vytisknout velikost písma 7 tipů na vánoční dárky, které děti samy vyrobí pro své kamarády za pár korun

Kupované dárky pro kamarády vašich dětí mohou pořádně provětrat peněženku. Málokdy se vejdete pod sto korun, a když takových dárků potřebujete víc, může z toho být i vyšší částka. Rada je jednoduchá, nakupte jen materiál a nechte děti tvořit. Máme pro vás tipy na dárky, které potěší.
7 tipů na vánoční dárky, které děti samy vyrobí pro své kamarády za pár korun

Přátelé hrají v našem životě důležitou roli a je určitě fajn je na Vánoce obdarovat. Platí to v případě dospělých, ale i dětí. Jenomže málokterému dospělému se chce utrácet stovky, ba tisíce za dárky pro  spolužáky a děti samy zase často nenašetřily z kapesného dost peněz.

Řešení je jednoduché, stejně se říká, že vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíc. Nakupte dětem materiál a nechte je tvořit. Máme pro vás tipy na vlastnoručně vyrobené dárky, které děti zvládnou a obdarované potěší.

Jak složit ubrousek do tvaru vánočního stromečku

Jak složit ubrousek do tvaru vánočního stromečku

Výrobky z fimo hmoty

Fimo je modelovací hmota na výrobu šperků a dekorací. Dají se z ní tvořit hotová umělecká díla, ale i malé roztomilé drobnosti. Pracovat s ní zvládne každé dítě, které ovládá práci s modelínou. Výrobky nakonec stačí vypéct v domácí troubě na 110 stupňů po dobu 30 minut.

A co z fima vytvořit? Na kovové komponenty lze udělat náušnice.

Nebo vytvořit ozdoby na kovový příbor.

Náramky přátelství

Klasika, kterou o sto šest pletly maminky dnešních dětí, se zase vrátila do módy. Materiál není drahý, a když se přidají ještě korálky a kovové komponenty, mohou vzniknout opravdu originální šperky. Tak naučte děti základní uzlíky a nechte je motat.

Sladký likér

Protože počítáme, že dárek bude pro děti, nebude samozřejmě obsahovat žádný alkohol. Budete potřebovat jen dvě plechovky Salka, půl litru mléka a sáček mandlového pudinku. Na chuť pak postačí trošička rumu, s jeho naléváním raději pomozte vy.

Recept na dětský vánoční punč: Voňavý nápoj zachutná i dospělým

Recept na dětský vánoční punč: Voňavý nápoj zachutná i dospělým

Plechovky Salka postavíme do vodní lázně a necháme dvě hodiny vařit. Posledních 30 minut už jen velmi zlehka. Mezitím si uvaříme pudink v neslazeném mléce. A necháme vše zchladnout. Až vychladne Salko i pudink, přidáme kapku rumu a vše důkladně promícháme. Pak už jen stačí nalít do lahví. Likér je slaďoučký a nepochybně všem zachutná.

Album přátelství

V dnešní době mobilů mají děti fotky svých kamarádů pěkně na dosah, v telefonu i na sociálních sítích. Stačí tedy pár pěkných vybrat, vytisknout a vytvořit pěknou koláž nebo malé vzpomínkové album.

Cukrový peeling

Pro mladé slečny není lepší dárek, než je kosmetika. A i tu zvládnete vyrobit doma za pár korun, skvělým nápadem je třeba cukrový peeling. Budete potřebovat cukr, kokosový olej a příjemně voňavý esenciální olej, třeba levanduli, která krásně uklidňuje, nebo naopak povzbuzující citrusy.

Jak si uchovat krásnou vůni levandule: 5 super receptů na levandulový olej, peeling i tinkturu

Jak si uchovat krásnou vůni levandule: 5 super receptů na levandulový olej, peeling i tinkturu

Na každé dva šálky cukru budete potřebovat třetinu šálku oleje a asi 10 kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Vše smíchejte a uložte do pěkné sklenice. Je lepší dávat peeling do menších sklenic, protože směs je bez konzervantů a časem by se mohla zkazit. Pak už jen stačí krasopisem napsat návod k použití a dárek je hotov.

Ušitý polštářek

Maminky, které doma najdou zbytky látek, mohou své ratolesti naučit ušít pro kamarádky malý voňavý polštářek, který provoní ložnici, skříně, zásuvky s prádlem, šatníky. Lze jej i ozdobit různými mašličkami, stužkami, korálky a knoflíky. Nakonec polštářek vycpeme náplní a listy citronového muškátu nebo levandulí.

Čajové stromečky

Tyhle krásné stromečky vyrobíte velmi jednoduše. Na starou ruličku od papírových utěrek, kterou na jednom konci trochu zmáčknete, abyste vytvořili užší konec, nalepte od shora dolů sáčky dobrého čaje. Vršek stromečku ozdobte drobnou ozdobou.

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Trendy v bydlení 2022: Nejžhavější dekorace do domácnosti. Co vytáhnout po babičce?

Trendy v bydlení 2022: Nejžhavější dekorace d…

Pohovku nezměníme tak jednoduše jako účes nebo letní šaty. Ale pokud chystáte rekonstrukci nebo zvažujete, že nově vymalujete, není od věci vědět, co je zrovna in. Dobrou zprávou je, že v roce 2022 vás nikdo nepomluví, pokud vytáhnete staré křeslo, lampu a kupříkladu i výšivky. Nemáte doma schovaný starý ubrus po babičce? Nebo aspoň nějakou dečku? Pro inspiraci se podívejte i na video v úvodu článku a následnou galerii.

16.  1.  2022 |
Markéta Žídková
Domácnost
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

včera |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Chcete zeleninu v zimě i bez skleníku? Vyrobte si jednoduchý tunel za pár korun

Chcete zeleninu v zimě i bez skleníku? Vyrobt…

Jednoduchá konstrukce z kovových obručí a tkaniny pomůže nejen prodloužit vegetační období, ale dokáže zeleninu udržet v bezpečí před škůdci. Výhodou je snadná manipulace a nízká pořizovací cena.

21.  1.  2022 |
Lucie Kořistová
Fóliovník
Zahradnické tipy na zimu: Co můžeme pěstovat a vysévat v lednu a v únoru i u nás doma

Zahradnické tipy na zimu: Co můžeme pěstovat …

S příchodem nového roku se dny pomalu začaly prodlužovat. A i když to bude trvat ještě dlouho, než přijde jaro, zahradníci už nemusí sedět s rukama v klíně, ale mohou spustit přípravné práce na novou zahradní sezonu.

23.  1.  2022 |
Lucie Kořistová
Sazenice
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

30.  12.  2021 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářVýživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdci