vytisknout velikost písma Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v paneláku

Napadlo by vás, že tyhle fotky pocházejí z bytů v panelových domech? Nás tedy vůbec. Je vidět, že šikovnou rekonstrukcí lze ze standardizovaných bytů získat moderní domov, který bude vyhovovat potřebám svých obyvatel. Prohlédněte si v galerii v úvodu článku zdařilé rekonstrukce panelových bytů.

Klasická sídliště mají svým obyvatelům co nabídnout. Byty bývají sice relativně malé, ale zase jednotlivé domy jsou mnohem dál od sebe než dnešní novostavby, je mezi nimi vzrostlá zeleň, často leží v dobré lokalitě s návazností na městskou dopravu. Pokud tedy investujete do rekonstrukce bytu, můžete v paneláku získat velmi pohodlné a moderní bydlení. Že to lze, dokazuje soutěž Interiér roku. V galerii v úvodu článku si můžete prohlédnout byty přihlášené do této soutěže. Napadlo by vás, že se jedná o interiéry v panelácích? 

[ArticleBox ORIGINÁL Jak vybudovat dům z kontejneru? Podívejte se do galerie pro inspiraci : 7320

Doma trávíme spoustu času

Kvalita interiéru, ve kterém žijeme, určuje, jak se doma cítíme. "Interiéry nás téměř intimně obklopují po většinu našeho života a tím nás intenzivně ovlivňují. Jejich kvalita je tedy pro kvalitu našich životů naprosto klíčová," vysvětluje ředitel a zakladatel soutěže Interiér roku Petr Tschakert. Vliv interiéru na život si v minulém roce, plném lockdownů a práce z domova, uvědomila celá řádka lidí, kteří se pustili do proměny svého domova. Někteří nakoupili doplňky, jiní začali rovnou s rekonstrukcí – majitele panelových bytů nevyjímaje.  

Jak zařídit obývací pokoj: Vsaďte na vzdušnost a praktičnost

Jak zařídit obývací pokoj: Vsaďte na vzdušnost a praktičnost

Někdy i desítky let staré byty 

"Panelové byty jsou nesmírně zajímavým fenoménem, protože v nich v Česku žijí přibližně tři miliony obyvatel. Za první panelový dům na našem území je považován objekt v pražských Ďáblicích a je to přibližně šedesát šest let od chvíle, kdy se do něj nastěhovali první nájemníci. Nebyl však úplně typický, proto někteří historici architektury považují za první panelák až ten z roku 1954 postavený ve Zlíně," říká Petr Tschakert.

Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Do soutěže Interiér roku se letos přihlásilo největší množství rekonstrukcí panelových bytů v historii soutěže, celkově soutěžilo 211 soukromých i veřejných interiérů z ČR i SR, a to v několika kategoriích. O vítězích rozhodovala osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená bývalým rektorem pražské VŠUP profesorem Jiřím Pelclem. Výsledky budou zveřejněny 21. září 2021.

Pěkný a stylový byt získáte i za pár korun. 5 rad, jak levně zařídit byt

Pěkný a stylový byt získáte i za pár korun. 5 rad, jak levně zařídit byt

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné. Jak na to?

6.  10.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak na toKysané zelíDIY
Dýně Hokkaido: Zapomeňte na polévku, tady je 5 úžasných receptů od foodblogerů

Dýně Hokkaido: Zapomeňte na polévku, tady je …

Také milujete chuť dýně Hokkaido? Zkuste ji tentokrát použít k přípravě bruschetty, burgerů, bulguru nebo výborného latté a dezertu s medem a ořechy. Pokrmy a nápoj, které jste pravděpodobně ještě nezkoušeli, vás dostanou nejen svou chutí, ale také vzhledem.

9.  10.  2021 |
Kateřina Hradová
Vaření
Cena kolem milionu a můžete bydlet. Podívejte se, jak mohou mobilní domy vypadat

Cena kolem milionu a můžete bydlet. Podívejte…

V době, kdy ceny bydlení závratně letí vzhůru, stává se pro mnoho rodin přijatelnou variantou mobilní dům. Přitom nemusí jít o nějaké špatné bydlení – dobře udělaný interiér je nerozeznatelný od klasického bydlení. A některé mobilní domy jsou dokonce větší než byty.

včera |
Lucie Kořistová
Mobilní dům
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i…

Nenechte si zkazit náladu sychravým počasím. Raději využijte dary, které nám podzimní příroda nabízí, a pusťte se do výroby nějaké krásné dekorace. Inspiraci najdete v galerii.

28.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Věnec na dveřeDekoraceInteriér