vytisknout velikost písma Jak dětem vybudovat na zahradě autodráhu z betonu či dlažby

Rodiče pořád honí děti ven, potomci často argumentují, že je venku nuda. Tak s touhle závodní dráhou budou děti prosit, aby si mohly ještě chvilku hrát. Tady je podrobný návod včetně tipů, z čeho vybudovat bezpečnostní mantinely či jak využít starou pneumatiku.

Jste také jeden z těch rodičů, kteří pořád přemýšlí, co ještě dětem pro zábavu vytvořit? V tom případě pro vás máme jeden skvělý tip. Na zahradě můžete vybudovat závodní dráhu pro malá autíčka, angličáky a další vozidla.

Taková závodní dráha je skvělým způsobem, jak dostat děti ven, od počítačů, tabletů a televize. Sluneční svit a čerstvý vzduch jim zlepší náladu, pohyb jim dovolí vybít přebytečnou energii a nakonec je unaví. I samotná stavba nabízí zábavu pro celou rodinu.

Zažeňte nudu a zahrajte si s dětmi venkovní hry. 21 nejlepších nápadů

Zažeňte nudu a zahrajte si s dětmi venkovní hry. 21 nejlepších nápadů

Základ dráhy vybetonujte

Nejdřív je třeba vytyčit trať. Není třeba příliš mnoha zatáček a okruhů, držte se hesla, že v jednoduchosti je krása. Je dobré si ale udělat nějakou míru, aby trať byla na všech místech stejně široká. Vykopejte dráhu zhruba do hloubky 10 centimetrů a snažte se, aby bylo dno výkopu rovné. Hlínu udusejte.

Máte-li, můžete do dráhy udělat tunel ze staré pneumatiky. Prostě ji z poloviny zakopejte pod zem.

33 tipů na herní prvky do zahrady pro malé i velké, které si sami můžete vyrobit

33 tipů na herní prvky do zahrady pro malé i velké, které si sami můžete vyrobit

Cementovou hmotou (případně rychletuhnoucím betonem nebo klasickým betonem) pro drobné betonářské práce zalijte vykopanou trať, hmotu můžete předem obarvit práškovým pigmentem. Nejlepší bude černý či šedivý, ale pokud se vám líbí jiná barva, vyberte podle vlastního vkusu. Směs nalijte na trať a uhlaďte hladítkem do rovna. Pokud směs není tak tmavá, jak byste chtěli, nasypte ještě navrch práškový pigment a znovu dřevěným hladítkem zahlaďte.

Nezapomeňte na konečné úpravy

Až plocha dráhy ztvrdne, je třeba hrací místo dotvořit. Je třeba přimalovat vodorovné značení – přerušovanou čáru a plnou čáru a další značení. Udělejte si šablonu z tvrdého kartonu a značení stříkejte bílým sprejem. Budujete-li závodní okruh, potřebujete „Start“ a „Cíl“. Blízko cílové čáry umístěte vlajky.

Chcete-li vytvořit bezpečnostní bariéru, rozřízněte trubkovou izolaci mirelon, omotejte kolem ní elektrikářskou pásku a umístěte kolem trati. Zajistěte pomocí kolíků.

Nakonec je třeba dokončit i okolí dráhy. Pokud máte malé děti, vsaďte na nějakou jednoduchou úpravu ve formě mulče či trávníku.

Dočasné varianty můžete rozebrat

Závodní dráhu můžete udělat i v případě, že nechcete pracovat s hmotami, jako jsou cement a beton. Jen je třeba smířit se se skutečností, že taková dráha nevydrží příliš dlouho.Použít můžete třeba betonovou dlažbu, případně jiné dlaždice. Pro použití v interiéru zase existuje lepicí páska s designem silnice.

Vyrobte si pískoviště, které budou děti milovat. Inspiraci najdete v galerii

Vyrobte si pískoviště, které budou děti milovat. Inspiraci najdete v galerii

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci