vytisknout velikost písma 3 tipy, jak si zařídit zahradu, kterou si zamilujete

Léto se pomalu chýlí ke konci, a tak na zahradách trávíme co nejvíce volného času. Jak zahradu zařídit, abyste se v ní cítili dobře a co by na ní rozhodně nemělo chybět?
3 tipy, jak si zařídit zahradu, kterou si zamilujete

Okrasná nebo bylinková?

Zahrada je místem, kde rádi odpočíváme nebo se scházíme s rodinou či přáteli. Každý si svou zahrádku představuje trochu jinak: Někdo na ní pěstuje spoustu okrasných květin, které promění celou plochu v nádhernou, barevnou a voňavou pastvu pro oči, jiný využívá zahradu pro pěstování ovoce, zeleniny, nebo bylinek. Na zahradu si můžete dát pohodlnou houpací síť, lehátko, bazén, nebo třeba jezírko s kapříky. Bez jednoho se ale žádná zahrada neobjede, a tím je zahradní nábytek.

Místo, pro sezení i grilování

Srdce zahrady tvoří jednoznačně místo pro sezení. Právě tady by neměl chybět velký stůl a zahradní židle. V dnešní době není problém zajistit si elektrické rozvody i na zahradě, takže si bez problémů můžete na zahradu umístit také osvětlení. Terasa, případně jiné místo, které si určíte jako místo setkávání by mělo být kryté. Přístřešek vás ochrání jak před deštěm, tak před přímým sluncem. Díky tomu si pak na zahradě budete moci užívat za jakéhokoli počasí.

Plynové grily stále vedou

Nezapomeňte ani na kvalitní gril. Mezi nejoblíbenější typy stále patří plynové grily, protože se s nimi velmi snadno manipuluje, maso na nich ugrilujete jednoduše a jídlo má zároveň typickou vůni a chuť. Navíc stačí, když gril mimo sezónu přikryjete a umístíte pod střechu.

Chraňte svůj dům i svou zahradu

Každé vybavení něco stojí a speciálně v případě domu se zahradou byste rozhodně neměli zapomínat na pojištění domácnosti. Vybavení vám během letní sezóny mohou poničit například kroupy, silný vítr nebo vandalové, kteří se čas od času vkrádají především do opuštěných chat nebo chalup. Právě sezónní rekreační domy bývají častým terčem zlodějů nebo vandalů. Nejen zařízení uvnitř domu, ale právě i na zahradě byste si měli dobře pojistit a chránit. Peníze navíc dostanete od pojišťovny i v případě, že je pachatel škod neznámý.

Potřebujete instalatéra nebo elektrikáře? Asistenční služba vám ho zajistí

Součástí pojištění domácnosti jsou i asistenční služby. Ty vám pomohou v případě, že si například zabouchnete dveře a k jejich odemčení budete potřebovat zámečníka. Při havárii k vám pojišťovna pošle instalatéra, topenáře, kominíka nebo elektrikáře podle toho, jaké služby budete potřebovat. Rozbije se vám z ničeho nic lednice, sporák nebo televize? I v tomto případě vám asistenční služba ČSOB Pojišťovny zajistí servis vašeho elektrospotřebiče.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Kouzelné Vánoce v retro stylu: Podívejte se na ty nejkrásnější ozdoby

Kouzelné Vánoce v retro stylu: Podívejte se n…

Retro styl je zpět. A to nejen v bytovém designu. Do módy se vrátily i tradiční vánoční ozdoby, které si pamatujete z dětství. Našli jsme pro vás ty nejkrásnější. Inspirujte se ve fotogalerii a podívejte se, za kolik se nové retro ozdoby dají sehnat.

12.  11.  2019 |
Čerimoja: Seznamte se s nejlahodnějším ovocem světa. Jak ho správně jíst a pěstovat?

Čerimoja: Seznamte se s nejlahodnějším ovocem…

Že jste ji ještě neochutnali? Pak to určitě udělejte! Cherimoya anona neboli také čerimoja totiž chutná skutečně božsky. Prozradíme vám, jakou v obchodě vybrat i jak ji jíst. A navíc si z jejích semen můžete vypěstovat vlastní sazenice.

16.  11.  2019 |