Hnojiva: jejich uplatnění v zahradě

5 komentářů

Anonymizovaný
3. dubna 2010 • 18:34

Z toho obrázku je mi zle. Nejkrásnější péče o něco je holýma rukama, ten kontakt už sám svědčí o lásce. A mrzačit život chemií ( lidé jsou lepší barmani živin než příroda) a co pak když dáme dávku větší? smrt. Cokoliv co je nevhodné nebo škodlivé pro pokožku či malé děti okamžitě zavrhuji. Kolik ceny má to co tu píšu? Záleží na těch lidech co to čtou a jak mají státem ošetřené srdce. Jste smutní? Dám vám něco mám laboratoř plnou. A nechcete být třeba napořád veselý? co geneticky vás upravit na úsměvný xicht. Ty prachy hýbou snad vším.... S láskou k matičce zemi a všem tvorečkům, kteří mají chuť opravdu Žít .....Filip:-))

Anonymizovaný
3. dubna 2010 • 20:24

Milý Filipe,
umělá hnojiva se stala součástí našich zahrad, myslím že se v současnosti najde málokdo, kdo by je nepoužíval. Pokud neobsahují fosfáty a správně se používají, nemohou přírodě nijak uškodit. Občas je potřebné prostě dodat živiny co nejrychleji, zvláště tehdy, když rostliny ukážou, že jim akutně něco chybí. Článek se však nevěnuje jen umělým hnojivům, ale, všimněte si sám, i těm přírodním, jako je kompost nebo chlévský hnůj

Anonymizovaný
10. dubna 2010 • 13:20

Odsuzuji něco jiného a to obrázek. Mluví to samo za sebe: průmyslová hnojiva - granule a práce s gumovými rukavicemi. Jinak článek zahrnuje celou škálu hnojení a nepropaguje určitou metodu. Za článek děkuji proti němu nemám nic. S láskou do zahrad... Filip

Anonymizovaný
10. dubna 2010 • 18:45

Pokud článek pojednává o organických i anorganických hnojivech, pak je jasné, že na fotce mohou být. Fotka totiž dokresluje to, čím se autor v článku zabývá. Vyjádření "Odsuzuji fotografii" podle mě může napsat jen demagog - co se použití rukavic při práci na zahradě týče, je to snad každého osobní volba. Dělám-li dopoledne na zahradě a odpoledne potřebuji jít na nějaké jednání, nepůjdu tam s nehty plnými špíny, ačkoliv mám práci na zahradě ráda možná víc než vy.

Anonymizovaný
13. dubna 2010 • 16:00

Nechtěl jsem se hádat. Nechte si své způsoby. Jen naposled dodám: Rukavice mám rád ty nejsou špatné, práce s nimi je také v pořádku. Cílem bylo obrazně ukázat, jak je chemie bohem a asi zůstane i v zahradnictví, kde mají lidé tak blízko k přírodě. Umělé hnojivo může být jen lékem, nikoliv hlavní obživou. Všichni tři tu jen mrháme časem, nezlobte se na mě, pouze jsem to neměl komentovat.

Doporučujeme

Články odjinud