vytisknout velikost písma Jak si vyrobit podzimní dekoraci ve tvaru srdce anebo věnec

Podzim je na první pohled pošmourným obdobím, ale vlastně to je doba, která přímo překypuje barvami. V přírodě tak najdeme spoustu materiálu pro nádherné podzimní dekorace, které nás nebudou stát moc peněz. Pojďte si vyrobit srdce či věnec. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová.

Podzimní srdce

Pokud se nám líbí jiná výzdoba, než je věnec, můžeme si vyrobit například srdce či vlastně jakýkoli tvar, který se nám líbí. My jsme se drželi srdce. Základ na dekoraci si můžeme koupit hotový v květinářství nebo zahradnictví nebo si ho sami vyřízneme z polystyrénu.

Srdce pokryjeme mechem, který přilepíme. Pak si zvolíme, čím chceme plochu ozdobit. Použít můžeme barevné listy, květy, drobné plody a vše přilepíme. Velmi snadno nám to půjde s tavnou lepicí pistolí.

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Podzimní věnec

Slaměný základ na věnec budeme postupně zdobit. Můžeme použít například zelené větvičky různých jehličnanů, které na podzim zastřiháváme. Také je můžeme kombinovat s větvičkami, které jsou pokryté drobnými plody. Anebo s barevnými listy. Nezbytně budeme taktéž potřebovat vázací drát.

Postup je vždy totožný. Nejdříve korpus několikrát pevně obvážeme vázacím drátem a vytvoříme si očko, za které později věnec pověsíme. Potom na korpus přikládáme jednotlivé větvičky nebo listy, které vždy pevně obvážeme, než přidáme další.

Nejkrásnější podzimní dekorace do bytu i ven vás nemusí stát nic

Nejkrásnější podzimní dekorace do bytu i ven vás nemusí stát nic

My jsme použili pouze dubové listy, a to dobarvované. Buď si je koupíte už upravené, nebo si je sesbíráte v přírodě a barvou na rostliny ve spreji si je upravíte sami. Výhodou je, že dobarvované listy neztrácejí barvu a nezešednou jako listy přírodní. Také díky velkému výběru odstínů barev na květiny můžete získat vskutku efektní, nevšední dekoraci. Dejte si pozor a při zakončování věnce nikdy neveďte vázací drát přes větvičku nebo list, ale pod nimi. Uděláte ho tak neviditelným. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová. 

TIP

Pokud jste na věnec použili pouze dobarvované listy, stačí ho ve chvíli, kdy ho budete měnit za adventní výzdobu, zabalit do papíru a uložit. Až ho za rok vytáhnete, bude jako nový a můžete ho opět použít.

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby