vytisknout velikost písma Jak sušit ovoce: V sušičce, troubě i na vzduchu

Nejstarším a přitom nejjednodušším způsobem konzervace ovoce je sušení. Nejlépe se tak zpracovává dobře vyzrálá úroda, u některých druhů ještě lépe přezrálá, protože má nejvyšší obsah cukru i živin. Domácí sušené ovoce přijde vhod nejen v zimě. Jak jej můžeme sušit?

Nejdříve si odpovězme na otázku, proč vůbec ovoce sušit? Nejdůležitější asi je, že připravované ovoce doma bude zdravé, ničím nestříkané, nesířené a bez přidaného cukru navíc, ačkoliv s ním nezhubnete. Kvalitu úrody si sami zkontrolujete. Navíc takto zužitkujete i velké množství plodů, které byste pravděpodobně jinak nechali ležet ladem. V neposlední řadě si můžete míchat své vlastní originální vícedruhové směsi.

Sušení ovoce: začínáme vyrábět křížaly

Sušení ovoce: začínáme vyrábět křížaly

Jak připravit ovoce a ochránit je před hnědnutím

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob sušení, úrodu nejdříve zkontrolujte a přeberte. Plody, které jsou plesnivé, nahnilé nebo i nedozrálé, odstraňte a ty zbylé, tj. zdravé a zralé, propláchněte ve vodě a usušte. Slupku není třeba odstraňovat.

Ovoce se obvykle krájí podle velikosti na plátky nebo na půlky, ale plody jako třešně, švestky či drobné hrušky můžete při sušení v troubě nechat celé. Pracujte rychle, aby byly uchovány všechny živiny – některé druhy začnou po rozkrájení rychle hnědnout. Abyste tomu zabránili, ponořte jednotlivé kousky na pět minut do vody s citronovou šťávou nebo s octem (na litr vody použijte šťávu ze dvou citronů či jednu lžíci octa). Po vyjmutí je nechte okapat a teprve potom rozmístěte na síta či plechy. Plody, jako jsou švestky, hroznové víno nebo borůvky, které mají voskový povlak, se suší dlouho. Pro zkrácení celého procesu je ještě před sušením ponořte na minutu či dvě do horké vody a pak opláchněte ve studené vodě.

Jak vybrat nejlepší sušičku hub, ovoce a zeleniny

Jak vybrat nejlepší sušičku hub, ovoce a zeleniny

Jak sušit ovoce v sušičce

V domácích sušičkách se ovoce suší při teplotách od 50 do 55 °C dle instrukcí jejich výrobce. Že je dobře usušené, poznáte podle toho, že je pružné, ohebné a vláčné. Protože obsahuje méně než 5 % vody, nebudou na něm žádná vlhká místa. Pokud některý kousek po vychladnutí rozříznete a zmáčknete, nesmí se na řezu objevit voda.

Sušička ovoce, zeleniny a hub: Koupíte ji od 800 do 30 000 Kč. Kterou vybrat?

Sušička ovoce, zeleniny a hub: Koupíte ji od 800 do 30 000 Kč. Kterou vybrat?

Zkuste si udělat ovocné kůže

V sušičce můžete zkusit připravit i tzv. ovocné kůže, známé také jako ovocné plátky či placky, kdy hodně zralé až přezrálé ovoce po omytí rozmixujete a umístíte na fólii k tomu určenou. Dá se použít jak jeden druh, tak směs, kdy k méně výraznému ovoci přidáte druh chuťově výraznější nebo ho ozvláštníte vločkami, oříšky, obilnými klíčky a podobně. Usušenou kůži pak srolujete a uschováte stejně jako klasické sušené plody. Můžete ji rozlámat do jogurtů, plnit krémy či jiným ovocem nebo jen tak zakousnout jako svačinku do ruky. Aby bylo sušení v sušičce efektivní, je dobré pořídit si maximální počet sít, které se do konkrétního typu přístroje vejdou.

Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak ji správně používat?

Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak ji správně používat?

Jak sušit ovoce v troubě

Naše babičky sušičky neměly, přesto ovoce sušívaly pravidelně. Zatímco dřív byla sušicím nástrojem trouba vytápěná dřevem, dnes je klasikou trouba elektrická. Jaký je vhodný postup, abyste ovoce nespálili? Zvolte nejlépe horkovzdušný ohřev na 40 stupňů Celsia. Jakmile bude trouba předehřátá, umístěte do ní rošty nebo plechy s ovocem naskládaným na pečicím papíru. Podstatné je troubu úplně nezavírat, aby z ní mohla odcházet vlhkost. S tím vám pomůže například složená utěrka nebo z boku vložená vařečka.

Sušené ovoce nejen na zimu

Sušené ovoce nejen na zimu

Po dvou hodinách sušení můžete teplotu zvýšit na 50 až 60 stupňů, aby se ovoce dříve usušilo (chcete-li však zachovat co nejvyšší možné množství vitamínů, sušte maximálně na 50 stupňů Celsia). Ke konci této doby teplotu opět snižte na původních 40 stupňů. Stav ovoce pravidelně kontrolujte, ať ho nespálíte: Délka sušení je závislá na zralosti ovoce, jeho druhu i velikosti jednotlivých kousků.

Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci. Plus tipy na správné skladování

Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci. Plus tipy na správné skladování

Jak sušit ovoce na slunci

Nejekonomičtějším způsobem je vyskládat ovoce na plech nebo síta a nechat je volně schnout na slunci tak dlouho, dokud dostatečně nevyschne. S podzimem však už sluníčko ztrácí sílu, a tak je o to více třeba kontrolovat, že plody neplesniví. Aby nenavlhly, je nutné umístit je pokaždé na noc domů, nenechávat je venku! Se snižujícím se počtem teplých, slunečných dnů je možné kombinovat sušení v troubě či sušičce s dosušováním venku na vzduchu.

Jak na skladování?

 Sušené ovoce skladujte nejlépe v plátěných sáčcích nebo sklenicích se vzduchotěsným uzávěrem na suchém tmavém místě, ideálně s teplotou kolem 15 až 20 stupňů Celsia. A ještě poslední tip: Je dobré dělat si o sušení stručné poznámky, abyste napříště věděli, co dělat stejně, co jinak a lépe.

Sušené ovoce: energie pro váš mozek

Sušené ovoce: energie pro váš mozek

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné. Jak na to?

6.  10.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak na toKysané zelíDIY
Dýně Hokkaido: Zapomeňte na polévku, tady je 5 úžasných receptů od foodblogerů

Dýně Hokkaido: Zapomeňte na polévku, tady je …

Také milujete chuť dýně Hokkaido? Zkuste ji tentokrát použít k přípravě bruschetty, burgerů, bulguru nebo výborného latté a dezertu s medem a ořechy. Pokrmy a nápoj, které jste pravděpodobně ještě nezkoušeli, vás dostanou nejen svou chutí, ale také vzhledem.

9.  10.  2021 |
Kateřina Hradová
Vaření
Cena kolem milionu a můžete bydlet. Podívejte se, jak mohou mobilní domy vypadat

Cena kolem milionu a můžete bydlet. Podívejte…

V době, kdy ceny bydlení závratně letí vzhůru, stává se pro mnoho rodin přijatelnou variantou mobilní dům. Přitom nemusí jít o nějaké špatné bydlení – dobře udělaný interiér je nerozeznatelný od klasického bydlení. A některé mobilní domy jsou dokonce větší než byty.

včera |
Lucie Kořistová
Mobilní dům
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i…

Nenechte si zkazit náladu sychravým počasím. Raději využijte dary, které nám podzimní příroda nabízí, a pusťte se do výroby nějaké krásné dekorace. Inspiraci najdete v galerii.

28.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Věnec na dveřeDekoraceInteriér