vytisknout velikost písma Dost bylo stále vlhkých a zapáchajících ručníků: Jak a na čem je sušit?

Není třeba mít na každé sprchování vypraný ručník. Je ale třeba mít ho dokonale uschlý. Sušáků na ručníky existuje celá řada a je jen na vás, jaký si vyberete.

Po horké sprše není nic příjemnějšího než se zachumlat do čistého a voňavého ručníku. A pokud je ručník navíc nahřátý, je to dokonalý start do podzimně pošmourného dne. 

Naopak když je vlhký a zapáchá, je jeho použití pěkně nepříjemné. Máte pocit, že umytá pokožka je najednou cítit zatuchle, voda se z těla utřela jen zčásti a navíc je vám hned zima. 

Jak prát bílé ručníky a povlečení, aby zůstaly bílé

Jak prát bílé ručníky a povlečení, aby zůstaly bílé

Bakteriím vlhko svědčí

Utírat se do mokrého ručníku není jen nepříjemné, je to dokonce nezdravé, protože v neustále vlhké tkanině se drží bakterie, které si z ručníku přenesete na kůži. To může v extrémním případě skončit i ekzémem. 

Ručníky ale není třeba prát po každém použití. Odborníci doporučují interval 2 až 7 dní, záleží nejvíce na podmínkách, v nichž ručník sušíte. Pokud totiž uschne dostatečně rychle, je množení bakterií pomalejší a zápach se tak objeví mnohem později.

Jak prakticky zařídit prádelnu či prací koutek? Inspirujte se v naší galerii

Jak prakticky zařídit prádelnu či prací koutek? Inspirujte se v naší galerii

Pořiďte si sušák na ručníky 

Ručníky na háčcích nikdy pořádně neuschnou, zejména když jsou pověšené přes sebe. Ručníky při sušení je třeba pověsit tak, aby měly dostatek místa a mohl mezi nimi proudit vzduch. Je samozřejmě možné sušit ručník pověšený přes židli či na sušáku na prádlo, mnohem lepší ale bude pořídit si sušák na ručníky. 

Sušák může být dřevěný či kovový, stojací či zavěšený na zdi. Základní kousky seženete už za nižší stovky korun. Nejpříjemnější jsou ale elektrické sušáky, které dokážou ručníky nejen vysušit, ale před použitím i příjemně nahřát. Topné těleso se vyrábí nejčastěji v bílé, černé a nerezové úpravě, takže se hodí do každé koupelny.

Co se zatuchlým ručníkem

Pokud ručníkům nedáte správnou péči, můžete je vytáhnout zatuchlé již ze skříně. V tom případě je čas na speciální prací směs. Dejte do pračky 130 gramů jedlé sody a deci octa, nastavte teplotu na 60 °C a perte bez aviváže.

Jakmile se pračka naplní vodou, přerušte praní a nechte ručníky v lázni zhruba hodinu odpočívat. Po hodině pokračujte v pracím cyklu a nechte proces doběhnout do konce. Pak ručníky vyperte ještě klasickým způsobem s pracím práškem. Po doprání ihned ručníky přesuňte do sušičky a sušte na nejvyšší možný stupeň a ujistěte se, že se ručníky zcela usušily. Pro větší měkkost ručníků použijte sušící míčky, nemáte-li je, tak klidně dva tenisáky.

Potřebujete sušák? Vybírejte na našem Bazaru Blesk a ušetříte!

Jaké sušáky jsou na ručníky ideální? Podívejte se do naší galerie!

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Adventní výzdoba truhlíků: Která je nejkrásnější? Nechte se inspirovat

Adventní výzdoba truhlíků: Která je nejkrásně…

Než se nadějeme, bude tu advent. Připravte se na něj včas a promyslete si, jak bude vypadat adventní výzdoba truhlíků, které máte na oknech. Prohlédněte si galerii vybraných fotografií z Pinterestu a vyberte si, v jakém stylu vaše adventní výzdoba letos bude.

12.  11.  2022 |
Kateřina Hradová
Domácnost
Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na stromeček ze škrobu a jedlé sody

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na strom…

Znáte studený porcelán? Je to lehká, tvárná hmota, která skvěle vypadá, a co je úžasné, připravíte ji doma za pár korun jen ze dvou ingrediencí ze spíže. Vyzkoušejte to! Poradíme vám, jak si ze studeného porcelánu vytvořit vánoční ozdoby.

15.  11.  2022 |
Lenka Chvostová
Studený porcelánDIYDekoraceVýrobaVánoce
Adventní výzdobu si letos vytvořte sami: Nejkrásnější dekorace z klacíků a větví

Adventní výzdobu si letos vytvořte sami: Nejk…

Vyrazte si do lesa na procházku a nasbírejte pár pěkných rovných větví. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější adventní dekorace, které z nich můžete vyrobit.

20.  11.  2022 |
Lucie Kořistová
Adventní výzdoba
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám však muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

16.  11.  2022 |
Karolína Tomášková
Muškáty
Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte si ho za pár korun!

Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte…

Letos vychází začátek adventu na neděli 27. listopadu. Včas si proto nezapomeňte připravit adventní věnec, abyste na něm mohli zapálit první svíčku. Chtěli byste ho vytvořit sami, ale nevíte jak? Poradíme vám! Vyrobit ho můžete rychle a levně, navíc jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek adventních věnců v naší fotogalerii!

22.  11.  2022 |
Lenka Chvostová
Adventní věnecVánoce 2017VěnecDIYDekoraceVýrobaInteriérVánoce