vytisknout velikost písma Jak si vyrobit podzimní dekoraci ve tvaru srdce anebo věnec

Podzim je na první pohled pošmourným obdobím, ale vlastně to je doba, která přímo překypuje barvami. V přírodě tak najdeme spoustu materiálu pro nádherné podzimní dekorace, které nás nebudou stát moc peněz. Pojďte si vyrobit srdce či věnec. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová.
Jak si vyrobit podzimní dekoraci ve tvaru srdce anebo věnec

Podzimní srdce

Pokud se nám líbí jiná výzdoba, než je věnec, můžeme si vyrobit například srdce či vlastně jakýkoli tvar, který se nám líbí. My jsme se drželi srdce. Základ na dekoraci si můžeme koupit hotový v květinářství nebo zahradnictví nebo si ho sami vyřízneme z polystyrénu.

Srdce pokryjeme mechem, který přilepíme. Pak si zvolíme, čím chceme plochu ozdobit. Použít můžeme barevné listy, květy, drobné plody a vše přilepíme. Velmi snadno nám to půjde s tavnou lepicí pistolí.

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Vyrobte si podzimní věnec z kaštanů

Podzimní věnec

Slaměný základ na věnec budeme postupně zdobit. Můžeme použít například zelené větvičky různých jehličnanů, které na podzim zastřiháváme. Také je můžeme kombinovat s větvičkami, které jsou pokryté drobnými plody. Anebo s barevnými listy. Nezbytně budeme taktéž potřebovat vázací drát.

Postup je vždy totožný. Nejdříve korpus několikrát pevně obvážeme vázacím drátem a vytvoříme si očko, za které později věnec pověsíme. Potom na korpus přikládáme jednotlivé větvičky nebo listy, které vždy pevně obvážeme, než přidáme další.

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

My jsme použili pouze dubové listy, a to dobarvované. Buď si je koupíte už upravené, nebo si je sesbíráte v přírodě a barvou na rostliny ve spreji si je upravíte sami. Výhodou je, že dobarvované listy neztrácejí barvu a nezešednou jako listy přírodní. Také díky velkému výběru odstínů barev na květiny můžete získat vskutku efektní, nevšední dekoraci. Dejte si pozor a při zakončování věnce nikdy neveďte vázací drát přes větvičku nebo list, ale pod nimi. Uděláte ho tak neviditelným. Vše krok za krokem najdete i na videu v úvodu článku, kterým vás provede Markéta Mayerová. 

TIP

Pokud jste na věnec použili pouze dobarvované listy, stačí ho ve chvíli, kdy ho budete měnit za adventní výzdobu, zabalit do papíru a uložit. Až ho za rok vytáhnete, bude jako nový a můžete ho opět použít.

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Jak vyrobit růži z listí snadno a rychle

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

28.  8.  2021 |
Lucie Kořistová
Pes
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před větrem

Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před …

Krásná zahrada, kde chcete pobývat, ovšem s jedním negativem: silným větrem, který dokáže potrápit v kteroukoliv roční dobu. Je to váš případ? Ukážeme vám, jak může pomoci větrolam a z čeho jej vysadit.

8.  9.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada