vytisknout velikost písma Flora Olomouc ožije ruchem „Tržiště první republiky“

Chutě, vůně a barvy podzimu zaplní olomoucké výstaviště ve dnech 4. – 7. října. Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc odkazuje svým pojetím a názvem „Tržiště první republiky“ ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Nejlepší zahrádkářské výpěstky, festival Olima, soutěž Flora košt a Flora džem či podzimní zahradnické trhy lákají k návštěvě. Olomoucké památky letos rozkvetou v barvách trikolory.
Flora Olomouc ožije ruchem „Tržiště první republiky“

Hlavní expozice v pavilonu A „Tržiště první republiky“ přenese návštěvníky do dob, kdy náměstí a návsi zaplavily povozy sedláků a vůně lákala do dobových krámků řezníků či zelinářů. Flora Olomouc – Hortikomplex bude také přehlídkou produktů nejlepších tuzemských pěstitelů z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Český zahrádkářský svaz představí mimo jiné i výstavu pomologů pod názvem „Zemská výstava ovoce“ s historickými odrůdami ovoce.

Klepněte pro větší obrázek

Návštěvníci se mohou těšit na festival gastronomie a nápojů Olima v pavilonu E. Výstava dále nabídne taháky v podobě Dnů moravských vín s řízenou degustací zkušených sommelierů na galerii v pavilonu A. Pavilon G bude hostit Grand Prix ovocných destilátů Flora košt, soutěž Flora džem a Olima Cup - soutěž cukrářů a kuchařů.

TIP: Online vstupenky výhodně v předprodeji.

Tematický doprovodný program obohatí zkušení čeští floristé i začátečníci, kteří představí své umění ve floristické soutěži Pohár podzimní Flory. Nebudou chybět ani podzimní zahradnické trhy, které budou mít své místo v pavilonu H a na venkovních plochách Smetanových sadů, ani atrakce pro děti, dále burčák, medovina, svařené víno a jiné občerstvení. 

Klepněte pro větší obrázek

Zábavný doprovodný program láká na soutěž žáků základních škol v „Dýňodlabání“. Vydlabané dýně budou vystaveny v pavilonu H. Páteční a sobotní program s Receptářem pozve návštěvníky na koncerty populárních osobností Heidi Janků a Viktora Sodomy. Nedělní program završí Jiří Helán za doprovodu cimbálové muziky.

Součástí celostátní výstavy Flora Olomouc 2018, podzimní etapy je i projekt Rozkvetlé památky. Květy příznačně v barvách trikolory zaplaví tři olomoucké kostely a vyzdoben bude i sloup Nejsvětější Trojice na olomouckém Horním náměstí.

Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Miroslav Toman, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor statutárního města Olomouce Antonín Staněk.

Zdroj: PR článek společnosti výstaviště Flora Olomouc

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

28.  11.  2018 |
Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly, a co vlastně symbolizují?

Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly,…

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.

29.  11.  2018 |
Nejkrásnější vánoční dekorace ze šišek. Vyrobte si vkusné ozdoby i vy!

Nejkrásnější vánoční dekorace ze šišek. Vyrob…

Šišky jsou snadno dostupné, nasbírat je můžete v městském parku i v lese. Málokoho ale napadne, že se dají využít k výrobě nádherných vánočních ozdob za pár korun. Pro inspiraci jsme vám našli více než padesát dekorací ze šišek, které si snadno zvládnete vyrobit doma.

5.  12.  2018 |
Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svát…

Jsou roztomilí, vousatí, s obrovským bambulatým nosem a čepicí naraženou přes oči. Kdo alespoň jednoho nemá letos doma, jakoby snad ani nebyl. Tyhle malé roztomilé vánoční postavičky, které si oblíbily nejen děti, ale i dospělí, totiž rozzáří vaše Vánoce! Inspiraci najdete ve fotogalerii.

2.  12.  2018 |
Jak pěstovat vánoční kaktus, aby za rok opět vykvetl?

Jak pěstovat vánoční kaktus, aby za rok opět …

Kvetoucí vánoční kaktus je právě teď ozdobou mnoha domácností. Co myslíte, přežije u vás do příštích Vánoc? Nemáte-li s jeho pěstováním zkušenosti, přečtěte si, jak o něj pečovat tak, aby za rok opět vykvetl.

4.  12.  2018 |