vytisknout velikost písma 7 tipů, jak vybrat ten nejlepší zahradní gril

Sluníčko začíná pálit, léto je za dveřmi. Co k němu patří, kromě bazénu, koupání a dovolené? Vůně grilovaného masa, zeleniny, párků. Že ještě nemáte zahradní gril? Nejvyšší čas to změnit. Poradíme vám, jak takový gril na zahradu vybrat.
7 tipů, jak vybrat ten nejlepší zahradní gril

Gril je v poslední době nedílnou součástí mnoha zahrad, teras i balkonů. Jak by také ne. K létu posezení nad talířem dobrot a sklenkou dobrého pití prostě patří.

Na čem při výběru zahradního grilu záleží?

Mohlo by se zdát, že stačí zajít do obchodu a za pár minut odcházíte s krabicí v ruce a jiskřičkami v očích. Jenže výběr zahradních grilů je široký a dost možná odejdete zklamaní, že jste si prostě nedokázali vybrat. Co si tedy rozmyslet před tím, než do obchodu vůbec vyrazíte?

Nejprve si odpovězte na otázky ohledně používání grilu

  • Jak často a pro kolik lidí budete grilovat?

  • Kde budete gril používat?

  • Vadí vám manipulace s otevřeným ohněm nebo plynovými a propanbutanovými lahvemi?

  • Kolik jste ochotni do grilu investovat?

  • Na čem vám při grilování záleží? Jde o chuť jídla, nebo zdravou přípravu?

Klepněte pro větší obrázek

Jaký typ grilu preferujete?

Už dávno neplatí, že buď budete opékat nad ohněm, nebo si pořídíte gril na dřevo. Nabídka je dneska o hodně lákavější. Vybírat totiž můžete mezi zahradním ohništěm, plynovým grilem, elektrickým grilem (ten je vhodný do bytu nebo na terasu), grilem na dřevěné uhlí a lávovým grilem. Novinkou jsou peletové grily. Ty už jsou ale poměrně drahé.

Plynový gril

Záleží vám na chuti i zdravé přípravě pokrmů? Volbou číslo jedna by pro vás měl být plynový gril. Snadno se obsluhuje, můžete u něj regulovat teplotu, příprava jídla je poměrně rychlá. Za originální chutí masa stojí skutečnost, že tuk odkapává na flvorizéry a z nich se odpařuje zase do jídla.

Gril na dřevěné uhlí

Klasika, která nikdy nezklame. Jen příznivci zdravého stravování mu právě neholdují. Tuk totiž odkapává na uhlí a z grilu se pak valí kouř. Výhodou jsou nižší pořizovací náklady, snadná obsluha a specifická chuť pokrmů. Navíc nemusíte manipulovat s plynovými lahvemi, postačí vám dřevěné uhlí nebo grilovací brikety.

Zahradní ohniště

Nedáte dopustit na plápolající plamínky? Chcete si špekáček nebo párek ogrilovat pěkně po staru, na klacku? Poohlédněte se po zahradním ohništi. Můžete ho přenášet, místo pro něj najdete na každé zahradě.

Lávový plynový gril

Chcete si užít nezaměnitelnou chuť grilovaného masa, ale nechcete slevit ze svého pohodlí? Proč neustále stát nad grilem a hlídat, jestli se něco nepřepéká a nepřipaluje? Pouvažujte nad koupí lávového grilu. Mezi jeho velké výhody patří stálá teplota lávových grilů a samočistící vlastnosti lávových kamenů.

Klepněte pro větší obrázek

Výběrem grilu to nekončí

Gril už jste si vybrali? Výborně! Nezapomeňte si k němu ale pořídit také další příslušenství v podobě grilovacího nářadí, ochranného obalu na gril, rukavic na grilování, grilovacího roštu a třeba také formičky na hamburgry.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

V posledních dnech prší, není žádné extrémní vedro, a tak se můžeme těšit na první houby. V Česku už rostou hřiby i kozáky, nicméně pro některé druhy hub je pořád ještě sucho. Také v některých oblastech republiky je natolik suchá půda, že na houby nemá smysl vyrážet. Kde tedy už letos sbírat houby?

3.  6.  2020 |
Mšice útočí, braňte své rostliny. Pomůžou berušky, ocet či mléko

Mšice útočí, braňte své rostliny. Pomůžou ber…

Mšice dokáží svým urputným sáním rostlinu zcela zničit, takže když se objeví, je třeba proti nim okamžitě zakročit. Než sáhnete po chemii, vyzkoušejte tyhle ekologické prostředky.

5.  7.  2020 |
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

22.  6.  2020 |
Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

17.  6.  2020 |
Vypěstujte si chutné a zdravé plody muchovníku

Vypěstujte si chutné a zdravé plody muchovník…

Z téměř neznámého keře se u nás během posledních let stala oblíbená stálice našich zahrad. Muchovník je totiž velmi nenáročný a bude vám růst v podstatě kdekoli. Co byste o jeho pěstování i tak měli vědět a jak zpracovat jeho plody?

30.  6.  2020 |