vytisknout velikost písma Jak si vyrobit podzimní dekoraci ve tvaru srdce anebo věnec

Podzim je na první pohled pošmourným obdobím, ale vlastně to je doba, která přímo překypuje barvami. V přírodě tak najdeme spoustu materiálu pro nádherné podzimní dekorace, které nás nebudou stát moc peněz. Pojďte si vyrobit srdce či věnec. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová.

Podzimní srdce

Pokud se nám líbí jiná výzdoba, než je věnec, můžeme si vyrobit například srdce či vlastně jakýkoli tvar, který se nám líbí. My jsme se drželi srdce. Základ na dekoraci si můžeme koupit hotový v květinářství nebo zahradnictví nebo si ho sami vyřízneme z polystyrénu.

Srdce pokryjeme mechem, který přilepíme. Pak si zvolíme, čím chceme plochu ozdobit. Použít můžeme barevné listy, květy, drobné plody a vše přilepíme. Velmi snadno nám to půjde s tavnou lepicí pistolí.

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Podzimní věnec

Slaměný základ na věnec budeme postupně zdobit. Můžeme použít například zelené větvičky různých jehličnanů, které na podzim zastřiháváme. Také je můžeme kombinovat s větvičkami, které jsou pokryté drobnými plody. Anebo s barevnými listy. Nezbytně budeme taktéž potřebovat vázací drát.

Postup je vždy totožný. Nejdříve korpus několikrát pevně obvážeme vázacím drátem a vytvoříme si očko, za které později věnec pověsíme. Potom na korpus přikládáme jednotlivé větvičky nebo listy, které vždy pevně obvážeme, než přidáme další.

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

My jsme použili pouze dubové listy, a to dobarvované. Buď si je koupíte už upravené, nebo si je sesbíráte v přírodě a barvou na rostliny ve spreji si je upravíte sami. Výhodou je, že dobarvované listy neztrácejí barvu a nezešednou jako listy přírodní. Také díky velkému výběru odstínů barev na květiny můžete získat vskutku efektní, nevšední dekoraci. Dejte si pozor a při zakončování věnce nikdy neveďte vázací drát přes větvičku nebo list, ale pod nimi. Uděláte ho tak neviditelným. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová. 

TIP

Pokud jste na věnec použili pouze dobarvované listy, stačí ho ve chvíli, kdy ho budete měnit za adventní výzdobu, zabalit do papíru a uložit. Až ho za rok vytáhnete, bude jako nový a můžete ho opět použít.

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese najdete houby krásné jako obrázek, ale verdikt zkušeného houbaře zničí vaše nadšení? Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a celá smaženice bude zkažená. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  9.  2022 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro vás 30+ nápadů na dekorace i umělecká díla

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro…

Vytvořte si z obyčejných kamínků, které jste si přivezli od moře, originální kousky, které ozvláštní vaši domácnost, ale třeba i zahradu. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější nápady.

23.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Dekorace
10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a ušetřit za topení

10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a uš…

V době, kdy ceny plynu a elektřiny vylétly na historická maxima, je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, zda se ve vaší domácnosti netopí tak trochu „pánubohu do oken“. Zateplení fasády už zřejmě letos nestihnete, přesto existují chytrá řešení, která vám pomohou topit méně.

25.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Bydlení
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Houbařské žně konečně začaly. Nadprůměrně deštivé počasí a konec vysokých teplot houbám opravdu svědčí. Některé oblasti v České republice jsou zárukou, že byste si odnést plný koš. A ne jeden. Ale i teď se najde řada míst, odkud z lesa můžete odejít s prázdnou nebo jen s pár kousky na dně košíku. Kde tedy rostou houby teď? Kam vyrazit na houby na přelomu léta a podzimu? Kde vás v Česku čekají pravidelně nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

3.  9.  2022 |
Lenka Chvostová
Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak ji správně používat?

Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak j…

Spojí-li se dešťové přeháňky s vyššími teplotami, nastanou žně pro všechny houbaře. Problémem ale může být, jak množství hub rychle zpracovat. Ideální volbou je kvalitní sušička, v níž budou houby usušené během několika hodin a téměř bez práce.

21.  9.  2022 | |2 N/A
Kateřina Hradová
ZajímavostiUžitečná zahradaÚrodaTestyNářadí a stroje