vytisknout velikost písma Bezstarostná jízda s riderem

Bezstarostná jízda s riderem

(Inzerce) Už se vás někdo snažil přesvědčit o tom, že sekání trávy může být zábava? Nejspíš jezdil na rideru Husqvarna.

Ridery jsou vhodné pro rozlehlé pozemky s četnými překážkami, jako jsou například stromy, keře, lavičky, zídky a podobně. Disponují totiž vpředu zavěšeným žacím ústrojím, které dává bezkonkurenční přehled o práci a ploše, kterou je třeba posekat. Současně je zárukou vynikající přístupnosti do rohů, pod křoviny, svěšené větve stromů nebo třeba lavičky.

Rider je zkrátka dokonalý trávníkový specialista. To ale neznamená, že se ridery nedají použít na další práce. Široké příslušenství, jako jsou zametací kartáče, sněhové radlice nebo frézy, rozmetadla, provzdušňovače, odmechovače a v neposlední řadě přívěsné vozíky z nich dělají užitečné pomocníky po celý rok.

Klepněte pro větší obrázek

Jenže není rider jako rider. Některé stroje nabízené na trhu připomínají spíše sekačku s pojezdem vybavenou sedadlem. Nízký výkon komplikuje práci v náročnějším terénu nebo vlhké trávě, současně vylučuje možnost rider používat celoročně – příslušenství zkrátka neutáhne.

Zapomeňte třeba na to, že s riderem budete odhazovat sníh nebo odklízet napadané listí. U řady modelů je navíc žací ústrojí často umístěno podobně jako u traktorů, tedy mezi nápravami, takže obsluha ztrácí výhodu dokonalého přehledu o práci.

Vedle vpředu zavěšeného žacího ústrojí je synonymem pro ridery vynikající manévrovatelnost. V tomto směru jsou výjimečné ridery Husqvarna se svým unikátním kloubovým řízením, které umožňuje zadním kolům dostat se pod stroj a minimalizovat tak poloměr otáčení.

Klepněte pro větší obrázek

To v praxi znamená, že při plném záběru volantem zůstane jako neposekaná plocha pouze velmi malý kruh. Skvěle se tak poseká tráva třeba kolem stromů – názorné video najdete zde.

Ridery Husqvarna jsou vybaveny žacím ústrojím Combi, které nabízí dva různé způsoby sekání. Standardním žacím režimem je BioClip (mulčování), které poskytuje nejlepší výsledky u často sekaných ploch. Tráva je posečena na malé částečky, které se na trávníku rychlo rozloží jako přírodní hnojivo.

Snadným vyjmutím mulčovací záslepky BioClip z žacího ústrojí se režim přepne na zadní vyhazování, které je vhodné pro méně často sekané plochy. Vyšší, divoké a hrubé typy trav je lépe sekat s použitím zadního výhozu. Režim zadního výhozu zvládne vyšší a silnější trávu než režim BioClip.

Klepněte pro větší obrázek

Náš tip: Rider Husqvarna R 115B je vhodný k sekání malých až středně velkých zahrad o rozloze 500-2000 m2. Jeho výborná ovladatelnost a úzký design zaručují vždy perfektní výsledky.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Ins…

Klasické obkladačky, mozaika, skleněné či laminované desky... Možností, jak ochránit stěnu v kuchyni, je celá řada. Pokud nevíte, kterou si vybrat, podívejte se do naší galerie a načerpejte inspiraci.

8.  1.  2020 |
Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásně rozrostly

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásn…

Pelargonie si můžete vypěstovat i ze semínek. Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů mohou zdobit vaše okna a balkony, když si je sami vypěstujete. Právě teď v půlce ledna je ten pravý čas.

15.  1.  2020 |
Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarevné kuchyně, zemité barvy, samet i kov

Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarev…

I váš byt může do nového roku vykročit v novém kabátě. Máme pro vás několik interiérových trendů, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle nejen v roce 2020, ale ani v celém následujícím desetiletí.

10.  1.  2020 |
Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 40 modelů si vybere každý

Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 4…

Chcete oživit domácnost, a tak uvažujete třeba o nákupu jídelních židlí? Než využijete široké nabídky obchodů, zamyslete se, jaké židle vlastně domů potřebujete. Inspiraci najdete v galerii v úvodu článku.

17.  1.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |