Hledíky se hodí jak do truhlíků, tak do záhonů. Nadělají parádu ve skupinových výsadbách s astrami a afrikány, výborně se doplňují i s červenokvětými vzpřímenými pelargoniemi, s nimiž utváří zajímavý kontrast.
Nepromeškejte brzký výsev
Výsev provádějte v polovině měsíce března do vytápěných skleníků. Výsevy do jiffů a kelímků s pařeništní zeminou musíte zakládat již ke konci února, aby se mladé rostlinky stačily do poloviny května řádně vyvinout.

Květy hledíků zkrášlí zahradu až do prvních mrazíků; foto: Semo
Zasévejte vždy tak, že do jednoho místa nasypete několik semen najednou a pouze je lehce zatlačíte do substrátu. Dávejte však pozor, abyste výsev nepřehustili. Ve spojení s vysokou vzdušnou vlhkostí se poměrně rychle objevuje padání klíčních rostlin.
Napadený porost v případně nutnosti ošetřujte některým z dostupných přípravků na likvidaci houbových chorob (Previcur nebo Supresivit). Klíčící hledíky nezalévejte, ale pouze roste pomocí rozprašovače.
Výsadbu provádějte až po zmrzlých mužích v polovině května, nejlépe za deštivého počasí, kdy je země nasycena vlhkostí a rostliny se dobře ujímají. Při časnějším vysazení vám sadbu mohou zničit přízemní mrazíky. Při suchém rázu počasí často zalévejte, jinak sazenice zaschnou a uhynou.
Hodně světla, vláhy umírněně
Pro pěstování hledíků jsou ideální středně těžké půdy dostatečně zásobené živinami. V chudých půdách rostliny chřadnou a stávají se obětí škůdců. Zalévejte menšími dávkami vody. Občasný přísušek už vzrostlým jedincům nijak nevadí.

Barva květenství se pohybuje od bílé až po tmavě rudou; foto: Semo
Hledíky nesnáší dlouhodobé přemokření, proto je nikdy nepěstujte na jílovitých půdách, které silně vážou vodu. Důsledkem přemokření je žloutnutí listů, uhnívání kořenového systému a následný úhyn.
Při kvetení zaštipujte již odkvetlé hrozny, nevypadají nijak vábně, navíc pro všechny rostliny je tvorba semen silně vysilující. Při správné péči hledíky kvetou od července až do října, kdy jejich vegetační dobu ukončí první mrazíky.

Hledíky potřebují hlinitopísčitou půdu s dostatkem vápníku
Chorobami netrpí
Hledíky jsou výjimečné tím, že prakticky netrpí žádnými nemocemi. Co je však dokáže dost potrápit, jsou saví a žraví škůdci. Na listech rostlin občas parazitují mšice, jichž se zbavíte pomocí mýdlové vody nebo aplikací insekticidního přípravku.
Nejvíce škody páchají na rostlinách plži, a to především ve večerních a nočních hodinách. Zvláště ohroženy jsou exempláře ihned po výsadbě. Proti slimákům zakročte prostředky, jako je například Ferramol.