vytisknout velikost písma 8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

Jak si co nejvíc usnadnit život a vaření v kuchyni? S těmito vychytávkami to půjde snadno a vy si budete říkat, jak jste bez nich doteď mohli žít!

V kuchyni trávíme hodně času, někdy víc, než je nutné. Práci nám ale mohou usnadnit různí pomocníci. Jindy zase šikovné vychytávky pomohou s nedostatkem místa, který nás trápí zejména v malých kuchyních nebo naopak při přípravě večeře pro mnoho hostů. A abyste pak nemuseli zbytečně uklízet nepořádek na podlaze, našli jsme další skvělý "vynález".  Vychytávky najdete i v galerii v úvodu článku.

Rolovací odkapávač

Rolovací odkapávač v pěkném designu lze použít na odložení umytého ovoce nebo zeleniny, ale také nádobí. Po stranách má odkapávač barevný silikonový pruh, který zabraňuje posunutí. Odkapávač je vyroben z nerezové oceli a díky tomu lze mřížka použít i jako podložka pod hrnec právě sundaný z plotny. Po použití lze jednoduše srolovat a uschovat do šuplíku. 

Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Nastavitelné nádoby

Nádoby na ukládání potravin jsou neocenitelnými pomocníky v kuchyni. Pomocí nich nejen potraviny udržíte déle čerstvé, ale zajistí i pořádek. Ještě o kapku lepšími pomocníky jsou uzavíratelné nádoby, které dokáží přizpůsobit svou velikost, a tak v nich bude vždy tak akorát místa na uložení potravin, ale nebudete skladovat zbytečný vzduch, kvůli kterému pak sklenice zaberou hodně místa. Nádoby jsou vyrobené z plastu a silikonu, mají systém stlačení a hermetického uzavření a lze je nastavit na objem půl litru až jeden litr. 

Závěsné vychytávky nejen do malé kuchyně: Jaké se dají sehnat a za kolik

Závěsné vychytávky nejen do malé kuchyně: Jaké se dají sehnat a za kolik

Vyjížděcí zásuvky

V kuchyni se čím dál víc dostávají ke slovu pomocníci, kteří ke svému fungování potřebují elektřinu. Pokud však máte starší linku, možná už vám došly volné zásuvky. V tom případě vám pomohou vyjížděcí zásuvky. Zásuvkový sloupek se vysune po zmáčknutí horního krytu, který se poté o kousek vysune a elektrický sloupek ručně vytáhnete do horní pozice. Jakmile sloupek nebudete potřebovat, jednoduše ho zasunete do linky zpět.

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Miska na kuchyňský odpad

Potrpíte si na krásnou a uklizenou kuchyni? Pokud ano, určitě oceníte praktickou misku na kuchyňský odpad. Misku jednoduše připevníte na dvířka linky a už nikdy nebudete muset zametat špínu a slupky z podlahy.

Patrová polička

Máte v kuchyni málo místa, a tak vám talíře leží všechny na sobě? Kdykoliv musíte vyndat ten úplně vespod, ty ostatní musíte nejdříve přerovnat... Pokud už vás to přestalo bavit a máte skříňky dostatečně vysoké, život vám usnadní poličky do poliček.

Míčky do ledničky

Jak prodloužit trvanlivost potravin v ledničce? Vyzkoušejte míčky s bioaktivním uhlíkem, které pohlcují plyny uvolňující se z potravin a způsobující jejich rychlé kažení. Nejlépe fungují na prodloužení trvanlivosti ovoce a zeleniny. Míčky navíc pohlcují nepříjemné pachy.

Spotřebiče do kuchyně pro milovníky retro stylu. Červená jasně vede. Vyberte si

Spotřebiče do kuchyně pro milovníky retro stylu. Červená jasně vede. Vyberte si

Ochranné desky na sporák

Praktické a ozdobné skleněné ochranné desky na sporák ve vzhledu břidlice. Ochrání elektrický, plynový a keramický sporák před poškrábáním a zároveň zajistí více místa na kuchyňské lince. Nastavitelné nožičky zaručí vždy správný odstup, hladký povrch zabrání usazování nečistot a pachů. 

Silikonová nálevka na hrnec

Nálevka z nepřilnavého silikonu slouží k pohodlnému přelévání obsahu hrnce nebo mísy. Snadno se nasadí a pak jen směřuje proud vody, kam je třeba. Zamezí zbytečnému opaření i vylití potravin do dřezu.

Indukční varná deska: Výhody a nevýhody aneb základní informace, než si ji pořídíte

Indukční varná deska: Výhody a nevýhody aneb základní informace, než si ji pořídíte


 


 

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Málo prostoru v kuchyni? Nevadí! Inspirujte se, jak si zařídit dokonalou kuchyň

Málo prostoru v kuchyni? Nevadí! Inspirujte s…

Když máte hodně prostoru, je snadné zařídit kuchyň, kam se vejde vše potřebné. V malé kuchyni to ale může být pěkný oříšek. Našli jsme pro vás ty nejlepší malé kuchyně z Pinterestu, abyste se mohli inspirovat a vytvořit si malý ráj i u vás doma.

17.  1.  2021 |
9 trendů, které v roce 2021 ovládnou kuchyně

9 trendů, které v roce 2021 ovládnou kuchyně

Chcete mít kuchyň podle nejnovějších trendů? Pusťte si domů mramor, dřevo a barvy. A nakonec nad stůl zavěste svítidla, která celou stylovou místnost doplní. Představujeme trendy, které vybrali designéři jako ty nejdůležitější pro rok 2021.

24.  1.  2021 |
Háčkované hračky: Inspirujte se, jaké krásné kousky můžete dětem vyrobit

Háčkované hračky: Inspirujte se, jaké krásné …

Háčkovanými plyšáky medvědy to jen začíná. Pomocí háčku a příze můžete vytvořit nejen všechny druhy zvířat, co na světě běhají, létají a plavou, ale radost uděláte i nábytkem pro panenky, háčkovaným nádobím i třeba kobercem se silnicí, na které budou malí závodníci jezdit celé dny. Našli jsme pro vás ty nejhezčí inspirace z Pinterestu.

23.  1.  2021 |
Kvetoucí pokojovky: Velká fotogalerie těch nejkrásnějších

Kvetoucí pokojovky: Velká fotogalerie těch ne…

Pokojové rostliny dokáží zpříjemnit a zútulnit interiér. Prohlédněte si dvanáct druhů, které jsme pro vás vybrali tak, aby si mezi nimi svou favoritku mohl zvolit každý. Najdete zde jak rostliny s květy jemnými a decentními, tak i druhy s květy výraznými a nepřehlédnutelnými – ať už jejich tvarem, velikostí nebo zbarvením.

16.  1.  2021 |
Podrobný návod, jak dětem postavit iglú

Podrobný návod, jak dětem postavit iglú

Naštěstí je letos stále ještě spousta sněhu, takže toho můžeme využít a postavit dětem iglú. Nepotřebujete velké stavitelské schopnosti ani spoustu náčiní, stavbu zvládne vybudovat i jeden člověk.

20.  1.  2021 |