Rezidenční projekt na jihu metropole se nachází v blízkosti lesa a přírody obecně. Právě její blízkost byla důležitá při volbě stylu pro 77 metrů velký byt v novostavbě. Majitelé měli o bydlení své představy, spolupráce s developerem ale nebyla ideální, proto se obrátili na architekty ze studia Martina Design.
Výsledkem je moderní interiér ve skandinávském duchu. Dominantní kombinace je bílá barva se šedou, v kontrastu s černou barvou doplněnou o spojení se dřevem. Právě použité barvy navozují dojem útulnosti.
Nová koupelna prošla rekonstrukcí
Velké změny byly potřeba hlavně v koupelně. Majitelé zde chtěli mít sprchový kout místo vany, také obklady se jim nelíbily, s developerem ale nebyla jednoduchá domluva, a tak koupelna v novostavbě musela projít rekonstrukcí.
„Při rekonstrukci jsme tedy vyměnili vanu za sprchový kout a zvolili vhodné baterie. Bohužel jsme již nedokázali zabudovat sprchový kanálek do podlahy, což jsme vyřešili lokálním navýšením v prostoru sprchy, na jehož hranu jsme pasovali na míru zhotovenou sprchovou zástěnu z kouřového skla,“ popisuje interiérová designérka Martina Pištěláková.
Díky přizdívce z SDK, ve které je vedená vodoinstalace, vytvořili odborníci v koupelně úzkou niku. „Klientům slouží na odkládání kosmetiky a nad umyvadlovou skříňkou a toaletou vznikl prostor pro budoucí nábytkovou galerii,“ vysvětluje Pištěláková.
Styl koupelny a toalety navazuje na styl interiéru, oproti ostatním místnostem, kde je na podlaze vinyl v dekoru imitujícím stěrku, je v koupelně dlažba imitující dřevo.
Kuchyňský stůl navazuje na ostrůvek
Úkolem architektů ale bylo pomoci se zařízením celého bytu, s výjimkou budoucího dětského pokoje. „Hned z úvodní schůzky a nahlédnutí do dispozic bytové jednotky bylo jasné, že změníme rozmístění budoucí kuchyně. Při pozdějších krocích vytváření dispozic a návrhů jsme se v tomto směru dále utvrzovali,“ vzpomíná interiérová designérka.
Oproti původně řešené kuchyni do U, ve které byl jídelní stůl ve volném prostoru, vytvořili kuchyni lineární s volně stojícím ostrůvkem, na který je napojený jídelní stůl. Ve stejném směru je pak volně v prostoru umístěna sedací souprava a následná TV stěna.
Majitele limitoval finanční rozpočet, architekti proto museli v projektu hlídat „každou korunu“. Přesto jsou v bytě určité kusové solitéry jako židle, sedací souprava, postel nebo osvětlení, na nichž architekti nešetřili. Právě toto vybavení zaujme na první pohled, vytváří dojem luxusního bydlení a návštěvník si tak nevšimne, že se na jiných místech trochu šetřilo.
Revizní dvířka schovat
Developer si nelámal hlavu se zakrýváním revizních dvířek nutných jističů, která tak byla v bytě viditelná hned na třech místech. Architekti je pro lepší dojem chtěli schovat. „Jističe jsme kryli zrcadlovou stěnou v zádveří. Revizní dvířka umístěná naproti vstupu do bytu jsem maskovali falešnými dveřními křídly, na která navazovaly skříně v zádveří, a poslední revizní dvířka na toaletě jsme zakryli zrcadlovou stěnou umístěnou nad umývátkem,“ popsala designérka Martina Pištěláková.
Projděte si celou realizaci na fotkách v úvodu článku.
Další proměny českých domácností můžete sledovat i v pořadu Jak se staví sen. Pořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9. hodině na Prima LOVE.