to dělávaly naše babičky. Jedná se také o nejekonomičtější metodu. Šípky můžeme rozprostřít na plechu vyloženém pečicím papírem, stejně jako bychom je chtěli dát do trouby, ale místo toho je necháme volně schnout na nějakém slunečném místě. A jak dlouho šípky na slunci sušit? Opět dokud plody nebudou dostatečně tvrdé. Při tomto procesu je také potřeba plody pravidelně kontrolovat, zda nenavlhly a neplesniví. Na noc je raději uklízíme do suchého prostoru.

Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky. Vyberte si ze tří receptů

Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky. Vyberte si ze tří receptů

Jak skladovat usušené plody

Dostatečně usušené šípky skladujeme nejlépe v uzavíratelné vzduchotěsné sklenici nebo v plátěném pytli zavěšeném ve větrané místnosti. Nevhodný je například igelitový sáček, ve kterém by se plody mohly zapařit a následně plesnivět. Uchováváme je maximálně jeden rok.

Jak připravit čaj ze sušených šípků

Pravděpodobně nejoblíbenější použití sušených šípků je šípkový čaj. Šípky rozdrtíme například v hmoždíři nebo kuchyňským válečkem a necháme několik hodin, klidně i přes noc odstát ve studené vodě. Dáváme asi jednu polévkovou lžíci drcených plodů na ½ litru vody. Těsně před konzumací zahřejeme na teplotu těsně pod bodem varu, poté odstavíme a přelijeme přes velmi hrubé síto nebo cedník vyložený filtrem. Necháme chvilku odstát a poté se může hotový čaj podávat. Kromě čaje můžete ze sušených šípků připravit také výborné šípkové víno. 

Jak vyrobit domácí šípkové víno bez přidaných kvasinek

Jak vyrobit domácí šípkové víno bez přidaných kvasinek

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sklízet zeleninu?

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sk…

Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

5.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zelenina
Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, …

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

14.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zavřeniny
Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

2.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Pes
Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi z nich vyrobte krásné papírové dekorace

Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi …

Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!

13.  8.  2022 |
Kateřina Martínková
Vejce
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

9.  8.  2022 |
Alena Menclová
Užitečná zahradaÚrodaRecepty