vytisknout velikost písma Jak se starat o vánoční stromek v květináči. Chce hlavně vodu a chlad

Udržet strom v kontejneru v dobré kondici není jednoduché. Jak stromek zalévat, jakou potřebuje teplotu a co hnojení - podívejte se i na video v úvodu článku, kde najdete praktické rady.
Jak se starat o vánoční stromek v květináči. Chce hlavně vodu a chlad

Stromeček v květináči

Stále víc rodin chce mít doma na Vánoce stromek v květináči, který po svátcích neskončí odložený vedle popelnice, ale dostane šanci na další život třeba někde na zahradě. Ovšem péče o takový stromek má svá pravidla, jinak nepřežije.

Než jej přenesete na místo do obývacího pokoje a ozdobíte, je třeba strom aklimatizovat. Jak dlouho bude aklimatizace trvat, záleží hlavně na počasí, které venku panuje. Mrzne-li, bude to podstatně déle, než při teplotách kolem 10 °C. Prudké oteplení by dřevinu popletlo a vyvolalo v ní dojem, že přišlo jaro.

Vánoční stromek v květináči: Je lepší smrk, borovice, nebo jedle?

Vánoční stromek v květináči: Je lepší smrk, borovice, nebo jedle?

Příliš netopte

Před přenesením stromku do místnosti snižte na několik hodin teplotu pokoje asi na 15 stupňů. V interiéru umístěte stromek co nejdál od topení nebo krbu. Pravidelně jej mechanickým rozprašovačem roste, třeba i několikrát denně, aby nevyschl. Pomůže i vysoká vlhkost v pokoji, ideálně kolem 75% relativní vlhkosti.

Samozřejmě strom pravidelně zalévejte tak, aby hlína byla vlhká, nikoliv však přemokřená. Zalévat můžete i dvakrát denně, aby půda nevyschla. V místnosti, kde je stromek, byste měli to neměli přehánět s topením, teploty nad 20 °C stromu škodí, opět hrozí, že se probudí ze zimního spánku.

Ardisia nahradí vánoční stromek. Nezabere místo a nemusíte řešit jehličí

Ardisia nahradí vánoční stromek. Nezabere místo a nemusíte řešit jehličí

Rychle s ním pryč

Po svátcích stromek co nejdříve odstrojte. Dřevinu v květináči, kterou chcete uchovat na příští roky, nebo vysadit do zahrady, nemůžete mít doma dlouho. Zahradníci uvádí, že stromek v obývacím pokoji měl být doma tři dny až týden, pokud máte doma chladněji, může to být jen o něco málo déle.

Jakmile strom odstrojíte, přeneste jej do chladnější části domu – ideální je chodba nebo třeba zimní zahrada. Zkrátka musí jít o prostory, v nichž je světlo a kde nemrzne. Po pár dnech můžete strom přenést ven. Předtím obalte květináč novinami nebo hadry, aby hned nedošlo k promrznutí půdy.

Nejoriginálnější vánoční stromečky. Který se líbí vám?

Nejoriginálnější vánoční stromečky. Který se líbí vám?

Pravidelná zálivka je důležitá

Strom i nadále pravidelně zalévejte, záleží na venkovní teplotě a počasí, ale zhruba jednou za týden až 14 dní. K zálivce používejte studenou vodu, aby stromek nezačal rašit.

Pokud panují venku příliš velké mrazy, -15 °C a méně, přeneste ra­ději strom do nějaké chladnější místnosti v domě – v květi­náči je totiž méně chráněný proti přemrznutí, než když roste v půdě ve volné přírodě. Pokud musíme dřevinu vzít do teplejší místnosti, je potřeba ji znovu aklimatizovat.

Jak odstranit pryskyřici nejen z oblečení: Rychle, snadno a bez následků

Jak odstranit pryskyřici nejen z oblečení: Rychle, snadno a bez následků

Stromek v květináči příliš nevoní

Pokud si kupujete stromek v květináči místo umělého kvůli vůni, je třeba říct, že můžete být zklamaní. Stromky v květináči příliš nevoní. Tu pravou vánoční vůni totiž dělá smůla, která stéká z místa řezu. V květináči je stromek neporaněný a tím pádem z něho tolik vůně nebude.

Jak složit ubrousek do tvaru vánočního stromečku

Jak složit ubrousek do tvaru vánočního stromečku

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Za dvě hodiny 700 křemenáčů osikových. Takový úlovek se povedl tento týden dvěma kamarádům na Benešovsku. Je jasné, že houby už zase rostou jak o život, i když samozřejmě ne úplně všude. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky?

10.  9.  2020 |
Hrušková povidla z trouby. Snadná cesta, jak uchovat sladkost ovoce

Hrušková povidla z trouby. Snadná cesta, jak …

Dobře zralá hruška je sladká a šťavnatá. A taky poměrně křehká – snadno se otlačí, či dokonce rozmáčkne. Je proto třeba ji rychle spotřebovat. Kompoty jsou fajn, ale když je hrušek mnoho a už padají ze stromu, je potřeba rychlé akce.

13.  9.  2020 |
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

9.  9.  2020 |
Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky. Vyberte si ze tří receptů

Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky.…

Šípkový sirup je medicína, kterou znaly a využívaly už generace před námi. Přidejte se k nim a vyzkoušejte chuť plodů, které příznivě působí na organismus dětí i dospělých. Bez éček a dalších umělých přísad se obejde náš recept na šípkový sirup.

19.  9.  2020 |
Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak ji správně používat?

Sušička na houby šetří váš čas i nervy. Jak j…

Spojí-li se dešťové přeháňky s vyššími teplotami, nastanou žně pro všechny houbaře. Problémem ale může být, jak množství hub rychle zpracovat. Ideální volbou je kvalitní sušička, v níž budou houby usušené během několika hodin a téměř bez práce.

16.  9.  2020 | | 2 N/A