vytisknout velikost písma Interiéru ve skandinávském stylu dominuje bílá, šedá a černá. Podívejte se na zdařilou proměnu

Mladí majitelé bytu měli o svém bydlení jasnou představu, takže poté, co převzali byt od developera, pozvali architekty ze studia Martina Design, aby jim pomohli s rekonstrukcí. Výsledkem je nádherný byt ve skandinávském stylu, kde dominuje bílá, šedá a černá. Projděte si jejich realizaci na fotkách.

Rezidenční projekt na jihu metropole se nachází v blízkosti lesa a přírody obecně. Právě její blízkost byla důležitá při volbě stylu pro 77 metrů velký byt v novostavbě. Majitelé měli o bydlení své představy, spolupráce s developerem ale nebyla ideální, proto se obrátili na architekty ze studia Martina Design.

Výsledkem je moderní interiér ve skandinávském duchu. Dominantní kombinace je bílá barva se šedou, v kontrastu s černou barvou doplněnou o spojení se dřevem. Právě použité barvy navozují dojem útulnosti.

Nová koupelna prošla rekonstrukcí

Velké změny byly potřeba hlavně v koupelně. Majitelé zde chtěli mít sprchový kout místo vany, také obklady se jim nelíbily, s developerem ale nebyla jednoduchá domluva, a tak koupelna v novostavbě musela projít rekonstrukcí.

Máte rádi industriální styl? Inspirujte se touto zdařilou rekonstrukcí prostorného bytu

Máte rádi industriální styl? Inspirujte se touto zdařilou rekonstrukcí prostorného bytu

„Při rekonstrukci jsme tedy vyměnili vanu za sprchový kout a zvolili vhodné baterie. Bohužel jsme již nedokázali zabudovat sprchový kanálek do podlahy, což jsme vyřešili lokálním navýšením v prostoru sprchy, na jehož hranu jsme pasovali na míru zhotovenou sprchovou zástěnu z kouřového skla,“ popisuje interiérová designérka Martina Pištěláková.

Díky přizdívce z SDK, ve které je vedená vodoinstalace, vytvořili odborníci v koupelně úzkou niku. „Klientům slouží na odkládání kosmetiky a nad umyvadlovou skříňkou a toaletou vznikl prostor pro budoucí nábytkovou galerii,“ vysvětluje Pištěláková.

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

Styl koupelny a toalety navazuje na styl interiéru, oproti ostatním místnostem, kde je na podlaze vinyl v dekoru imitujícím stěrku, je v koupelně dlažba imitující dřevo.

Kuchyňský stůl navazuje na ostrůvek

Úkolem architektů ale bylo pomoci se zařízením celého bytu, s výjimkou budoucího dětského pokoje. „Hned z úvodní schůzky a nahlédnutí do dispozic bytové jednotky bylo jasné, že změníme rozmístění budoucí kuchyně. Při pozdějších krocích vytváření dispozic a návrhů jsme se v tomto směru dále utvrzovali,“ vzpomíná interiérová designérka.

Oproti původně řešené kuchyni do U, ve které byl jídelní stůl ve volném prostoru, vytvořili kuchyni lineární s volně stojícím ostrůvkem, na který je napojený jídelní stůl. Ve stejném směru je pak volně v prostoru umístěna sedací souprava a následná TV stěna.

Nádherná proměna zahrady: Z nudného pozemku vytvořili architekti moderní oázu klidu a pohody

Nádherná proměna zahrady: Z nudného pozemku vytvořili architekti moderní oázu klidu a pohody

Majitele limitoval finanční rozpočet, architekti proto museli v projektu hlídat „každou korunu“. Přesto jsou v bytě určité kusové solitéry jako židle, sedací souprava, postel nebo osvětlení, na nichž architekti nešetřili. Právě toto vybavení zaujme na první pohled, vytváří dojem luxusního bydlení a návštěvník si tak nevšimne, že se na jiných místech trochu šetřilo.

Revizní dvířka schovat

Developer si nelámal hlavu se zakrýváním revizních dvířek nutných jističů, která tak byla v bytě viditelná hned na třech místech. Architekti je pro lepší dojem chtěli schovat. „Jističe jsme kryli zrcadlovou stěnou v zádveří. Revizní dvířka umístěná naproti vstupu do bytu jsem maskovali falešnými dveřními křídly, na která navazovaly skříně v zádveří, a poslední revizní dvířka na toaletě jsme zakryli zrcadlovou stěnou umístěnou nad umývátkem,“ popsala designérka Martina Pištěláková.

Před a po: Krásná proměna bytu 3+1 v paneláku, která se nebojí barev

Před a po: Krásná proměna bytu 3+1 v paneláku, která se nebojí barev

Projděte si celou realizaci na fotkách v úvodu článku.

Další proměny českých domácností můžete sledovat i v pořadu Jak se staví senPořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9. hodině na Prima LOVE.

Před a po: Inspirujte se proměnou bytu 2+1 v paneláku ve skandinávském stylu

Před a po: Inspirujte se proměnou bytu 2+1 v paneláku ve skandinávském stylu

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

11.  5.  2022 |
Irena Forejtová
Balkon
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.

19.  4.  2022 |
Irena Forejtová
RajčataUžitková zahradaZeleninaPěstování
Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.

10.  5.  2022 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyZahrádkářův diářOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče
Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstovat?

Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstov…

Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?

24.  8.  2021 |
Zuzana Ottová
Okrasná zahradaUžitková zahradaZahradní rostlinyPokojové rostlinyPěstováníOkrasné rostlinyBylinkyBalkonové rostliny
Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich měli vědět

Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich m…

Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?

včera | |9 N/A
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyOkrasné rostlinyListnáče