vytisknout velikost písma Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Klasické obkladačky, mozaika, skleněné či laminované desky… Možností, jak ochránit stěnu v kuchyni, je celá řada. Pokud nevíte, kterou si vybrat, podívejte se do naší galerie a načerpejte inspiraci.

Prskající omastek, cákající voda a další nečistoty při každodenní přípravě jídla dokážou zeď v prostoru mezi spodními a horními skříňkami kuchyňské linky během pár týdnů pořádně zaneřádit. Proto je důležité obložit stěnu tak, aby se dala snadno setřít a udržovat čistá.

Obklad do kuchyně na 60 způsobů

Pokud tedy rekonstruujete kuchyň nebo se třeba jen chystáte vyměnit starou kuchyňskou linku, je dobré si včas promyslet, jak prostor za linkou v budoucnu ochránit. Možností je hned celá řada. A my vás dnes s nimi seznámíme. Zároveň se v naší velké fotogalerii, která obsahuje přes 60 fotek, můžete inspirovat tím, jak tento problém vyřešili majitelé nemovitostí z celého světa.

Tapety a nátěr: Nejlevnější řešení

Asi nejlevnější variantou jsou omyvatelný nátěr či tapeta. Jejich aplikaci zvládnete svépomocí, takže nemusíte platit ani práci profesionálního řemeslníka. Musíte ale počítat s tím, že tyto varianty nejsou věčné. Časté otírání jim příliš nesvědčí. Za pár měsíců či let tak budete muset nátěr nebo tapetu obnovit, což obnáší vyklizení celé kuchyňské linky a sundání kuchyňských skříněk.

Nejkrásnější kuchyně z celého světa. Která se líbí vám?

Nejkrásnější kuchyně z celého světa. Která se líbí vám?

Obklady: Oblíbená klasika

Další, nejčastěji využívanou možností jsou pak klasické obklady. Výběr už je v dnešní době obrovský, ceny přiměřené. Jejich nalepení je sice o něco složitější než vymalování nebo nalepení tapety, zručný kutil to ale také zvládne svépomocí. Nevýhodou jsou však spáry mezi jednotlivými obkladačkami, které se špatně otírají a v nichž se usazují nečistoty.

MDF a další desky: 100% praktické

Nejpraktičtější variantou jsou kompaktní celoplošné desky. Ty pořídíte v různých cenových relacích. Nejlevnější a snadno dostupné jsou panely z tvrdého PVC a takzvané MDF (dřevovláknité) desky, potažené laminem. Vybírat můžete ze široké škály různých dekorů od keramických obkladaček až po motivy dřeva.

Nejkrásnější mozaiky v kuchyni. Inspirujte se!

Nejkrásnější mozaiky v kuchyni. Inspirujte se!

Skleněné desky a akryl: Luxusní varianta

Nejdražší jsou pak panely z tvrzeného akrylu a také celoskleněné desky. Ty se samozřejmě udržují nejlépe, navíc dodají kuchyni moderní a luxusní vzhled. Z případného poškození nemusíte mít obavy. Sklo je tvrzené, vysoce odolné vůči rozbití a tepelným vlivům. Jejich instalaci je však třeba svěřit do rukou odborníků.

Proměna panelákové kuchyně: To musíte vidět!

Ukážeme vám, že efektní úpravy bydlení mohou být rychlé a levné. Důkazem je například tato proměna staré panelákové kuchyně:

Jak vybrat správnou rychlovarnou konvici

Jak vybrat správnou rychlovarnou konvici

Rozkládací pohovky do 5000 korun: Inspirujte se v galerii

Rozkládací pohovky do 5000 korun: Inspirujte se v galerii

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby
Hrušková povidla pečená v troubě a bez míchání. Nejlepší recept, jak uchovat sladkost ovoce

Hrušková povidla pečená v troubě a bez míchán…

Jak nejlépe zpracovat zralé hrušky, které jsou sladké a šťavnaté, a stejně tak i hrušky mírně přezrálé, jež spadly z hrušně a jsou otlačené, případně i rozmáčknuté? Nejlepším řešením jsou hrušková povidla bez míchání: na přípravu nejsou nijak náročná.

5.  9.  2023 |
Lucie Kořistová
Povidla