vytisknout velikost písma Jak použít kořen pampelišky: Uvařte si z něj čaj, kávu nebo připravte tinkturu

Najdete ji téměř všude. Daří se jí na zahradách, loukách, mezích, v parcích, v trávnících mezi paneláky. Zářivě žluté květy smetánky lékařské jsou nepřehlédnutelné. Věděli jste ale, že nejléčivější částí pampelišky je kořen? Poradíme vám, jak ho sbírat, sušit i na co ho využít

Jak už druhové jméno napovídá, smetánka lékařská je léčivka. Sbírají se květy, listy, ale především kořen, který je pro své léčivé účinky využíván už po staletí. Snižuje krevní tlak, krevní cukr, cholesterol, prospívá jak krevnímu oběhu, tak i zlepšuje činnost srdce. Podporuje také trávení, pomáhá regenerovat játra, žlučník, slinivku, uklidňuje žaludek a trávicí soustavu, čistí a posiluje ledviny, léčí močové cesty, pomáhá chránit před slábnutím a řídnutím kostí. Má také výrazné detoxikační účinky, je vynikajícím prostředkem pro čištění krve, rozproudí lymfu, pročistí i pleť. Ocení ho lidé, kteří chtějí zhubnout. Nedávné studie navíc jasně prokázaly, že má výrazné protirakovinné účinky.

Vyrobte si pampeliškový med. Oceníte ho při kašli i nachlazení

Vyrobte si pampeliškový med. Oceníte ho při kašli i nachlazení

Kdy a jak sbírat kořen pampelišky

Kořen pampelišky je nejvhodnější sbírat v době, kdy rostlina nekvete, a to buď na jaře, v březnu nebo dubnu, kdy je kořen díky vysokému obsahu fruktózy nasládlý, nebo naopak na podzim, když ještě nemrzne a kořen je živinami doslova nabitý, protože se z celé rostliny stahují zpět do kořenů. Sbírat ho ale samozřejmě můžete i mimo tato období, jen musíte počítat s tím, že jeho léčivé účinky budou o něco slabší.

Sbírejte nejlépe kořeny dvou a víceletých rostlin, které jsou silnější a snáze se zpracovávají. Na samotném sběru není nic složitého, kořen opatrně vyryjte, nejlépe s pomocí zahradnické lopatky nebo například rycích vidlí. Nať odstraňte, ideálním nástrojem jsou zahradnické nůžky. Sesbírané kořeny bez prodlení po návratu domů dobře omyjte vodou, očistěte kartáčkem a okamžitě zpracujte.

Vyrobte si sirup ze smrkových výhonků, vyléčí kašel i rýmu

Vyrobte si sirup ze smrkových výhonků, vyléčí kašel i rýmu

Jak vyrobit tinkturu

Pokud se rozhodnete pro přípravu tinktury, kterou využijete i při výrobě masti, naložte kořeny do alkoholu. V případě kořenů by se jeho obsah měl pohybovat nad 70 %, ideálně však 80 % a více. Kořeny můžete do alkoholu naložit celé, lepší je ale nakrájet je na kousky. Macerujte je pak asi dva až tři týdny, a to na světlém místě, nikdy však ne na přímém slunci. Hotový macerát sceďte přes jemné čisté plátýnko, kořeny dobře vymačkejte a nalijte do nádoby z tmavého skla. Výhodou tinktur je dlouhá trvanlivost, navíc se nemusí skladovat v chladu. Měly by být ale uchovány mimo dosah slunečních paprsků, ideálně zavřené ve skříňce nebo temné spíži.

Pesto z medvědího česneku, polévka, pomazánka i tinktura. Vyzkoušejte ty nejlepší recepty!

Pesto z medvědího česneku, polévka, pomazánka i tinktura. Vyzkoušejte ty nejlepší recepty!

Jak kořen správně usušit

Jestli chcete kořen pampelišky usušit, nakrájejte ho na malé kousky a dejte do sušičky. Pozor ale, aby teplota sušení nepřekročila 50 °C. To platí i v případě, že se kořen rozhodnete sušit v troubě. Další možností je usušit kořen nejlépe v zavěšené jemné síťce, a to buď v dobře větrané místnosti, nebo venku na stinném místě. Důležité je, aby na něj nedopadaly sluneční paprsky. Důležité také je usušit kořen opravdu důkladně, jinak by totiž při skladování zplesnivěl. Dobře usušený kořen poznáte tak, že se lehce láme a na lomu je bílý. Na skladování je nejvhodnější dobře uzavíratelná nádoba, která musí být uložena na suchém místě. Správně nasušené a skladované kořeny vydrží dlouho, účinné jsou 3–5 let.

Čaj z kořene pampelišky

Příprava čaje je jednoduchá. Na hrneček o obsahu 2 dl budete potřebovat 1 lžičku nadrcených kořenů smetánky, které přelijete vroucí vodou, hrneček přiklopíte a kořeny necháte 10 minut louhovat. Pak už jen přecedíte a můžete popíjet. Dochutit čaj je možné citronem a medem nebo třeba voňavým kořením, jako je zázvor, kardamom, skořice, badyán a podobně.

Fialky právě kvetou. Udělejte si z nich domácí sirup, čaj či olej proti popáleninám

Fialky právě kvetou. Udělejte si z nich domácí sirup, čaj či olej proti popáleninám

Pampelišková káva

Příprava pampeliškové kávy je o něco složitější. Kořeny je totiž po usušení ještě třeba upražit. V domácích podmínkách na to použijte troubu. Teplotu nastavte na 140–160 °C a kořeny pražte rozložené na plechu asi hodinu a půl. Pozor ale, abyste je nespálili, při vyšší teplotě se z nich snadno stanou černé uhlíky, proto kořeny hlídejte. Každá trouba peče jinak, poprvé proto raději začněte na 140 °C a během pražení případně teplotu mírně zvyšujte. Že jsou kořeny správně pražené, vám napoví příjemná vůně. V malém množství můžete kořen upražit také nasucho na pánvičce. Vychladlé upražené kořeny dobře uložte v suchu a temnu, a až dostanete chuť na pampeliškovou kávu, můžete si potřebnou dávku kořene namlít, nejlépe na elektrickém kávomlýnku s tříštivým nožem.

Pokud se vám ale do sběru a zpracování pampeliškových kořenů příliš nechce, nezoufejte. Jak sušený, tak i pražený kořen pořídíte na internetu nebo v celé řadě kamenných prodejen, ať už jde o krámky s bylinkami, zdravou výživou nebo lékárny.

Jak pěstovat měsíček lékařský a kde všude nám pomůže?

Jak pěstovat měsíček lékařský a kde všude nám pomůže?

Připravte se na břízu. Listy vyrazí již brzy, pomohou s lupy i zánětem močových cest

Připravte se na břízu. Listy vyrazí již brzy, pomohou s lupy i zánětem močových cest

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné.

6.  10.  2020 |
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Za dvě hodiny 700 křemenáčů osikových. Takový úlovek se povedl tento týden dvěma kamarádům na Benešovsku. Je jasné, že houby už zase rostou jak o život, i když samozřejmě ne úplně všude. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky?

10.  9.  2020 |
Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci. Plus tipy na správné skladování

Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci…

Pokud se poohlížíte po nějakém přírodním produktu na podporu imunity, je šípek tou pravou trefou do černého, protože obsahuje obrovské množství blahodárných látek. Poradíme vám, jak šípky správně sušit, ať už v sušičce, v troubě nebo na slunci, a jak je uchovávat, aby vydržely co nejdéle.

10.  10.  2020 |
Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i…

Nenechte si zkazit náladu sychravým počasím. Raději využijte dary, které nám podzimní příroda nabízí, a pusťte se do výroby nějaké krásné dekorace. Inspiraci najdete v galerii.

14.  10.  2020 |
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

29.  7.  2020 |