vytisknout velikost písma Jak si vyrobit podzimní dekoraci ve tvaru srdce anebo věnec

Podzim je na první pohled pošmourným obdobím, ale vlastně to je doba, která přímo překypuje barvami. V přírodě tak najdeme spoustu materiálu pro nádherné podzimní dekorace, které nás nebudou stát moc peněz. Pojďte si vyrobit srdce či věnec. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová.
Jak si vyrobit podzimní dekoraci ve tvaru srdce anebo věnec

Podzimní srdce

Pokud se nám líbí jiná výzdoba, než je věnec, můžeme si vyrobit například srdce či vlastně jakýkoli tvar, který se nám líbí. My jsme se drželi srdce. Základ na dekoraci si můžeme koupit hotový v květinářství nebo zahradnictví nebo si ho sami vyřízneme z polystyrénu.

Srdce pokryjeme mechem, který přilepíme. Pak si zvolíme, čím chceme plochu ozdobit. Použít můžeme barevné listy, květy, drobné plody a vše přilepíme. Velmi snadno nám to půjde s tavnou lepicí pistolí.

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Podzimní věnec

Slaměný základ na věnec budeme postupně zdobit. Můžeme použít například zelené větvičky různých jehličnanů, které na podzim zastřiháváme. Také je můžeme kombinovat s větvičkami, které jsou pokryté drobnými plody. Anebo s barevnými listy. Nezbytně budeme taktéž potřebovat vázací drát.

Postup je vždy totožný. Nejdříve korpus několikrát pevně obvážeme vázacím drátem a vytvoříme si očko, za které později věnec pověsíme. Potom na korpus přikládáme jednotlivé větvičky nebo listy, které vždy pevně obvážeme, než přidáme další.

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

My jsme použili pouze dubové listy, a to dobarvované. Buď si je koupíte už upravené, nebo si je sesbíráte v přírodě a barvou na rostliny ve spreji si je upravíte sami. Výhodou je, že dobarvované listy neztrácejí barvu a nezešednou jako listy přírodní. Také díky velkému výběru odstínů barev na květiny můžete získat vskutku efektní, nevšední dekoraci. Dejte si pozor a při zakončování věnce nikdy neveďte vázací drát přes větvičku nebo list, ale pod nimi. Uděláte ho tak neviditelným. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová. 

TIP

Pokud jste na věnec použili pouze dobarvované listy, stačí ho ve chvíli, kdy ho budete měnit za adventní výzdobu, zabalit do papíru a uložit. Až ho za rok vytáhnete, bude jako nový a můžete ho opět použít.

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35 krásných nápadů pro inspiraci

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35…

Z chvojí, šišek i listů bobkovišně či větviček... Krásný vánoční věnec můžete vytvořit téměř ze všeho a zvládnete to i za pár korun. Nevíte jak? Našli jsme pro vás ty nejkrásnější a nejzajímavější věnce na dveře pro inspiraci. Který si vyberete vy?

27.  11.  2020 |
Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svát…

Jsou roztomilí, vousatí, s obrovským bambulatým nosem a čepicí naraženou přes oči. Kdo alespoň jednoho nemá letos doma, jako by snad ani nebyl. Tyhle malé roztomilé vánoční postavičky, které si oblíbily nejen děti, ale i dospělí, totiž rozzáří vaše Vánoce! Inspiraci najdete ve fotogalerii.

2.  12.  2020 |
Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly, a co vlastně symbolizují?

Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly,…

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.

včera |
Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční i netradiční

Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční…

Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.

25.  11.  2020 |
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme ale věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

3.  10.  2020 |