vytisknout velikost písma Bazén pro psy nabízí ochlazení i zábavu. Jaký koupit a za kolik

Kvůli jejich huňaté srsti trápí tropická horka psy snad ještě více než lidi. I oni se tak potřebují občas zchladit, aby léto přežili ve zdraví. Chladivá koupel ve vlastním bazénu bude nejen příjemná, ale stane se i oblíbeným zdrojem zábavy. Víte ale, jaký vybrat? Inspirujte se v naší galerii v úvodu článku.

Zatímco lidské tělo kontroluje svoji teplotu velmi účinně pocením, psi mají potních žláz velmi málo (jen na tlapkách) a ochlazování tímto způsobem pro ně není možné. Psi svůj organismus ochlazují pouze zrychleným dýcháním s vyplazeným jazykem. I když je tento systém ochlazování účinný, během tropických dnů nemusí stačit a může dojít k přehřátí organismu.

Toužíte po štěněti? Tohle musíte promyslet

Toužíte po štěněti? Tohle musíte promyslet

Přehřátí psů je přitom velmi nebezpečné a může skončit úmrtím domácího mazlíčka. Na jeho vzniku se podílí mnoho faktorů, a jak rychle k němu dojde, záleží na rase psa, jeho aktivitě a prostředí.

Umožněte psovi se ochladit

V horkých letních dnech může být pro psa životně důležité, pokud má neomezený přístup k vodě. Nejen k čisté vodě v misce, aby se mohl napít, to je samozřejmost, ale i k vodě, ve které se může podle libosti namočit.

Jak doma vychovat psa k poslušnosti a naučit ho i pár triků

Jak doma vychovat psa k poslušnosti a naučit ho i pár triků

Zejména pokud máte plemeno, které miluje vodu, bude váš domácí mazlíček nadšený z vlastního bazénu. Nafukovací bazény pro děti nejsou totiž pro psy vhodné, psí drápy by je mohly protrhnout. Psí bazény také mívají protiskluzové dno, které zaručí domácímu mazlíčkovi bezpečnost, a výpustný ventil, aby bylo možné vodu pravidelně měnit. 

Přijde vám bazén drahý? Improvizujte

Skvělou zábavu ale zajistí psům i různé náhražky. Místo psího bazénu, který může být poměrně drahý, a někteří majitelé si ho tak zkrátka nemohou dovolit, lze použít nádobu z odolného plastu. Například plastové dětské pískoviště pro malá plemena, pro větší rasy dětskou vaničku a pro ty největší plastový kontejner, který nabízí objem až 500 litrů. Jaký bazén zakoupit? Inspirujte se v naší galerii v úvodu článku.

Labernese: Tohle nové psí plemeno si okamžitě zamilujete. Hodí se i k dětem, i s autismem

Labernese: Tohle nové psí plemeno si okamžitě zamilujete. Hodí se i k dětem, i s autismem

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které nesmíte dělat

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které …

Kanadské borůvky patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů drobného ovoce, které si můžete vypěstovat na zahradě, ale i v květináči na balkoně. Aby rostliny bohatě plodily, potřebují zajistit specifické pěstební podmínky a vhodnou péči.

24.  7.  2021 |
Kateřina Hradová
Pěstování
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Po vydatných deštích, které v posledních dnech zalily Česko, houby konečně rostou, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů se ale v nadcházejícím období můžeme těšit na pořádnou nadílku. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji.

13.  7.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Tajemná měsíčnice uzdraví srdce i mozek. V přírodě ji ale nesbírejte

Tajemná měsíčnice uzdraví srdce i mozek. V př…

Asi metr vysoká bylina vykvétá na jaře a v brzkém létě a omamně voní. Nejvíc pozornosti si ale zaslouží na podzim, kdy její tobolky získají vzhled stříbrných penízků, které září podzimním pošmournem. Tehdy je nepřehlédnutelná.

23.  7.  2021 |
Lucie Kořistová
Měsíčnice vytrvalá
Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i dospělé

Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i…

Relaxace, zábava, ale i podpora kreativity a barevného vnímání. A také vzrušení z toho, kdo náš kamínek najde, i z hledání těch cizích. Důvodů, proč se zapojit to téhle úžasné zábavy, které už po celém světě propadly miliony lidí všech věkových kategorií, je celá řada. Zkuste to taky!

13.  1.  2021 |
Lenka Chvostová
Malování na kamenyNávodJak na toDIY