vytisknout velikost písma Borůvky- sladké plody, které si snadno vypěstujete i doma na balkoně

Už dávno neplatí, že pro pěstování ovoce a zeleniny musíte mít zahradu. Zrovna borůvky, zdravé a sladké plody jsou ideální drobné ovoce pro pěstování na balkonech a terasách. Není to nijak náročné a už v létě se můžete těšit z bohaté úrody.
Borůvky- sladké plody, které si snadno vypěstujete i doma na balkoně

Keře nesoucí drobné ovoce mají až na výjimky velmi malé nároky na pěstování. Jsou odolné proti chladu i slunečnímu žáru, dobře rostou i v polostínu. Pro bohatou úrodu potřebují propustnou půdu, bohatou na živiny, která si udrží vlhkost.

Jak na to

Pro pěstování na terase nebo balkoně je velmi vhodná odrůda 'Heidi', určená speciálně pro pěstování v nádobách. Tato odrůda borůvek byla speciálně vyšlechtěna pro umístění ve volné půdě i v nádobách. Vhodná je každá nádoba o objemu asi 20 l s otvory pro odtok přebytečné vody. Jako zeminu doporučujeme používat směs dobré zahradní zeminy a rašeliny v poměru asi 1:1. Výhodou kontejnerových borůvek také je, že je můžete vysadit prakticky kdykoliv během roku.

Klepněte pro větší obrázek

Hnojení

Jako všechny rostliny pěstované v nádobách potřebují i drobnoplodé keře pro svůj růst a bohatou úrodu stálý přísun živin, který jim musíte dodávat formou pravidelného hnojení. Pro rostliny v nádobách je nejlepší využít hnojivo pro rašeliništní rostliny. S tímto hnojivem dosáhnete zdravého a robustního vzrůstu, nádherných barev a pravidelné plodnosti keře.

Kam ji umístit?

Borůvky vyžadují polostinná, ne příliš teplá stanoviště a kyselejší půdy. Borůvky jsou sice vůči zimě poměrně odolné, ale ven je doporučujeme umístit až po prvních jarních mrazících. Pokud byly rostliny zazimovány, je třeba je postupně otužovat a přivyknout na slunce.

Klepněte pro větší obrázek

Kolik rostlin bude potřeba?

Borůvka Heidi má tu výhodu, že je to samosprašná rostlina, k jejímu úspěšnému pěstování není potřeba více rostlin.

Chtěli byste vyzkoušet pěstovat na balkoně i jiné plody? Klikněte zde.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Levandule je v plném květu. Připravte si z ní voňavý sirup

Levandule je v plném květu. Připravte si z ní…

Růžovofialová barva a výrazná vůně dělá z levandulového sirupu laskominu, kterou stojí za to si připravit doma. Jako bonus má sirup i mnoho zdravotních benefitů. Tento recept zvládnou i začátečníci.

26.  7.  2020 |
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

29.  7.  2020 |
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

První houbařská vlna už je letos za námi. Řada z nás má nasušeno, naloženo, mrazáky plné podušených hub. Pokud jste to ale před prázdninami nestihli, nevěšte hlavu. I když červencové sucho houbám příliš nepřálo, brzy může být všechno jinak. Díky deštivému počasí v poslední době se podhoubí zase probouzí k životu. Kde tedy teď právě rostou?

23.  7.  2020 |
Nejkrásnější zahradní pergoly. Kterou byste si vybrali?

Nejkrásnější zahradní pergoly. Kterou byste s…

Chcete si užít posezení a relax na čerstvém vzduchu, ale zároveň mít střechu nad hlavou? Pak byste určitě měli uvažovat o pořízení pergoly. Inspiraci najdete v galerii, kde se můžete pokochat padesáti různými pergolami z celého světa.

21.  7.  2020 |
Jak si vyrobit domácí levandulový olej

Jak si vyrobit domácí levandulový olej

Nejen, že krásně voní, ale i uzdravuje. Má doslova blahodárné účinky. Koupit ho můžete v lékárnách, drogeriích, prodejnách zdravého životního stylu. Pokud si ho ale sami vyrobíte doma, vyjde vás na pár korun. S naším návodem to zvládne každý.

22.  7.  2020 |