vytisknout velikost písma Jak dětem vybudovat na zahradě autodráhu z betonu či dlažby

Rodiče pořád honí děti ven, potomci často argumentují, že je venku nuda. Tak s touhle závodní dráhou budou děti prosit, aby si mohly ještě chvilku hrát. Tady je podrobný návod včetně tipů, z čeho vybudovat bezpečnostní mantinely či jak využít starou pneumatiku.
Jak dětem vybudovat na zahradě autodráhu z betonu či dlažby

Jste také jeden z těch rodičů, kteří pořád přemýšlí, co ještě dětem pro zábavu vytvořit? V tom případě pro vás máme jeden skvělý tip. Na zahradě můžete vybudovat závodní dráhu pro malá autíčka, angličáky a další vozidla.

Taková závodní dráha je skvělým způsobem, jak dostat děti ven, od počítačů, tabletů a televize. Sluneční svit a čerstvý vzduch jim zlepší náladu, pohyb jim dovolí vybít přebytečnou energii a nakonec je unaví. I samotná stavba nabízí zábavu pro celou rodinu.

Zažeňte nudu a zahrajte si s dětmi venkovní hry. 21 nejlepších nápadů

Zažeňte nudu a zahrajte si s dětmi venkovní hry. 21 nejlepších nápadů

Základ dráhy vybetonujte

Nejdřív je třeba vytyčit trať. Není třeba příliš mnoha zatáček a okruhů, držte se hesla, že v jednoduchosti je krása. Je dobré si ale udělat nějakou míru, aby trať byla na všech místech stejně široká. Vykopejte dráhu zhruba do hloubky 10 centimetrů a snažte se, aby bylo dno výkopu rovné. Hlínu udusejte.

Máte-li, můžete do dráhy udělat tunel ze staré pneumatiky. Prostě ji z poloviny zakopejte pod zem.

33 tipů na herní prvky do zahrady pro malé i velké, které si sami můžete vyrobit

33 tipů na herní prvky do zahrady pro malé i velké, které si sami můžete vyrobit

Cementovou hmotou (případně rychletuhnoucím betonem nebo klasickým betonem) pro drobné betonářské práce zalijte vykopanou trať, hmotu můžete předem obarvit práškovým pigmentem. Nejlepší bude černý či šedivý, ale pokud se vám líbí jiná barva, vyberte podle vlastního vkusu. Směs nalijte na trať a uhlaďte hladítkem do rovna. Pokud směs není tak tmavá, jak byste chtěli, nasypte ještě navrch práškový pigment a znovu dřevěným hladítkem zahlaďte.

Nezapomeňte na konečné úpravy

Až plocha dráhy ztvrdne, je třeba hrací místo dotvořit. Je třeba přimalovat vodorovné značení – přerušovanou čáru a plnou čáru a další značení. Udělejte si šablonu z tvrdého kartonu a značení stříkejte bílým sprejem. Budujete-li závodní okruh, potřebujete „Start“ a „Cíl“. Blízko cílové čáry umístěte vlajky.

Chcete-li vytvořit bezpečnostní bariéru, rozřízněte trubkovou izolaci mirelon, omotejte kolem ní elektrikářskou pásku a umístěte kolem trati. Zajistěte pomocí kolíků.

Nakonec je třeba dokončit i okolí dráhy. Pokud máte malé děti, vsaďte na nějakou jednoduchou úpravu ve formě mulče či trávníku.

Dočasné varianty můžete rozebrat

Závodní dráhu můžete udělat i v případě, že nechcete pracovat s hmotami, jako jsou cement a beton. Jen je třeba smířit se se skutečností, že taková dráha nevydrží příliš dlouho.Použít můžete třeba betonovou dlažbu, případně jiné dlaždice. Pro použití v interiéru zase existuje lepicí páska s designem silnice.

Vyrobte si pískoviště, které budou děti milovat. Inspiraci najdete v galerii

Vyrobte si pískoviště, které budou děti milovat. Inspiraci najdete v galerii

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které nesmíte dělat

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které …

Kanadské borůvky patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů drobného ovoce, které si můžete vypěstovat na zahradě, ale i v květináči na balkoně. Aby rostliny bohatě plodily, potřebují zajistit specifické pěstební podmínky a vhodnou péči.

24.  7.  2021 |
Kateřina Hradová
Pěstování
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Po vydatných deštích, které v posledních dnech zalily Česko, houby konečně rostou, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů se ale v nadcházejícím období můžeme těšit na pořádnou nadílku. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji.

13.  7.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Tajemná měsíčnice uzdraví srdce i mozek. V přírodě ji ale nesbírejte

Tajemná měsíčnice uzdraví srdce i mozek. V př…

Asi metr vysoká bylina vykvétá na jaře a v brzkém létě a omamně voní. Nejvíc pozornosti si ale zaslouží na podzim, kdy její tobolky získají vzhled stříbrných penízků, které září podzimním pošmournem. Tehdy je nepřehlédnutelná.

23.  7.  2021 |
Lucie Kořistová
Měsíčnice vytrvalá
Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i dospělé

Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i…

Relaxace, zábava, ale i podpora kreativity a barevného vnímání. A také vzrušení z toho, kdo náš kamínek najde, i z hledání těch cizích. Důvodů, proč se zapojit to téhle úžasné zábavy, které už po celém světě propadly miliony lidí všech věkových kategorií, je celá řada. Zkuste to taky!

13.  1.  2021 |
Lenka Chvostová
Malování na kamenyNávodJak na toDIY