vytisknout velikost písma I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

Noví majitelé převzali byt od developera a chtěli ho pohodlně a moderně zařídit. Přizvali si tedy interiérovou designérku Martinu Pištělákovou s týmem ze studia Martina Design. Odborníkům se nezdála původní dispozice bytu, a tak se pustili do změn, i když šlo o novostavbu. Projděte si jejich realizaci na fotkách.

Rezidence Waltrovka v pražských Jinonicích je areál bývalé továrny na letecké motory o rozloze 169 tisíc metrů čtverečních, který se změnil na moderní městskou čtvrť. Kromě obchodních a administrativních budov zde vzniklo i několik bytových domů. 

"Proměnu bytu v projektu Waltrovka jsme si moc užili. Zadání bylo vcelku jednoduché, a to zařídit již hotový byt, který si klienti převzali od developera. Nezařizovali jsme celou jednotku, ale pouze obývací pokoj s kuchyní, ložnici a chodbu," říká autorka proměny Martina Pištěláková z architektonického studia Martina design. 

Před a po: Nádherná rekonstrukce kuchyně pro rodinu, které tátu vzal covid

Před a po: Nádherná rekonstrukce kuchyně pro rodinu, které tátu vzal covid

Původní dispozice nevyhovovala

Klientům nakonec pomáhali s dispozičním uspořádáním celého bytu, jelikož původní řešení developera se pro nové majitele nezdálo vyhovující. "Nejvíce jsme dispozičně změnili obývací pokoj s kuchyní, vznikl tak jídelní stůl napojený na ostrůvek, což zvětšilo plochu obývacího pokoje. Tam jsme otočili pozici TV stěny a sedací soupravy, aby celý prostor působil jednotněji a lépe se prostorově využil. Díky navržené dispozici a předsazené kuchyni před šachtu vznikl malý úložný prostor ve vysokém kuchyňském bloku vedle trouby a lednice, a zvýšili jsme hloubku kuchyně na 80 centimetrů," vzpomínají architekti na tuto zakázku. 

Ačkoliv klienti původně toužili po šedo-bílo-černém interiéru, odborníci navrhli interiér ve světlých odstínech. Jakmile klienti návrh viděli, souhlasili, přestože později viděli i návrhy ve tmavší barvě. Bytu tak vládne bílá doplněná světle šedými odstíny v kombinaci s přírodním světlým dřevem.

Nádherná proměna zahrady: Z nudného pozemku vytvořili architekti moderní oázu klidu a pohody

Nádherná proměna zahrady: Z nudného pozemku vytvořili architekti moderní oázu klidu a pohody

Místo klasických dveří posuvné

Do obývacího pokoje byly původně klasické dveře, architekti ale nechtěli, aby se otevíraly do kuchyňského bloku. Vyměnili tedy obložku bez pantů a do chodby dali prosklené dveře posuvné po stěně. Také chtěli v zádveří využít každý volný centimetr na úložné prostory a ukrýt šachtu i revizní dvířka. Vznikla tak skříň, která má ještě úložný prostor za stěnou s věšáky a čílka kryjí nejen šachtu, ale také zmíněná revizní dvířka.

"V ložnici jsme navrhli a vyrobili tapetu na míru, a protože tam klienti chtěli také kosmeticko-pracovní koutek, pracovali jsme s nábytkem tak, aby celou stěnu propojila spodní podesta, která zároveň tvoří noční stolky, úložný prostor a podpěru pod postel…," popisují architekti.

Před a po: 38 let starý byt prošel noblesní proměnou. Inspirujte se

Před a po: 38 let starý byt prošel noblesní proměnou. Inspirujte se

Projděte si celou realizaci na fotkách v úvodu článku.

Další proměny českých domácností můžete sledovat i v pořadu Jak se staví senPořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9. hodině na Prima LOVE.

Před a po: Inspirujte se moderní a praktickou proměnou malého bytu v činžáku

Před a po: Inspirujte se moderní a praktickou proměnou malého bytu v činžáku

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

11.  5.  2022 |
Irena Forejtová
Balkon
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.

19.  4.  2022 |
Irena Forejtová
RajčataUžitková zahradaZeleninaPěstování
Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.

10.  5.  2022 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyZahrádkářův diářOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče
Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstovat?

Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstov…

Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?

24.  8.  2021 |
Zuzana Ottová
Okrasná zahradaUžitková zahradaZahradní rostlinyPokojové rostlinyPěstováníOkrasné rostlinyBylinkyBalkonové rostliny
Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které nesmíte dělat

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které …

Kanadské borůvky patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů drobného ovoce, které si můžete vypěstovat na zahradě, ale i v květináči na balkoně. Aby rostliny bohatě plodily, potřebují zajistit specifické pěstební podmínky a vhodnou péči.

24.  7.  2021 |
Kateřina Hradová
Pěstování