vytisknout velikost písma Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Chtěli byste nadčasovou a praktickou kuchyň, ve které se vám bude vařit jedna báseň? Kuchyňská linka je nejdůležitější součástí kuchyně a její výběr byste tedy neměli nechat náhodě. Podívejte se, na co si dát pozor při sestavování své vysněné kuchyně.
Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Krok číslo jedna: místnost změřte a nakreslete

Pokud je kuchyně malá, velkou linku tam nenapasujete, ať se snažíte sebevíc. Obecně je lepší mít menší, ale chytře řešenou kuchyňskou linku než velkou, ale špatně rozmístěnou, kolem které se naběháte. Sázejte na efektivitu a důmyslně využijte každý milimetr. 

Vemte si do ruky papír a tužku a jdeme na to. Jak se říká – dvakrát měř, jednou řež. Na papíře můžete rozměry a rozložení skříněk měnit jednoduše, ve skutečnosti už to tak lehce nepůjde.

Rozměry, přes které nejede vlak

Kuchyňská linka musí mít správnou výšku. Když se k lince postavíte a ohnete ruku do pravého úhlu, měla by být 15 cm nad linkou. Díky tomu vás nebudou bolet záda a vaření se nepromění v noční můru. 

Nezapomínejte ani na pracovní prostor - alespoň 400 mm u linek hlubokých 600 mm. Spočítejte si také, zdali budete moct otevřít troubu a myčku – pokud je linka naproti stěně, počítejte s průchodem širokým 1100 mm. Pokud je linka po obou stranách, nechte průchod 1000-1200 mm. Jak bude linka dlouhá, pak už záleží jen na vás, podle toho, kolik a jaké spotřebiče využíváte.

Klepněte pro větší obrázek 
Rovná kuchyně Emilia lux sedí i do malých prostor, nic v ní ale nechybí. JENA NÁBYTEK

Nezapomínejte ani na dřez

Současně s výškou kuchyňské linky zvažte také hloubku dřezu. Často se stává, že je dřez příliš mělký či příliš hluboký. U mělkého dřezu se nádobí špatně umývá a potraviny špatně oplachují. Pokud zvolíte dřez, který je příliš hluboký, budete se muset více sklonit.

Klepněte pro větší obrázek 
V atraktivní rohové kuchyni Nina najdete dostatek úložného prostoru na nádobí, potraviny i spotřebiče. JENA NÁBYTEK

Skříňky s tlumeným dovíráním

Věnujte pozornost také zavírání jednotlivých skříněk a zásuvek. Ideální je, pokud jsou vybaveny nějakým ze systému tlumeného dovírání, například pomocí plynových pístů - potom se nemusíte bát, že budou bouchat a brzy se zničí. Důležitá je také odolnost materiálů proti oděru, vlhkosti i vysokým teplotám.  Vybírejte materiály, které se snadno čistí. 

Chcete velkou kuchyň? A kdo bude vařit?

Vaříte v kuchyni samostatně, nebo tam s vámi často bývají děti nebo partner či partnerka? V případě, že většinou nevaříte sami, zvolte více volného pracovního prostoru. Dobrým řešením by pro vás mohl být ostrůvek či linka otevřená do prostoru, abyste si mohli povídat s ostatními.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Kouzelné Vánoce v retro stylu: Podívejte se na ty nejkrásnější ozdoby

Kouzelné Vánoce v retro stylu: Podívejte se n…

Retro styl je zpět. A to nejen v bytovém designu. Do módy se vrátily i tradiční vánoční ozdoby, které si pamatujete z dětství. Našli jsme pro vás ty nejkrásnější. Inspirujte se ve fotogalerii a podívejte se, za kolik se nové retro ozdoby dají sehnat.

12.  11.  2019 |
Čerimoja: Seznamte se s nejlahodnějším ovocem světa. Jak ho správně jíst a pěstovat?

Čerimoja: Seznamte se s nejlahodnějším ovocem…

Že jste ji ještě neochutnali? Pak to určitě udělejte! Cherimoya anona neboli také čerimoja totiž chutná skutečně božsky. Prozradíme vám, jakou v obchodě vybrat i jak ji jíst. A navíc si z jejích semen můžete vypěstovat vlastní sazenice.

16.  11.  2019 |