vytisknout velikost písma Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v paneláku

Napadlo by vás, že tyhle fotky pocházejí z bytů v panelových domech? Nás tedy vůbec. Je vidět, že šikovnou rekonstrukcí lze ze standardizovaných bytů získat moderní domov, který bude vyhovovat potřebám svých obyvatel. Prohlédněte si v galerii v úvodu článku zdařilé rekonstrukce panelových bytů.

Klasická sídliště mají svým obyvatelům co nabídnout. Byty bývají sice relativně malé, ale zase jednotlivé domy jsou mnohem dál od sebe než dnešní novostavby, je mezi nimi vzrostlá zeleň, často leží v dobré lokalitě s návazností na městskou dopravu. Pokud tedy investujete do rekonstrukce bytu, můžete v paneláku získat velmi pohodlné a moderní bydlení. Že to lze, dokazuje soutěž Interiér roku. V galerii v úvodu článku si můžete prohlédnout byty přihlášené do této soutěže. Napadlo by vás, že se jedná o interiéry v panelácích? 

[ArticleBox ORIGINÁL Jak vybudovat dům z kontejneru? Podívejte se do galerie pro inspiraci : 7320

Doma trávíme spoustu času

Kvalita interiéru, ve kterém žijeme, určuje, jak se doma cítíme. "Interiéry nás téměř intimně obklopují po většinu našeho života a tím nás intenzivně ovlivňují. Jejich kvalita je tedy pro kvalitu našich životů naprosto klíčová," vysvětluje ředitel a zakladatel soutěže Interiér roku Petr Tschakert. Vliv interiéru na život si v minulém roce, plném lockdownů a práce z domova, uvědomila celá řádka lidí, kteří se pustili do proměny svého domova. Někteří nakoupili doplňky, jiní začali rovnou s rekonstrukcí – majitele panelových bytů nevyjímaje.  

Jak zařídit obývací pokoj: Vsaďte na vzdušnost a praktičnost

Jak zařídit obývací pokoj: Vsaďte na vzdušnost a praktičnost

Někdy i desítky let staré byty 

"Panelové byty jsou nesmírně zajímavým fenoménem, protože v nich v Česku žijí přibližně tři miliony obyvatel. Za první panelový dům na našem území je považován objekt v pražských Ďáblicích a je to přibližně šedesát šest let od chvíle, kdy se do něj nastěhovali první nájemníci. Nebyl však úplně typický, proto někteří historici architektury považují za první panelák až ten z roku 1954 postavený ve Zlíně," říká Petr Tschakert.

Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Do soutěže Interiér roku se letos přihlásilo největší množství rekonstrukcí panelových bytů v historii soutěže, celkově soutěžilo 211 soukromých i veřejných interiérů z ČR i SR, a to v několika kategoriích. O vítězích rozhodovala osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená bývalým rektorem pražské VŠUP profesorem Jiřím Pelclem. Výsledky budou zveřejněny 21. září 2021.

Pěkný a stylový byt získáte i za pár korun. 5 rad, jak levně zařídit byt

Pěkný a stylový byt získáte i za pár korun. 5 rad, jak levně zařídit byt

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro vás 30+ nápadů na dekorace i umělecká díla

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro…

Vytvořte si z obyčejných kamínků, které jste si přivezli od moře, originální kousky, které ozvláštní vaši domácnost, ale třeba i zahradu. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější nápady.

23.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Dekorace
10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a ušetřit za topení

10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a uš…

V době, kdy ceny plynu a elektřiny vylétly na historická maxima, je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, zda se ve vaší domácnosti netopí tak trochu „pánubohu do oken“. Zateplení fasády už zřejmě letos nestihnete, přesto existují chytrá řešení, která vám pomohou topit méně.

25.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Bydlení
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese najdete houby krásné jako obrázek, ale verdikt zkušeného houbaře zničí vaše nadšení? Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a celá smaženice bude zkažená. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  9.  2022 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Právě padají kaštany: Vytvořte si zvířátka, věnec na dveře a další nádherné dekorace

Právě padají kaštany: Vytvořte si zvířátka, v…

Malé, hnědé, kulaté, lesklé... Kaštany jsou výborným materiálem, z něhož si vytvoříte krásné dekorace nejen do domácnosti, ale i na ven. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejlepší nápady, jimiž se můžete inspirovat.

30.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Kaštan
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Houbařské žně konečně začaly. Nadprůměrně deštivé počasí a konec vysokých teplot houbám opravdu svědčí. Některé oblasti v České republice jsou zárukou, že byste si odnést plný koš. A ne jeden. Ale i teď se najde řada míst, odkud z lesa můžete odejít s prázdnou nebo jen s pár kousky na dně košíku. Kde tedy rostou houby teď? Kam vyrazit na houby na přelomu léta a podzimu? Kde vás v Česku čekají pravidelně nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

3.  9.  2022 |
Lenka Chvostová