vytisknout velikost písma Celoroční montované chaty jsou levné a rychle hotové. Jak je vybrat a za kolik?

Říká se, že co Čech, to chalupář, jenomže ne každý má v dnešní době kam jezdit. Ceny nemovitostí navíc vystoupaly do závratných výšek. Toužíte-li po vlastní chatě, nabízí se levnější řešení – montované chaty, které lze zateplit tak, že mohou sloužit k celoročnímu užívání. Inspirujte se i v naší galerii, kde najdete aktuální nabídku na trhu.

Nabídka zahradních domků a chatek je široká, záleží zejména na velikosti a tvaru, který pro svou chatu chcete. Toužíte po klasice, nebo po minimalistickém designovém kousku, který zaujme kolemjdoucí? Moderní montované chaty jsou finančně nenáročnou volbou, navíc jejich stavba je velmi rychlá, protože se na pozemku spojí připravené prefabrikované kusy.

Jak vybudovat dům z kontejneru? Podívejte se do galerie pro inspiraci

Jak vybudovat dům z kontejneru? Podívejte se do galerie pro inspiraci

Zateplení je základ

Aby mohla montovaná chata sloužit k celoročnímu užívání, musíte zvolit dostatečně zateplený model. Na trhu najde domky se stěnou 44 milimetrů, ale ty se doporučují spíše pro sezónní využití. Chata se sílou stěny 66 milimetrů už vyhovuje celoročnímu užívání. Ještě lepší komfort získáte, pokud bude zateplená střecha i podlaha. Pro trvalé bydlení je pak ideální varianta chaty s dvojitou stěnou nebo vnějším zateplením a fasádou z dřevěného obkladu, často označovaná jako 44+44. 

Dřevěnou chatu můžete samozřejmě izolovat dodatečně, izolujte chatu vždy zvenku. Ochráníte tak dřevěnou nosnou konstrukci, která tak nebude pořád v chladu a vlhku, což jí určitě nesvědčí.

Mobilní dům: vše, co o něm pro začátek potřebujete vědět

Mobilní dům: vše, co o něm pro začátek potřebujete vědět

Pamatujte na zdroj vytápění

Aby bylo uvnitř chaty teplo, potřebujete funkční způsob vytápění. Máte opět na výběr několik možností. Moderním řešením je konvektor, který udržuje nastavenou teplotu a zapne topení, když teplota pod tuto hodnotu klesne. Koukáte-li rádi do ohně a nevadí-li vám přikládání, můžete zvolit krbová kamna. Další možností jsou elektrický krb či bio krb, což je ekologické vytápění, které navíc zaručí, že interiér domu nebude zakouřený.

Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Inženýrské sítě znamenají komfort

Chcete-li v chatě i bydlet, napojte ji na inženýrské sítě. Zásobování vodou, elektřinou a kanalizace jsou základem pro pohodlný život. Tento krok předpokládá, že stavba bude postavena někde poblíž „civilizace“. Pokud budete chtít stavět někde v zahrádkářské kolonii, budete muset sáhnout po inovativních řešeních, za zmínku určitě stojí moderní verze toalet. Inspirujte se i v naší galerii, kde najdete aktuální nabídku na trhu.

Kompostovací separační toaleta nepotřebuje vodu ani kanalizaci. Můžete tak bydlet kdekoliv

Kompostovací separační toaleta nepotřebuje vodu ani kanalizaci. Můžete tak bydlet kdekoliv

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

2.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Pes
Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sklízet zeleninu?

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sk…

Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

5.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zelenina
Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, …

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

14.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zavřeniny
Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi z nich vyrobte krásné papírové dekorace

Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi …

Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!

13.  8.  2022 |
Kateřina Martínková
Vejce
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

9.  8.  2022 |
Alena Menclová
Užitečná zahradaÚrodaRecepty