Dekorace na hrob Pinterest
Dekorace na hrob Pinterest
Dekorace na hrob Pinterest
Dekorace na hrob Pinterest
47
Fotogalerie

Dekorace na hrob: Dušičkovou výzdobu vytvořte včas, inspirujte se videem a galerií

Památka zesnulých se pomalu blíží. Zapomeňte na kýčovitou výzdobu! Hrob vašich blízkých nejvíce ozdobí nějaká elegantní dekorace. Neobávejte se a zkuste ji vytvořit sami: nápady na kytice, kříž, věnec i další vazby na Dušičky najdete v galerii fotek společně s videonávody na mechové srdce a tu nejjednodušší dekoraci, kterou zvládnete jedna dvě.

V dnešní uspěchané době hroby svých milovaných nenavštěvujeme už tak často, jak bychom si třeba přáli. Alespoň jednou za rok, na Svátek zesnulých, lidově nazývaný Dušičky, se ale na hřbitov vypravíme, abychom uctili jejich památku a místo posledního odpočinku uklidili a vkusně ozdobili.

Pořídit tematicky laděné aranžmá či věnec můžete v této době téměř všude. Většina z nich ale bohužel není příliš vkusná, hýří všemi možnými barvami. Tvoří je totiž z větší části umělé květiny. A navíc jsou tyto dekorace zbytečně předražené. Daleko lepší je vytvořit si vlastní dušičkovou výzdobu, která nebude vypadat jako vystřelená z pouti. Ve videu v úvodu článku vidíte, že to nemusí být vůbec náročné.  

Vkusná dušičková dekorace: Nejlepší jsou přírodní materiály

K vlastní tvorbě se nabízí obrovské množství přírodních materiálů. Vypadají hezky a navíc vydrží i vlivy nevlídného sychravého počasí. Ať už jsou to větvičky jehličnanů, mech, kůra, plody jeřabin, šípků a dalších keřů, suché větvičky, šišky, barevné listí, šlahouny břečťanu a další. Ty je pak možné doplnit živými podzimními květy, jako jsou chryzantémy neboli listopadky. Krásně vypadají i živý vřes nebo netřesky.

Na výrobu věnců využijte koupený korpus, ať už polystyrenový, slaměný, bambusový nebo spletený z větviček. Na něj pak pomocí tavné pistole přilepte vybrané dekorace. Použít lze také vázací drát. Aranžovat můžete ale i do truhlíku, květináče nebo třeba proutěného či bambusového košíčku. V tomto případě budete potřebovat kostku aranžovací hmoty, do které vše zapícháte.

Doporučujeme

Články odjinud