vytisknout velikost písma Bazén pro psy nabízí ochlazení i zábavu. Jaký koupit a za kolik

Kvůli jejich huňaté srsti trápí tropická horka psy snad ještě více než lidi. I oni se tak potřebují občas zchladit, aby léto přežili ve zdraví. Chladivá koupel ve vlastním bazénu bude nejen příjemná, ale stane se i oblíbeným zdrojem zábavy. Víte ale, jaký vybrat? Inspirujte se v naší galerii v úvodu článku.

Zatímco lidské tělo kontroluje svoji teplotu velmi účinně pocením, psi mají potních žláz velmi málo (jen na tlapkách) a ochlazování tímto způsobem pro ně není možné. Psi svůj organismus ochlazují pouze zrychleným dýcháním s vyplazeným jazykem. I když je tento systém ochlazování účinný, během tropických dnů nemusí stačit a může dojít k přehřátí organismu.

Toužíte po štěněti? Tohle musíte promyslet

Toužíte po štěněti? Tohle musíte promyslet

Přehřátí psů je přitom velmi nebezpečné a může skončit úmrtím domácího mazlíčka. Na jeho vzniku se podílí mnoho faktorů, a jak rychle k němu dojde, záleží na rase psa, jeho aktivitě a prostředí.

Umožněte psovi se ochladit

V horkých letních dnech může být pro psa životně důležité, pokud má neomezený přístup k vodě. Nejen k čisté vodě v misce, aby se mohl napít, to je samozřejmost, ale i k vodě, ve které se může podle libosti namočit.

Jak doma vychovat psa k poslušnosti a naučit ho i pár triků

Jak doma vychovat psa k poslušnosti a naučit ho i pár triků

Zejména pokud máte plemeno, které miluje vodu, bude váš domácí mazlíček nadšený z vlastního bazénu. Nafukovací bazény pro děti nejsou totiž pro psy vhodné, psí drápy by je mohly protrhnout. Psí bazény také mívají protiskluzové dno, které zaručí domácímu mazlíčkovi bezpečnost, a výpustný ventil, aby bylo možné vodu pravidelně měnit. 

Přijde vám bazén drahý? Improvizujte

Skvělou zábavu ale zajistí psům i různé náhražky. Místo psího bazénu, který může být poměrně drahý, a někteří majitelé si ho tak zkrátka nemohou dovolit, lze použít nádobu z odolného plastu. Například plastové dětské pískoviště pro malá plemena, pro větší rasy dětskou vaničku a pro ty největší plastový kontejner, který nabízí objem až 500 litrů. Jaký bazén zakoupit? Inspirujte se v naší galerii v úvodu článku.

Labernese: Tohle nové psí plemeno si okamžitě zamilujete. Hodí se i k dětem, i s autismem

Labernese: Tohle nové psí plemeno si okamžitě zamilujete. Hodí se i k dětem, i s autismem

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby