vytisknout velikost písma 7 tipů, jak vybrat ten nejlepší zahradní gril

Sluníčko začíná pálit, léto je za dveřmi. Co k němu patří, kromě bazénu, koupání a dovolené? Vůně grilovaného masa, zeleniny, párků. Že ještě nemáte zahradní gril? Nejvyšší čas to změnit. Poradíme vám, jak takový gril na zahradu vybrat.

Gril je v poslední době nedílnou součástí mnoha zahrad, teras i balkonů. Jak by také ne. K létu posezení nad talířem dobrot a sklenkou dobrého pití prostě patří.

Na čem při výběru zahradního grilu záleží?

Mohlo by se zdát, že stačí zajít do obchodu a za pár minut odcházíte s krabicí v ruce a jiskřičkami v očích. Jenže výběr zahradních grilů je široký a dost možná odejdete zklamaní, že jste si prostě nedokázali vybrat. Co si tedy rozmyslet před tím, než do obchodu vůbec vyrazíte?

Nejprve si odpovězte na otázky ohledně používání grilu

  • Jak často a pro kolik lidí budete grilovat?

  • Kde budete gril používat?

  • Vadí vám manipulace s otevřeným ohněm nebo plynovými a propanbutanovými lahvemi?

  • Kolik jste ochotni do grilu investovat?

  • Na čem vám při grilování záleží? Jde o chuť jídla, nebo zdravou přípravu?

Klepněte pro větší obrázek

Jaký typ grilu preferujete?

Už dávno neplatí, že buď budete opékat nad ohněm, nebo si pořídíte gril na dřevo. Nabídka je dneska o hodně lákavější. Vybírat totiž můžete mezi zahradním ohništěm, plynovým grilem, elektrickým grilem (ten je vhodný do bytu nebo na terasu), grilem na dřevěné uhlí a lávovým grilem. Novinkou jsou peletové grily. Ty už jsou ale poměrně drahé.

Plynový gril

Záleží vám na chuti i zdravé přípravě pokrmů? Volbou číslo jedna by pro vás měl být plynový gril. Snadno se obsluhuje, můžete u něj regulovat teplotu, příprava jídla je poměrně rychlá. Za originální chutí masa stojí skutečnost, že tuk odkapává na flvorizéry a z nich se odpařuje zase do jídla.

Gril na dřevěné uhlí

Klasika, která nikdy nezklame. Jen příznivci zdravého stravování mu právě neholdují. Tuk totiž odkapává na uhlí a z grilu se pak valí kouř. Výhodou jsou nižší pořizovací náklady, snadná obsluha a specifická chuť pokrmů. Navíc nemusíte manipulovat s plynovými lahvemi, postačí vám dřevěné uhlí nebo grilovací brikety.

Zahradní ohniště

Nedáte dopustit na plápolající plamínky? Chcete si špekáček nebo párek ogrilovat pěkně po staru, na klacku? Poohlédněte se po zahradním ohništi. Můžete ho přenášet, místo pro něj najdete na každé zahradě.

Lávový plynový gril

Chcete si užít nezaměnitelnou chuť grilovaného masa, ale nechcete slevit ze svého pohodlí? Proč neustále stát nad grilem a hlídat, jestli se něco nepřepéká a nepřipaluje? Pouvažujte nad koupí lávového grilu. Mezi jeho velké výhody patří stálá teplota lávových grilů a samočistící vlastnosti lávových kamenů.

Klepněte pro větší obrázek

Výběrem grilu to nekončí

Gril už jste si vybrali? Výborně! Nezapomeňte si k němu ale pořídit také další příslušenství v podobě grilovacího nářadí, ochranného obalu na gril, rukavic na grilování, grilovacího roštu a třeba také formičky na hamburgry.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak uskladnit dřevo na topení? 30 nápadů na originální dřevníky, za něž se nebudete stydět

Jak uskladnit dřevo na topení? 30 nápadů na o…

Pokud doma topíte dřevem, určitě řešíte, kam a jak uskladnit palivové dříví. Dřevo se sice dá vyskládat do nevzhledných stěn, ale proč by vám měly hyzdit pozemek? Povyšte skládání dřeva na umění a své zásoby uchovávejte tak, aby vás pohled na ně těšil. Zapojit fantazii se vyplatí i v případě, že potřebujete uskladnit jen pár polínek na grilování.

21.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Palivové dříví
Potřebujete schovat popelnici? 25 nápadů, jak jí vytvořit vkusný přístřešek

Potřebujete schovat popelnici? 25 nápadů, jak…

Bez ohledu na to, jak moc máte popelnici čistou, pořád je to jen nevzhledná nádoba, která ruší při pohledu na vaši krásnou a udržovanou zahradu. Změňte to a vybudujte přístřešek, na který bude určitě hezčí pohled. Prohledali jsme Pinterest a máme pro vás ty nejlepší nápady.

15.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Popelnice
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Masopusty 2023 v ČR: Které byste si neměli nechat ujít?

Masopusty 2023 v ČR: Které byste si neměli ne…

Dlouho očekávané období veselení a hodování je tu! Pokud se rádi bavíte, milujete karnevaly, průvody masek a klasické české zabijačkové pochoutky, nenechte si ujít některý z masopustů, které se budou konat! Zmapovali jsme pro vás situaci po celé České republice a našli ty nejzajímavější.

24.  1.  2023 |
Kateřina HradováJakub Švec inf
MasopustZábavaVolný čas
Květináč s mozaikou: Nádherná dekorace, kterou zvládnete vytvořit sami

Květináč s mozaikou: Nádherná dekorace, ktero…

Mozaikový květináč je vkusnou dekorací, ale i úžasným dárkem. Vytvoříte ji snadno z obkladaček, které vám zbyly po rekonstrukci koupelny, zužitkovat můžete i rozbité porcelánové talíře či hrnečky.

14.  1.  2023 |
Lucie Kořistová
Mozaika