vytisknout velikost písma 35 nádherných dekorací na stěnu do pětistovky. Víme, kde nakupovat

Krásnou a útulnou atmosféru vytvářejí maličkosti, jako jsou například dekorace na stěnu. Ať už jste příznivci jakéhokoliv stylu, tady v galerii v úvodu článku najdete zajímavé dekorace do pětistovky. A když vás přestanou bavit, jednoduše je vyměníte.

Doma by se měl každý cítit dobře. K tomu může posloužit i vhodná kombinace dekorací, která pomůže vytvořit domov příjemný, útulný a inspirativní. Při výběru vhodných prvků neopomínejte dekorace na zeď. Bez nich jsou stěny příliš holé a nudné a byl by hřích to tak nechat. Až budete interiér navrhovat, vezměte v potaz hlavně svou osobnost a vkus, tomu přizpůsobte doplňky. Je jedno, zda vám sedí klasika, romantický či minimalistický styl – na trhu najdete dostatek dekorací pro všechny.

Zútulněte si domov a vytvořte si krásnou vázu. Máme pro vás inspiraci

Zútulněte si domov a vytvořte si krásnou vázu. Máme pro vás inspiraci

Nejzajímavější místností, která si přímo o dekorace říká, je obývací pokoj. Ozdobit ale můžete stěny v téměř v celém bytě, nástěnné dekorace se hodí do předsíně, koupelny, ložnice i dětského pokoje. Není ani dané, kolik kousků máte na zeď pověsit. Líbí-li se vám jednoduchost, postačí jeden či dva. Skvěle ale vypadají i zdi, na kterých je obrázků a dalších dekorací několik.

Nebojte se ani výrazných kousků

Na dekorace se lze zaměřit dvěma způsoby – buď najdete nějaké, které doplní vaši domácnost a dotvoří atmosféru, nebo naopak takové, které přitáhnou pozornost a určí styl celého interiéru. V tom prvním případě berte v potaz vhodné materiály a barvy, aby dekorace dobře pasovaly do interiéru a zároveň ladily s ostatními doplňky. Vybíráte-li solitér, který určí styl celé místnosti, jděte naopak po kontrastu materiálů i barev.

Vybrali jsme pro vás 35 tipů na obrazy, plakáty, cedule, nástěnné samolepky i závěsné dekorace, které nestojí víc než 500, takže když se vám okoukají, snadno je vyměníte. Podívejte se do galerie v úvodu článku. 

Čím vyzdobit domov? Zkuste vlastní umění!

Čím vyzdobit domov? Zkuste vlastní umění!

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Myslíte si, že při chovu slepic či kachen nemůžete využít žádné zlepšováky? Prohledali jsme Pinterest a objevili nápady, jak udělat krmítko i pítko za pár minut, jak z pneumatiky vytvořit popeliště či jak vytvořit výběh pro kachny.

19.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
KachnyDrůbežChov slepic
Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, jak ji uspořádat a vylepšit

Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, …

Věděli jste, že můžete mít zelený tunel z dýní, že rajčata lze pěstovat ve výšce a že na vybarvený zeleninový záhon je stejně krásný pohled jako na květiny? Inspirujte se nejlepšími nápady pro zeleninové záhony, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a vytvořte si letos ještě krásnější zeleninovou zahradu.

11.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Pěstování zeleninyZeleninová zahrádka
Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov či chatka. Inspirujte se!

Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov č…

Bydlení v maringotce či jiném malém prostoru naučí člověka rozpoznat, co z věcí opravdu potřebuje. Pokochejte se, jak krásně a útulně to může vypadat! Pokud koketujete s myšlenkou minimalismu, vyzkoušejte se třeba jen na pár dní zabydlet v maringotce, abyste zjistili, jestli je to pro vás to pravé.

10.  3.  2023 |
Kateřina Hradová
Maringotka
Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů, které vám zvýší úrodu!

Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů,…

Pěstební sezona ve skleníku už brzy začne, je tedy nejvyšší čas vyladit svůj skleník k dokonalosti! Udělejte si nový pracovní stůl, přidejte police a závěsné systémy, které zvýší množství zeleniny, které ve skleníku vypěstujete. Nezapomeňte na větrání a zalévání, aby se rostlinám dobře dařilo.

4.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Zahrada
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika