Co s ruličkami od toaleťáku? Vyrobte si květinový věnec

Co s ruličkami od toaleťáku? Vyrobte si květinový věnec

Přemýšlíte, jak o víkendu na chvilku zabavit děti? Pusťte se s nimi do výroby netradiční jarní dekorace z prázdných ruliček od toaletního papíru. Květinový věnec zvládnete i s těmi nejmenšími.

Květinový věnec

Zima ztrácí svoji sílu. Venku se začíná oteplovat, sníh mizí ze strání. Květin ale zatím na záhonech moc nenajdeme. Nesměle začínají ze země své hlavičky vystrkovat jen první poupátka sněženek. Ale na rozkvetlé pampelišky, ze kterých s dětmi můžeme plést věnečky, si budeme ještě muset nějaký ten týden počkat. 

Můžeme ale zkusit společně jaro přivolat tím, že si zatím vyrobíme věnec z papírových květinek. Ty uděláme ze zbytků, které se najdou v každé domácnosti. Stačí sbírat ruličky od toaletního papíru a kuchyňských papírových utěrek. Pak už si jen najděte chvilku času, vezměte do ruky nůžky, lepidlo, vyberte nějakou oblíbenou barvu a krásná dekorace nejen na jaro bude rychle hotová.

Budete potřebovat:

 • prázdné ruličky od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek
 • pravítko
 • tužku
 • nůžky
 • tavnou pistoli s lepidlem v tyčinkách nebo klasické lepidlo na papír
 • barvu ve spreji
 • plastové štrasové kytičky (seženete v galanterii nebo hobby obchodech)

Pokračování 2 / 2

Jak na to:

 1. Ruličky stlačte k sobě, hrany z obou stran přejeďte nehtem.
   
 2. Pak si na každé odměřte přibližně dvoucentimetrové pruhy a ruličky nakonec nastříhejte tak, aby vám vznikla jednotlivá papírová oka.
   
 3. Teď už se můžete pustit do výroby samotných květů. Nechte si rozehřát lepidlo a vždy osm ok k sobě na jedné straně slepte. Nakonec je všechny slepte dohromady devátým okem, na které nanesete lepidlo z obou stran. Vznikne vám tak papírová kytička.
   
 4. Na věnec těchto kytiček budete potřebovat alespoň devět roliček, ale klidně jich můžete udělat i víc. Záleží jen na tom, jak velkou dekoraci chcete získat. Až je budete mít připravené, slepte je k sobě do tvaru věnce tak, jak to vidíte ve videu.
   
 5. Počkejte, až lepidlo dobře zaschne a pusťte se do barvení. Pod věnec si nezapomeňte rozložit igelit, noviny nebo třeba staré letáky, abyste nenabarvili i stůl. Pak dekoraci ze všech stran důkladně posprejujte barvou.
   
 6. Nakonec můžete ještě středy květů dozdobit barevnými štrasovými kytičkami z plastu. I ty přilepte lepidlem. Použít ale můžete třeba také knoflíky nebo velké korálky. Pak už můžete věnec zavěsit na jakýkoliv hřebíček.

Doporučujeme

Články odjinud