Chilli papričky vypěstujete i doma v květináči. Vyzkoušeli jsme to

7 komentářů

Anonymizovaný
24. dubna 2014 • 19:45

Dobrý den, nemůžu nikde najít informaci, jestli je lepší přesadit malé rostlinky každou do samostatného květináče, nebo můžu několik rostlin mít v jednom klasickém podlouhlém truhlíku (samozřejmě s ponecháním rozumných rozestupů). Poradíte?:)

Anonymizovaný
24. dubna 2014 • 19:48

Ještě doplním - snažím se o vypěstování vlastních papriček poprvé. Semínka mám rovněž z internetového obchodu pana Kosiny. Klíčím pomocí tablet jiffy. První várka 20 tablet dopadla špatně, z 20 vyklíčily pouze 2 papričky - asi začátečnická daň, málo tepla, špatné zalévání, těžko říct. Na druhou várku jsem pořídil malý plastový pařníček (cca 15x50cm, pohodlně se vejde na okno, pořizovací cena kolem 50 Kč), dobře uvnitř udržuje vlhkost a vyšší teplotu a po 10 dnech už to vesele klíčí.

Anonymizovaný
24. dubna 2014 • 21:02

Zdravím, při klíčení je nejdůležitější právě teplota - proto jsem měla vysetá semínka umístěná na parapetu nad radiátorem a skleníkový efekt i s dostatkem tepla a vlhkosti jim zajišťoval zavázaný mikrotenový sáček nebo víko od plastové krabičky, jak můžete vidět na fotkách. Mimochodem v loňském dubnu byl ještě venku sníh, takže se topilo jako v zimě - letos je sice venku výrazně tepleji, v domácnostech je ale ve výsledku nižší teplota, což pro semínka není úplně ideální - možná proto vám nevyklíčila. Nepíšete, jaký druh papriček pěstujete, nicméně vzhledem k tomu, že je máte vyseté rovnou v jiffech, přesadila bych potom každou do samostatné nádoby. Nebudou si vzájemně stínit, když jednu napadnou škůdci, budete ji moci od ostatních izolovat a vzduch k nim bude mít lepší přístup.

Anonymizovaný
25. dubna 2014 • 19:01

Děkuji za rychlou odpověď a radu.
Mám následující druhy: Ring of Fire, Purple Tiger, Chinese Multicolor, Memorial Day a Border. Z těch prvních 20 vzešla 2x Ring of Fire, asi je odolnější :-) S tou nižší teplotou máte pravdu, v noci teplota v pokoji klesala i k 18 stupňům, což papričkám asi nestačilo.

Anonymizovaný
18. března 2014 • 11:41

zajímavý nápad, hned to jdu zkusit. Takový stejk s čerstvou chilli papričkou - mňam! Teď už jen přivolat lepší počasí. Gril máme stále schovaný v samoskladovacích prostorech, kde byl přes zimu, ale už pomalu plánujeme jeho vytažení :-)

Anonymizovaný
18. března 2014 • 10:12

Zajímavý článek...přítel miluje cokoliv pálivé, jednou bych mu doma chtěla vypěstovat chilli papričky...tak Vám děkuji za pěkný článek...zkusím to:-))

Anonymizovaný
18. března 2014 • 10:31

Určitě to stojí za vyzkoušení. ;-) Pěstování opravdu nijak náročné nebylo a u tohoto druhu není potřeba skleník ani nijak velké květináče apod. No a úroda se vydařila, jak ukážeme v dalších článcích. Pokud se ale do pěstování chcete pustit ještě letos, je opravdu nejvyšší čas pro výsev semínek.

Doporučujeme

Články odjinud