vytisknout velikost písma Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Chtěli byste nadčasovou a praktickou kuchyň, ve které se vám bude vařit jedna báseň? Kuchyňská linka je nejdůležitější součástí kuchyně a její výběr byste tedy neměli nechat náhodě. Podívejte se, na co si dát pozor při sestavování své vysněné kuchyně.
Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Krok číslo jedna: místnost změřte a nakreslete

Pokud je kuchyně malá, velkou linku tam nenapasujete, ať se snažíte sebevíc. Obecně je lepší mít menší, ale chytře řešenou kuchyňskou linku než velkou, ale špatně rozmístěnou, kolem které se naběháte. Sázejte na efektivitu a důmyslně využijte každý milimetr. 

Vemte si do ruky papír a tužku a jdeme na to. Jak se říká – dvakrát měř, jednou řež. Na papíře můžete rozměry a rozložení skříněk měnit jednoduše, ve skutečnosti už to tak lehce nepůjde.

Rozměry, přes které nejede vlak

Kuchyňská linka musí mít správnou výšku. Když se k lince postavíte a ohnete ruku do pravého úhlu, měla by být 15 cm nad linkou. Díky tomu vás nebudou bolet záda a vaření se nepromění v noční můru. 

Nezapomínejte ani na pracovní prostor - alespoň 400 mm u linek hlubokých 600 mm. Spočítejte si také, zdali budete moct otevřít troubu a myčku – pokud je linka naproti stěně, počítejte s průchodem širokým 1100 mm. Pokud je linka po obou stranách, nechte průchod 1000-1200 mm. Jak bude linka dlouhá, pak už záleží jen na vás, podle toho, kolik a jaké spotřebiče využíváte.

Klepněte pro větší obrázek 
Rovná kuchyně Emilia lux sedí i do malých prostor, nic v ní ale nechybí. JENA NÁBYTEK

Nezapomínejte ani na dřez

Současně s výškou kuchyňské linky zvažte také hloubku dřezu. Často se stává, že je dřez příliš mělký či příliš hluboký. U mělkého dřezu se nádobí špatně umývá a potraviny špatně oplachují. Pokud zvolíte dřez, který je příliš hluboký, budete se muset více sklonit.

Klepněte pro větší obrázek 
V atraktivní rohové kuchyni Nina najdete dostatek úložného prostoru na nádobí, potraviny i spotřebiče. JENA NÁBYTEK

Skříňky s tlumeným dovíráním

Věnujte pozornost také zavírání jednotlivých skříněk a zásuvek. Ideální je, pokud jsou vybaveny nějakým ze systému tlumeného dovírání, například pomocí plynových pístů - potom se nemusíte bát, že budou bouchat a brzy se zničí. Důležitá je také odolnost materiálů proti oděru, vlhkosti i vysokým teplotám.  Vybírejte materiály, které se snadno čistí. 

Chcete velkou kuchyň? A kdo bude vařit?

Vaříte v kuchyni samostatně, nebo tam s vámi často bývají děti nebo partner či partnerka? V případě, že většinou nevaříte sami, zvolte více volného pracovního prostoru. Dobrým řešením by pro vás mohl být ostrůvek či linka otevřená do prostoru, abyste si mohli povídat s ostatními.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos už houby možná vůbec neporostou? Pak budete překvapeni. V posledních dnech z některých lokalit konečně nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se v galerii nejen na poslední úlovky ze srpna 2019.

16.  8.  2019 |
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  8.  2019 |
Vypěstujte si vlastní houby na zahradě. Pořiďte si sadbu hřibů či křemenáčů

Vypěstujte si vlastní houby na zahradě. Pořiď…

Domácí úroda má tu výhodu, že není závislá na počasí. Podmínky vhodné pro růst hub totiž můžete snadno simulovat. Nejčastěji se pěstují žampiony a hlíva ústřičná. Pokud máte pár vzrostlých stromů, můžete koupit sadbu hřibovitých hub, která se prodává v práškové variantě či jako suspenze s živými zárodky.

15.  9.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |
Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování. Za pár korun, bez chemie

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování.…

Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.

26.  8.  2019 |