vytisknout velikost písma Interiéru ve skandinávském stylu dominuje bílá, šedá a černá. Podívejte se na zdařilou proměnu

Mladí majitelé bytu měli o svém bydlení jasnou představu, takže poté, co převzali byt od developera, pozvali architekty ze studia Martina Design, aby jim pomohli s rekonstrukcí. Výsledkem je nádherný byt ve skandinávském stylu, kde dominuje bílá, šedá a černá. Projděte si jejich realizaci na fotkách.

Rezidenční projekt na jihu metropole se nachází v blízkosti lesa a přírody obecně. Právě její blízkost byla důležitá při volbě stylu pro 77 metrů velký byt v novostavbě. Majitelé měli o bydlení své představy, spolupráce s developerem ale nebyla ideální, proto se obrátili na architekty ze studia Martina Design.

Výsledkem je moderní interiér ve skandinávském duchu. Dominantní kombinace je bílá barva se šedou, v kontrastu s černou barvou doplněnou o spojení se dřevem. Právě použité barvy navozují dojem útulnosti.

Nová koupelna prošla rekonstrukcí

Velké změny byly potřeba hlavně v koupelně. Majitelé zde chtěli mít sprchový kout místo vany, také obklady se jim nelíbily, s developerem ale nebyla jednoduchá domluva, a tak koupelna v novostavbě musela projít rekonstrukcí.

Máte rádi industriální styl? Inspirujte se touto zdařilou rekonstrukcí prostorného bytu

Máte rádi industriální styl? Inspirujte se touto zdařilou rekonstrukcí prostorného bytu

„Při rekonstrukci jsme tedy vyměnili vanu za sprchový kout a zvolili vhodné baterie. Bohužel jsme již nedokázali zabudovat sprchový kanálek do podlahy, což jsme vyřešili lokálním navýšením v prostoru sprchy, na jehož hranu jsme pasovali na míru zhotovenou sprchovou zástěnu z kouřového skla,“ popisuje interiérová designérka Martina Pištěláková.

Díky přizdívce z SDK, ve které je vedená vodoinstalace, vytvořili odborníci v koupelně úzkou niku. „Klientům slouží na odkládání kosmetiky a nad umyvadlovou skříňkou a toaletou vznikl prostor pro budoucí nábytkovou galerii,“ vysvětluje Pištěláková.

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

Styl koupelny a toalety navazuje na styl interiéru, oproti ostatním místnostem, kde je na podlaze vinyl v dekoru imitujícím stěrku, je v koupelně dlažba imitující dřevo.

Kuchyňský stůl navazuje na ostrůvek

Úkolem architektů ale bylo pomoci se zařízením celého bytu, s výjimkou budoucího dětského pokoje. „Hned z úvodní schůzky a nahlédnutí do dispozic bytové jednotky bylo jasné, že změníme rozmístění budoucí kuchyně. Při pozdějších krocích vytváření dispozic a návrhů jsme se v tomto směru dále utvrzovali,“ vzpomíná interiérová designérka.

Oproti původně řešené kuchyni do U, ve které byl jídelní stůl ve volném prostoru, vytvořili kuchyni lineární s volně stojícím ostrůvkem, na který je napojený jídelní stůl. Ve stejném směru je pak volně v prostoru umístěna sedací souprava a následná TV stěna.

Nádherná proměna zahrady: Z nudného pozemku vytvořili architekti moderní oázu klidu a pohody

Nádherná proměna zahrady: Z nudného pozemku vytvořili architekti moderní oázu klidu a pohody

Majitele limitoval finanční rozpočet, architekti proto museli v projektu hlídat „každou korunu“. Přesto jsou v bytě určité kusové solitéry jako židle, sedací souprava, postel nebo osvětlení, na nichž architekti nešetřili. Právě toto vybavení zaujme na první pohled, vytváří dojem luxusního bydlení a návštěvník si tak nevšimne, že se na jiných místech trochu šetřilo.

Revizní dvířka schovat

Developer si nelámal hlavu se zakrýváním revizních dvířek nutných jističů, která tak byla v bytě viditelná hned na třech místech. Architekti je pro lepší dojem chtěli schovat. „Jističe jsme kryli zrcadlovou stěnou v zádveří. Revizní dvířka umístěná naproti vstupu do bytu jsem maskovali falešnými dveřními křídly, na která navazovaly skříně v zádveří, a poslední revizní dvířka na toaletě jsme zakryli zrcadlovou stěnou umístěnou nad umývátkem,“ popsala designérka Martina Pištěláková.

Před a po: Krásná proměna bytu 3+1 v paneláku, která se nebojí barev

Před a po: Krásná proměna bytu 3+1 v paneláku, která se nebojí barev

Projděte si celou realizaci na fotkách v úvodu článku.

Další proměny českých domácností můžete sledovat i v pořadu Jak se staví senPořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9. hodině na Prima LOVE.

Před a po: Inspirujte se proměnou bytu 2+1 v paneláku ve skandinávském stylu

Před a po: Inspirujte se proměnou bytu 2+1 v paneláku ve skandinávském stylu

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniček, které rozzáří vaši skalku

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniče…

Jarní dny jsou jako stvořené k založení nové skalky nebo projasnění skalky stávající. Seznamte se s několika zajímavými druhy skalniček, které svou zářivou žlutou barvou budou přitahovat pozornost nejenom vašich očí.

8.  5.  2023 |
Jiřina Sivcová hrk
ZahradaSkalka
Jak na ohraničení záhonů téměř neviditelně: Vsaďte na ocel či hliník

Jak na ohraničení záhonů téměř neviditelně: V…

Okraje mezi trávníkem a zahradou mnozí Češi stále podceňují, přitom jde o jednoduchý způsob, jak zabránit trávě v prorůstání mezi květiny i zeleninu. Kam se nehodí mohutné betonové obrubníky, dřevo či plast, tam vsaďte na subtilní kov s dlouhou životností.

7.  5.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
ObrubyNeviditelný obrubník
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Milujete vůni šeříku? Vyrobte si domácí šeříkový sirup

Milujete vůni šeříku? Vyrobte si domácí šeřík…

Nepropásněte krátkou dobu, kdy kvete šeřík, a nasbírejte si jeho vonné květy. Poradíme vám, jak je uchovat a pochutnat si na nich: Připravte si šeříkový sirup nebo léčivý šeříkový čaj. Sirup využijete i při přípravě sladkých dobrot.

11.  5.  2023 |
Lenka Chvostová
Krok za krokemDIYVýrobaZajímavostiRecepty
Skleník, fóliovník a pařeniště na balkon: Jak je vyrobit jednoduše a levně?

Skleník, fóliovník a pařeniště na balkon: Jak…

Bydlíte v bytě, ale k dispozici máte balkon, lodžii či terasu? I na tomto prostoru může stát pařeniště, skleník či fóliovník, díky nimž získáte vlastní zeleninu a podaří se vám snadněji vypěstovat i teplomilnější druhy rostlin. V první řadě záleží na velikosti místa, ale podstatný je i nápad.

16.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
FóliovníkBalkonDIYPěstování