vytisknout velikost písma Borůvky- sladké plody, které si snadno vypěstujete i doma na balkoně

Už dávno neplatí, že pro pěstování ovoce a zeleniny musíte mít zahradu. Zrovna borůvky, zdravé a sladké plody jsou ideální drobné ovoce pro pěstování na balkonech a terasách. Není to nijak náročné a už v létě se můžete těšit z bohaté úrody.
Borůvky- sladké plody, které si snadno vypěstujete i doma na balkoně

Keře nesoucí drobné ovoce mají až na výjimky velmi malé nároky na pěstování. Jsou odolné proti chladu i slunečnímu žáru, dobře rostou i v polostínu. Pro bohatou úrodu potřebují propustnou půdu, bohatou na živiny, která si udrží vlhkost.

Jak na to

Pro pěstování na terase nebo balkoně je velmi vhodná odrůda 'Heidi', určená speciálně pro pěstování v nádobách. Tato odrůda byla speciálně vyšlechtěna pro umístění ve volné půdě i v nádobách. Vhodná je každá nádoba o objemu asi 20 l s otvory pro odtok přebytečné vody. Jako zeminu doporučujeme používat směs dobré zahradní zeminy a rašeliny v poměru asi 1:1. Výhodou kontejnerových borůvek také je, že je můžete vysadit prakticky kdykoliv během roku.

Klepněte pro větší obrázek

Hnojení

Jako všechny rostliny pěstované v nádobách potřebují i drobnoplodé keře pro svůj růst a bohatou úrodu stálý přísun živin, který jim musíte dodávat formou pravidelného hnojení. Pro rostliny v nádobách je nejlepší využít hnojivo pro rašeliništní rostliny. S tímto hnojivem dosáhnete zdravého a robustního vzrůstu, nádherných barev a pravidelné plodnosti keře.

Kam ji umístit?

Borůvky vyžadují polostinná, ne příliš teplá stanoviště a kyselejší půdy. Borůvky jsou sice vůči zimě poměrně odolné, ale ven je doporučujeme umístit až po prvních jarních mrazících. Pokud byly rostliny zazimovány, je třeba je postupně otužovat a přivyknout na slunce.

Klepněte pro větší obrázek

Kolik rostlin bude potřeba?

Borůvka Heidi má tu výhodu, že je to samosprašná rostlina, k jejímu úspěšnému pěstování není potřeba více rostlin.

Chtěli byste vyzkoušet pěstovat na balkoně i jiné plody? Klikněte zde.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |