vytisknout velikost písma Atypický prostor si zaslouží individuální přístup. Prohlédněte si unikátní realizaci bytu v Praze

Centrem moderního bytu je velmi netradiční knihovna z ohýbaného sádrokartonu. Byt ale skrývá i další chytrá řešení. Za jeho podobou stojí architekt ze studia Gama Marek Povolný, kterého znáte z pořadu Jak se staví sen. Projděte si realizaci bytu na fotkách.

Má-li člověk netradičně řešený prostor, vyplatí se při jeho rekonstrukci přizvat na pomoc architekta nebo bytového designéra. Odborník totiž dokáže odhalit slabá místa prostoru a pomoci s jejich dokončením či proměnou.

Tak to bylo i v bytě v Praze, jehož majitelé chtěli realizaci bytu řešit komplexně. A to včetně návrhu nábytku, kuchyně, světel, ale i grafiky v dětském pokoji. Protože architekt Marek Povolný z Architektonického studia GAMA začal v bytě pracovat v době, kdy zde nebyly ani podlahy, ani rozvody elektřiny, mohl vše naplánovat podle potřeby.

Architekt změnil developerský projekt a vytvořil úžasný byt. Inspirujte se na fotkách

Architekt změnil developerský projekt a vytvořil úžasný byt. Inspirujte se na fotkách

Do netypického prostoru volte nábytek na míru

V obývacím pokoji architekt zboural příčku a místo ní vytvořil nádhernou knihovnu z ohýbaného sádrokartonu. Marek Povolný je známý chytrými řešeními, které najdeme i v tomto interiéru. Za knihovnou se ukrývá malý pracovní kout, kde je místo akorát na stůl a počítač. „Kruhová osvětlená knihovna v obývacím pokoji vyřešila komplikovaný půdorys a zároveň vytvořila místo pro minipracovnu,“ popisuje architekt. Za knihovnou má člověk potřebné soukromí k práci, přesto díky nikám může sledovat dění v obývacím pokoji nebo třeba potají sledovat televizi.

Unikátní proměna zahrady: Místo lesního porostu vzniklo koupací jezírko

Unikátní proměna zahrady: Místo lesního porostu vzniklo koupací jezírko

Další „vychytávka“ se objevila v pracovně. „Zde byla vytvořena stěna, která zahrnuje knihovnu s pracovním místem spolu s rafinovanými výsuvnými a odklápěcími odkládacími prostory,“ uvedl Povolný.

Místo obkladů velkoformátová keramika

Jednotícím prvkem celého interiéru je velkoformátová keramika. Architekt ji použil nejen v koupelně, ale velmi netradičně i na televizní stěnu či kuchyňská dvířka. Její vyšší pořizovací cena je vykoupena velmi luxusním vzhledem, který nabízí. Navíc díky přesnému řezu jdou desky o formátu 1 x 3 metry velmi přesně sesadit k sobě a vznikne tak jen minimální spára. Je to praktické a velmi snadné na údržbu.

Interiéru ve skandinávském stylu dominuje bílá, šedá a černá. Podívejte se na zdařilou proměnu

Interiéru ve skandinávském stylu dominuje bílá, šedá a černá. Podívejte se na zdařilou proměnu

Čím víc světla, tím lépe

Architekt Marek Povolný rád používá různé typy osvětlení, protože obyvatelé pak mají možnost proměňovat atmosféru svého bytu. „V bytě jsou kombinována světla, která vytvářejí i různé nálady. Jde o orientační spoty, podsvícení stěn i kuchyně až po relaxační světla v koupelně,“ vysvětluje Povolný. Za pozornost rozhodně stojí velký kruhový lustr v obývacím pokoji.

Aby i menší předsíň působila prostorně a dobře osvětlená, mají skříně na míru zrcadlové dveře.

Prohlédněte si celou realizaci v galerii pod titulkem článku.

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

Marek Povolný tvoří pod hlavičkou Architektonického studia GAMA. Jeho práci můžete sledovat i v pořadu Jak se staví senPořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9. hodině na Prima LOVE.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniček, které rozzáří vaši skalku

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniče…

Jarní dny jsou jako stvořené k založení nové skalky nebo projasnění skalky stávající. Seznamte se s několika zajímavými druhy skalniček, které svou zářivou žlutou barvou budou přitahovat pozornost nejenom vašich očí.

8.  5.  2023 |
Jiřina Sivcová hrk
ZahradaSkalka
Jak na ohraničení záhonů téměř neviditelně: Vsaďte na ocel či hliník

Jak na ohraničení záhonů téměř neviditelně: V…

Okraje mezi trávníkem a zahradou mnozí Češi stále podceňují, přitom jde o jednoduchý způsob, jak zabránit trávě v prorůstání mezi květiny i zeleninu. Kam se nehodí mohutné betonové obrubníky, dřevo či plast, tam vsaďte na subtilní kov s dlouhou životností.

7.  5.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
ObrubyNeviditelný obrubník
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Milujete vůni šeříku? Vyrobte si domácí šeříkový sirup

Milujete vůni šeříku? Vyrobte si domácí šeřík…

Nepropásněte krátkou dobu, kdy kvete šeřík, a nasbírejte si jeho vonné květy. Poradíme vám, jak je uchovat a pochutnat si na nich: Připravte si šeříkový sirup nebo léčivý šeříkový čaj. Sirup využijete i při přípravě sladkých dobrot.

11.  5.  2023 |
Lenka Chvostová
Krok za krokemDIYVýrobaZajímavostiRecepty
Skleník, fóliovník a pařeniště na balkon: Jak je vyrobit jednoduše a levně?

Skleník, fóliovník a pařeniště na balkon: Jak…

Bydlíte v bytě, ale k dispozici máte balkon, lodžii či terasu? I na tomto prostoru může stát pařeniště, skleník či fóliovník, díky nimž získáte vlastní zeleninu a podaří se vám snadněji vypěstovat i teplomilnější druhy rostlin. V první řadě záleží na velikosti místa, ale podstatný je i nápad.

16.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
FóliovníkBalkonDIYPěstování