Jak netradičně využít koberce v interiéru? Vsaďte na kreativitu a fantazii | Ground Picture / Shutterstock.com

Ground Picture / Shutterstock.com

Jak netradičně využít koberce v interiéru? Vsaďte na kreativitu a fantazii

Chcete si do svého domova pořídit moderní koberce? Nedržte se při zdi a při jejich výběru zapojte svou fantazii i kreativitu. Jak můžete do interiéru koberce položit, abyste vytvořili originální souhru? Máme pro vás pár tipů.

Slaďte tvary koberců a nábytku

Vybíráte si koberce pod konferenční stolek do obývacího pokoje? Podívejte se na nabídku kusových koberců a slaďte tvar vašeho konferenčního stolku s tvarem koberce. Pod kulatý stoleček si kupte kulatý kusový koberec a tak dále. Tento přístup lze samozřejmě uplatnit také v ložnici při nákupu koberečků pod noční stolky, pod jídelní stůl v kuchyni a pod další kusy nábytku v bytě.

Kombinujte kontrastní i doplňkové barvy

Jak zohlednit při výběru koberce barvy? Možností máte celou řadu. S pomocí koberce můžete celý interiér rozbít. Pokud je váš obývací pokoj laděný do bílé a černé barvy, co takhle si pořídit vínový, modrý nebo třeba žlutý koberec? Další možností je držet se doplňkových barev a kombinovat spolu odstíny, jež leží v barevném kruhu naproti sobě. Máte-li v místnosti tapety či barevné zdi, využijte toho při výběru koberců a vyberte takový, jenž bude na tapety či barvu zdi plynule navazovat.

Pohrajte si s potiskem

Jednobarevné koberce se vám zdají nudné? Co takhle vybrat si nějaký s potiskem? Do koupelny pod koše na prádlo se skvěle hodí koberce s potiskem drobných hvězdiček a puntíků a ideálními typy koberců do dětského pokoje jsou ty s potiskem zvířátek a dopravních hřišť.

Buďte při výběru koberců do svého domova kreativní a nebojte se využít svou fantazii. Koberec nemusí být nudným doplňkem, ale originálním prvkem, který interiér vhodně doladí, rozbije či mu dodá romantický, veselý a hravý nádech.

Doporučujeme

Články odjinud