vytisknout velikost písma Bazén pro psy nabízí ochlazení i zábavu. Jaký koupit a za kolik

Kvůli jejich huňaté srsti trápí tropická horka psy snad ještě více než lidi. I oni se tak potřebují občas zchladit, aby léto přežili ve zdraví. Chladivá koupel ve vlastním bazénu bude nejen příjemná, ale stane se i oblíbeným zdrojem zábavy. Víte ale, jaký vybrat? Inspirujte se v naší galerii v úvodu článku.

Zatímco lidské tělo kontroluje svoji teplotu velmi účinně pocením, psi mají potních žláz velmi málo (jen na tlapkách) a ochlazování tímto způsobem pro ně není možné. Psi svůj organismus ochlazují pouze zrychleným dýcháním s vyplazeným jazykem. I když je tento systém ochlazování účinný, během tropických dnů nemusí stačit a může dojít k přehřátí organismu.

Toužíte po štěněti? Tohle musíte promyslet

Toužíte po štěněti? Tohle musíte promyslet

Přehřátí psů je přitom velmi nebezpečné a může skončit úmrtím domácího mazlíčka. Na jeho vzniku se podílí mnoho faktorů, a jak rychle k němu dojde, záleží na rase psa, jeho aktivitě a prostředí.

Umožněte psovi se ochladit

V horkých letních dnech může být pro psa životně důležité, pokud má neomezený přístup k vodě. Nejen k čisté vodě v misce, aby se mohl napít, to je samozřejmost, ale i k vodě, ve které se může podle libosti namočit.

Jak doma vychovat psa k poslušnosti a naučit ho i pár triků

Jak doma vychovat psa k poslušnosti a naučit ho i pár triků

Zejména pokud máte plemeno, které miluje vodu, bude váš domácí mazlíček nadšený z vlastního bazénu. Nafukovací bazény pro děti nejsou totiž pro psy vhodné, psí drápy by je mohly protrhnout. Psí bazény také mívají protiskluzové dno, které zaručí domácímu mazlíčkovi bezpečnost, a výpustný ventil, aby bylo možné vodu pravidelně měnit. 

Přijde vám bazén drahý? Improvizujte

Skvělou zábavu ale zajistí psům i různé náhražky. Místo psího bazénu, který může být poměrně drahý, a někteří majitelé si ho tak zkrátka nemohou dovolit, lze použít nádobu z odolného plastu. Například plastové dětské pískoviště pro malá plemena, pro větší rasy dětskou vaničku a pro ty největší plastový kontejner, který nabízí objem až 500 litrů. Jaký bazén zakoupit? Inspirujte se v naší galerii v úvodu článku.

Labernese: Tohle nové psí plemeno si okamžitě zamilujete. Hodí se i k dětem, i s autismem

Labernese: Tohle nové psí plemeno si okamžitě zamilujete. Hodí se i k dětem, i s autismem

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

2.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Pes
Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sklízet zeleninu?

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sk…

Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

5.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zelenina
Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, …

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

14.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zavřeniny
Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi z nich vyrobte krásné papírové dekorace

Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi …

Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!

13.  8.  2022 |
Kateřina Martínková
Vejce
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

9.  8.  2022 |
Alena Menclová
Užitečná zahradaÚrodaRecepty