Jarní věnec plný pestrých květů vchodové dveře rozzáří. Pinterest

Jarní věnec plný pestrých květů vchodové dveře rozzáří. | Pinterest

Stačí jen zapojit fantazii a z kartonů vyrobíte celou řadu květů různých tvarů. Pinterest

Stačí jen zapojit fantazii a z kartonů vyrobíte celou řadu květů různých tvarů. | Pinterest

Jako základ pro věnec můžete použít koupený korpus, ale i kruh vystřižený z tvrdého papíru. Pinterest

Jako základ pro věnec můžete použít koupený korpus, ale i kruh vystřižený z tvrdého papíru. | Pinterest

Děti bude výroba velikonočních kohoutků bavit. Pinterest

Děti bude výroba velikonočních kohoutků bavit. | Pinterest

Způsobů, jak vystřihnout slepičku, je hned několik. Pinterest

Způsobů, jak vystřihnout slepičku, je hned několik. | Pinterest

Postup je jednoduchý. Pinterest

Postup je jednoduchý. | Pinterest

Zobáček a hřebínek vystřihněte z filcu a připebněte nejlépe tavnou pistolí. Oči můžete namalovat nebo přilepit kupované. Pinterest

Zobáček a hřebínek vystřihněte z filcu a připebněte nejlépe tavnou pistolí. Oči můžete namalovat nebo přilepit kupované. | Pinterest

Kohoutkům můžete udělat i nohy a ocas z peří. Pinterest

Kohoutkům můžete udělat i nohy a ocas z peří. | Pinterest

Těm nejmenším se zase určitě bude líbít roztomilá housenka. Pinterest

Těm nejmenším se zase určitě bude líbít roztomilá housenka. | Pinterest

Nabarvit si ji mohou podle vlastní fantazie. Pinterest

Nabarvit si ji mohou podle vlastní fantazie. | Pinterest

Z kartonů snadno vytvoříte i krásné růžičky. Pinterest

Z kartonů snadno vytvoříte i krásné růžičky. | Pinterest

Každý květ se skládá ze čtyř pater okvětních lístků. Pinterest

Každý květ se skládá ze čtyř pater okvětních lístků. | Pinterest

Ozdobit s nimi můžete třeba starý rám zrcadla. hobby-mix.net

Ozdobit s nimi můžete třeba starý rám zrcadla. | hobby-mix.net

Děti můžete zapojit i do výroby pestrého závěsného kolotoče, který je opravdu snadný. Pinterest

Děti můžete zapojit i do výroby pestrého závěsného kolotoče, který je opravdu snadný. | Pinterest

Stačí jen zapojit fantazii a z kartonů vyrobíte celou řadu květů různých tvarů. Pinterest
Jako základ pro věnec můžete použít koupený korpus, ale i kruh vystřižený z tvrdého papíru. Pinterest
Děti bude výroba velikonočních kohoutků bavit. Pinterest
Způsobů, jak vystřihnout slepičku, je hned několik. Pinterest
14
Fotogalerie

Co vyrobit z plat od vajíček? Věnec, housenku nebo slepičku. Inspirujte se!

Ať už si kupujete vajíčka jen po šesti, nebo si domů nosíte celé plato, nejspíš se vám prázdné papírové obaly doma hromadí a nakonec stejně skončí v kontejneru na papír. To je ale škoda. Dají se totiž skvěle využít pro výrobu různých dekorací.

Na první pohled jsou tyhle našedlé kartony nevzhledné a na nic, kromě bezpečného přenášení vajíček se nehodí. Stačí si ale na pomoc vzít třeba nůžky, lepidlo nebo tavnou pistoli, barvy a pár běžně dostupných doplňků a během chvíle z nich může pod vašima rukama vzniknout zajímavá a pěkná dekorace nebo doplněk do bytu. Uvidíte, že tvoření z plata od vajíček vás začne bavit. Máme pro vás pár tipů, co z nich vyrobit.

Velikonoční dekorace z plata od vajec

Výroba této dekorace bude určitě bavit děti. Vytvořit můžete kohoutka, slepičku i kuřátko, které k svátkům jara už neodmyslitelně patří. Jak na to zjistíte na fotkách v galerii. Stačí jen ostrými nůžkami odstřihnout správnou část papírové krabičky od vajíček, z filcu nebo barevného tvrdšího papíru vystřihnout zobáček, křídla, hřebínek, zkrátka vše podle toho, co chcete vyrobit, a nalepit je. Pak už je jen dokončete nalepením očí, které seženete v papírnictví nebo hobby prodejně. Ocas kohouta můžete vytvořit z barevného peří, které se také běžně prodává. Výsledek je úžasný!

Květinový věnec 

Pokud raději dáváte přednost hezkému věnci na dveře, do okna, na stůl nebo na zeď, můžete plata od vajíček využít i na jeho výrobu. Jako základ použijte buď kupovaný korpus na věnec ze slámy či polystyrenu, který můžete obarvit nebo třeba obalit krepovým papírem, stuhou či pruhem juty, nebo jen vystřihněte kruh z tvrdého papíru či kartonu. Na něj pak pomocí tavné pistole připevněte pestře nabarvené papírové květy všech možných tvarů. I ty snadno vyrobíte z plat od vajíček. Fantazii se meze nekladou. 

K malování na karton můžete použít v podstatě jakékoliv barvy, ať už jsou to fixy, voskovky, pastelky, na větší plochy jsou ale lepší vodovky, tempery nebo akrylové barvy, případně barvy ve spreji. Inspiraci najdete ve fotogalerii hned v úvodu článku.

Housenka z papíru

I pro ty nejmenší je vhodná výroba rozverné papírové housenky. Na ni budete potřebovat jen jednu řadu z velkého plata od vajíček, větší děti si ji mohou odstřihnout sami, těm menším raději s tímto krokem pomozte, pak už jen barvy, štětec, chlupaté dekorační drátky (seženete je v každé hobby prodejně i větším papírnictví) a velké samolepicí oči. Pokud je nebudete mít k dispozici, nevadí, klidně je na housenku jen nakreslete. Nakonec dětem dejte do ruky barvy a štětec a nechte je, ať si housenku vybarví dle své vlastní fantazie. Nakonec drátky zkraťte na potřebnou délku, zaviňte je a udělejte z nich tykadla, případně také nohy housenky.

Jak vyrobit růži?

Těmito růžemi můžete ozdobit třeba starý rám zrcadla, ale i věnec na stůl. Vyrobíte je snadno, vypadají ale skutečně efektně. Kartonová plata od vajíček rozstříhejte na jednotlivé důlky. Každý z nich ze strany jemně zmáčkněte k sobě a nastřihněte tak, aby vám vznikly jakoby čtyři okvětní lístky. Pokud chcete, aby růže vypadaly autentičtěji, zapomeňte na nůžky a jednotlivá patra květu z kartonu vytrhejte ručně. Nakonec je ještě dotvarujte tak, aby byly hezky zaoblené a podobaly se skutečným okvětním lístkům. Jednotlivé vrstvy květu pak tavnou pistolí přilepte k sobě. Na jednu růži budete potřebovat čtyři. Do středu toho prvního kápněte trochu horkého lepidla a vložte do něj druhou vrstvu tak, aby okvětní lístky překrývaly mezery mezi těmi na první vrstvě. Při třetí a čtvrté řadě okvětních lístků postupujte stejně. Slepené růžičky nakonec přestříkejte barvou ve spreji.

Doporučujeme

Články odjinud