vytisknout velikost písma 8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

Jak si co nejvíc usnadnit život a vaření v kuchyni? S těmito vychytávkami to půjde snadno a vy si budete říkat, jak jste bez nich doteď mohli žít!

V kuchyni trávíme hodně času, někdy víc, než je nutné. Práci nám ale mohou usnadnit různí pomocníci. Jindy zase šikovné vychytávky pomohou s nedostatkem místa, který nás trápí zejména v malých kuchyních nebo naopak při přípravě večeře pro mnoho hostů. A abyste pak nemuseli zbytečně uklízet nepořádek na podlaze, našli jsme další skvělý "vynález".  Vychytávky najdete i v galerii v úvodu článku.

Rolovací odkapávač

Rolovací odkapávač v pěkném designu lze použít na odložení umytého ovoce nebo zeleniny, ale také nádobí. Po stranách má odkapávač barevný silikonový pruh, který zabraňuje posunutí. Odkapávač je vyroben z nerezové oceli a díky tomu lze mřížka použít i jako podložka pod hrnec právě sundaný z plotny. Po použití lze jednoduše srolovat a uschovat do šuplíku. 

Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Jak se nespálit při výběru kuchyně?

Nastavitelné nádoby

Nádoby na ukládání potravin jsou neocenitelnými pomocníky v kuchyni. Pomocí nich nejen potraviny udržíte déle čerstvé, ale zajistí i pořádek. Ještě o kapku lepšími pomocníky jsou uzavíratelné nádoby, které dokáží přizpůsobit svou velikost, a tak v nich bude vždy tak akorát místa na uložení potravin, ale nebudete skladovat zbytečný vzduch, kvůli kterému pak sklenice zaberou hodně místa. Nádoby jsou vyrobené z plastu a silikonu, mají systém stlačení a hermetického uzavření a lze je nastavit na objem půl litru až jeden litr. 

Závěsné vychytávky nejen do malé kuchyně: Jaké se dají sehnat a za kolik

Závěsné vychytávky nejen do malé kuchyně: Jaké se dají sehnat a za kolik

Vyjížděcí zásuvky

V kuchyni se čím dál víc dostávají ke slovu pomocníci, kteří ke svému fungování potřebují elektřinu. Pokud však máte starší linku, možná už vám došly volné zásuvky. V tom případě vám pomohou vyjížděcí zásuvky. Zásuvkový sloupek se vysune po zmáčknutí horního krytu, který se poté o kousek vysune a elektrický sloupek ručně vytáhnete do horní pozice. Jakmile sloupek nebudete potřebovat, jednoduše ho zasunete do linky zpět.

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Miska na kuchyňský odpad

Potrpíte si na krásnou a uklizenou kuchyni? Pokud ano, určitě oceníte praktickou misku na kuchyňský odpad. Misku jednoduše připevníte na dvířka linky a už nikdy nebudete muset zametat špínu a slupky z podlahy.

Patrová polička

Máte v kuchyni málo místa, a tak vám talíře leží všechny na sobě? Kdykoliv musíte vyndat ten úplně vespod, ty ostatní musíte nejdříve přerovnat... Pokud už vás to přestalo bavit a máte skříňky dostatečně vysoké, život vám usnadní poličky do poliček.

Míčky do ledničky

Jak prodloužit trvanlivost potravin v ledničce? Vyzkoušejte míčky s bioaktivním uhlíkem, které pohlcují plyny uvolňující se z potravin a způsobující jejich rychlé kažení. Nejlépe fungují na prodloužení trvanlivosti ovoce a zeleniny. Míčky navíc pohlcují nepříjemné pachy.

Spotřebiče do kuchyně pro milovníky retro stylu. Červená jasně vede. Vyberte si

Spotřebiče do kuchyně pro milovníky retro stylu. Červená jasně vede. Vyberte si

Ochranné desky na sporák

Praktické a ozdobné skleněné ochranné desky na sporák ve vzhledu břidlice. Ochrání elektrický, plynový a keramický sporák před poškrábáním a zároveň zajistí více místa na kuchyňské lince. Nastavitelné nožičky zaručí vždy správný odstup, hladký povrch zabrání usazování nečistot a pachů. 

Silikonová nálevka na hrnec

Nálevka z nepřilnavého silikonu slouží k pohodlnému přelévání obsahu hrnce nebo mísy. Snadno se nasadí a pak jen směřuje proud vody, kam je třeba. Zamezí zbytečnému opaření i vylití potravin do dřezu.

Indukční varná deska: Výhody a nevýhody aneb základní informace, než si ji pořídíte

Indukční varná deska: Výhody a nevýhody aneb základní informace, než si ji pořídíte


 


 

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Myslíte si, že při chovu slepic či kachen nemůžete využít žádné zlepšováky? Prohledali jsme Pinterest a objevili nápady, jak udělat krmítko i pítko za pár minut, jak z pneumatiky vytvořit popeliště či jak vytvořit výběh pro kachny.

19.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
KachnyDrůbežChov slepic
Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, jak ji uspořádat a vylepšit

Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, …

Věděli jste, že můžete mít zelený tunel z dýní, že rajčata lze pěstovat ve výšce a že na vybarvený zeleninový záhon je stejně krásný pohled jako na květiny? Inspirujte se nejlepšími nápady pro zeleninové záhony, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a vytvořte si letos ještě krásnější zeleninovou zahradu.

11.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Pěstování zeleninyZeleninová zahrádka
Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov či chatka. Inspirujte se!

Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov č…

Bydlení v maringotce či jiném malém prostoru naučí člověka rozpoznat, co z věcí opravdu potřebuje. Pokochejte se, jak krásně a útulně to může vypadat! Pokud koketujete s myšlenkou minimalismu, vyzkoušejte se třeba jen na pár dní zabydlet v maringotce, abyste zjistili, jestli je to pro vás to pravé.

10.  3.  2023 |
Kateřina Hradová
Maringotka
Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů, které vám zvýší úrodu!

Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů,…

Pěstební sezona ve skleníku už brzy začne, je tedy nejvyšší čas vyladit svůj skleník k dokonalosti! Udělejte si nový pracovní stůl, přidejte police a závěsné systémy, které zvýší množství zeleniny, které ve skleníku vypěstujete. Nezapomeňte na větrání a zalévání, aby se rostlinám dobře dařilo.

4.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Zahrada
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika