vytisknout velikost písma Jak si rozzářit dům i zahradu

Jak si rozzářit dům i zahradu

(Inzerce) Práce na zahradě finišují a až zahradu zazimujeme, budeme přemýšlet, co dál? Přece nebudeme sedět v teple domova jen tak. Chtělo by to něco, co oživí náš dům, když už kolem všechno přestalo kvést. Něco, co bude nejen dekorativní, ale i funkční. Něco, co náš dům rozzáří. Něco jako LED reflektor. 

A co s ním budeme dělat? Nejjednodušší je, využít ho jako světlo před vchodem, při vjezdu do garáže anebo doma ve vaší pracovní dílně. A pokud budeme hodně odvážní a náš domek si to zaslouží, použijeme ho jako nasvětlení budovy samotné. Jak to a jak se v nabídce zorientovat? Poradíme Vám.

 Klepněte pro větší obrázek
Ukázka možného využití reflektoru, zdroj: EMOS

Na českém trhu jsou v nabídce LED reflektory v řadách Profi nebo Hobby. Pokud budete reflektor používat na občasné svícení jako zdroj světla před domem, za domem či u garáže, je HOBBY řada reflektorů naprosto dostačující. Vybrat si můžete z příkonů od 10 W až po 50 W. Samozřejmě, čím větší příkon, tím větší světelný tok (více světla) a tím i rozměrově větší tělo reflektoru. Bát se ale nemusíme, ten největší má 26 cm.

 Klepněte pro větší obrázek
Hobby a Profi LED reflektory značky EMOS

Pokud jste se ale rozhodli, že si chcete nasvítit váš dům a zvýraznit tak architektonické zpracování domu nebo novou pěknou fasádu, bude vhodnější využít řadu PROFI. Ta má lepší funkční zpracování (odvod tepla) a tím při trvalém svícení i odolnější šasi (konstrukci reflektoru). Klidně tak můžeme PROFI LED reflektor zabudovat do trávníku a nemusíme se bát, že by přišel k úrazu při běžných dětských hrách, když odlétne kamínek od sekačky na trávu anebo když se nám sepne automatické zavlažování trávníku.

 Klepněte pro větší obrázek
Ukázka balení Hobby a Profi LED reflektorů značky EMOS

Voděodolnost i prachuvzdornost je deklarována krytím IP65, které mají oba typy reflektorů. Je tedy bezpečné umístit reflektor na místo, kde na něj bude pršet nebo nám ho zkropí zavlažování. Jediné, na co si musíme dát pozor v obou případech je tlaková voda a louže. Měly bychom tedy být opatrní při manipulaci s wapkou nebo po velkém dešti zkontrolovat, jestli není reflektor zatopený v kaluži. Přece jen je to reflektor a ne ponorka.

PROFI a HOBBY reflektory jsou na český trh dodávány pod značkou EMOS. Fyzicky si je prohlédnout nebo zakoupit můžete ve všech dobrých elektroprodejnách anebo na firemním e-shopu.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Ins…

Klasické obkladačky, mozaika, skleněné či laminované desky... Možností, jak ochránit stěnu v kuchyni, je celá řada. Pokud nevíte, kterou si vybrat, podívejte se do naší galerie a načerpejte inspiraci.

8.  1.  2020 |
Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásně rozrostly

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásn…

Pelargonie si můžete vypěstovat i ze semínek. Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů mohou zdobit vaše okna a balkony, když si je sami vypěstujete. Právě teď v půlce ledna je ten pravý čas.

15.  1.  2020 |
Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarevné kuchyně, zemité barvy, samet i kov

Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarev…

I váš byt může do nového roku vykročit v novém kabátě. Máme pro vás několik interiérových trendů, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle nejen v roce 2020, ale ani v celém následujícím desetiletí.

10.  1.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky

Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další…

Zima je tu. Venku sněží, teploty padají pod nulu. Je proto ten pravý čas začít přikrmovat venkovní ptactvo. Radost opeřencům uděláte lojovou koulí plnou semínek, kterou podle našeho návodu snadno můžete vyrobit doma.

7.  1.  2020 |