Rolovací odkapávač do dřezu. Zajistí dostatek místa na pracovní ploše. VASENEBE.CZ, 129,- Kč Archiv firem

Rolovací odkapávač do dřezu. Zajistí dostatek místa na pracovní ploše. VASENEBE.CZ, 129,- Kč | Archiv firem

Nastavitelné nádoby do kuchyně (3 kusy), SUPROVEDARKY.CZ, 529,- Kč Archiv firem

Nastavitelné nádoby do kuchyně (3 kusy), SUPROVEDARKY.CZ, 529,- Kč | Archiv firem

 Archiv firem

| Archiv firem

 Archiv firem

| Archiv firem

 Archiv firem

| Archiv firem

 Archiv firem

| Archiv firem

Sada 2 skleněných krytů na sporák, BONAMI, 659,- Kč Archiv firem

Sada 2 skleněných krytů na sporák, BONAMI, 659,- Kč | Archiv firem

 Archiv firem

| Archiv firem

Nastavitelné nádoby do kuchyně (3 kusy), SUPROVEDARKY.CZ, 529,- Kč Archiv firem
 Archiv firem
 Archiv firem
 Archiv firem
8
Fotogalerie

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

Jak si co nejvíc usnadnit život a vaření v kuchyni? S těmito vychytávkami to půjde snadno a vy si budete říkat, jak jste bez nich doteď mohli žít!

V kuchyni trávíme hodně času, někdy víc, než je nutné. Práci nám ale mohou usnadnit různí pomocníci. Jindy zase šikovné vychytávky pomohou s nedostatkem místa, který nás trápí zejména v malých kuchyních nebo naopak při přípravě večeře pro mnoho hostů. A abyste pak nemuseli zbytečně uklízet nepořádek na podlaze, našli jsme další skvělý "vynález".  Vychytávky najdete i v galerii v úvodu článku.

Rolovací odkapávač

Rolovací odkapávač v pěkném designu lze použít na odložení umytého ovoce nebo zeleniny, ale také nádobí. Po stranách má odkapávač barevný silikonový pruh, který zabraňuje posunutí. Odkapávač je vyroben z nerezové oceli a díky tomu lze mřížka použít i jako podložka pod hrnec právě sundaný z plotny. Po použití lze jednoduše srolovat a uschovat do šuplíku. 

Nastavitelné nádoby

Nádoby na ukládání potravin jsou neocenitelnými pomocníky v kuchyni. Pomocí nich nejen potraviny udržíte déle čerstvé, ale zajistí i pořádek. Ještě o kapku lepšími pomocníky jsou uzavíratelné nádoby, které dokáží přizpůsobit svou velikost, a tak v nich bude vždy tak akorát místa na uložení potravin, ale nebudete skladovat zbytečný vzduch, kvůli kterému pak sklenice zaberou hodně místa. Nádoby jsou vyrobené z plastu a silikonu, mají systém stlačení a hermetického uzavření a lze je nastavit na objem půl litru až jeden litr. 

Vyjížděcí zásuvky

V kuchyni se čím dál víc dostávají ke slovu pomocníci, kteří ke svému fungování potřebují elektřinu. Pokud však máte starší linku, možná už vám došly volné zásuvky. V tom případě vám pomohou vyjížděcí zásuvky. Zásuvkový sloupek se vysune po zmáčknutí horního krytu, který se poté o kousek vysune a elektrický sloupek ručně vytáhnete do horní pozice. Jakmile sloupek nebudete potřebovat, jednoduše ho zasunete do linky zpět.

Miska na kuchyňský odpad

Potrpíte si na krásnou a uklizenou kuchyni? Pokud ano, určitě oceníte praktickou misku na kuchyňský odpad. Misku jednoduše připevníte na dvířka linky a už nikdy nebudete muset zametat špínu a slupky z podlahy.

Patrová polička

Máte v kuchyni málo místa, a tak vám talíře leží všechny na sobě? Kdykoliv musíte vyndat ten úplně vespod, ty ostatní musíte nejdříve přerovnat... Pokud už vás to přestalo bavit a máte skříňky dostatečně vysoké, život vám usnadní poličky do poliček.

Míčky do ledničky

Jak prodloužit trvanlivost potravin v ledničce? Vyzkoušejte míčky s bioaktivním uhlíkem, které pohlcují plyny uvolňující se z potravin a způsobující jejich rychlé kažení. Nejlépe fungují na prodloužení trvanlivosti ovoce a zeleniny. Míčky navíc pohlcují nepříjemné pachy.

Ochranné desky na sporák

Praktické a ozdobné skleněné ochranné desky na sporák ve vzhledu břidlice. Ochrání elektrický, plynový a keramický sporák před poškrábáním a zároveň zajistí více místa na kuchyňské lince. Nastavitelné nožičky zaručí vždy správný odstup, hladký povrch zabrání usazování nečistot a pachů. 

Silikonová nálevka na hrnec

Nálevka z nepřilnavého silikonu slouží k pohodlnému přelévání obsahu hrnce nebo mísy. Snadno se nasadí a pak jen směřuje proud vody, kam je třeba. Zamezí zbytečnému opaření i vylití potravin do dřezu.


 


 

Doporučujeme

Články odjinud