vytisknout velikost písma 10 rad, jak v pohodě zvládnout rekonstrukci domu a ušetřit

Rekonstrukce domu může být docela náročná. Je toho totiž tolik, co je třeba mít na paměti, než se pustíte do velké proměny. Ať už chcete modernizovat starý dům, nebo si ho přizpůsobit tak, aby vyhovoval vašim potřebám, připravili jsme seznam toho, na co je třeba při renovaci pamatovat.

Renovaci je třeba řádně promyslet

„Rekonstrukce je hodně pracná a náročná, ale může být i zábavná a obohacující,“ říká odborník na domácí úložné prostory Danny Watson. Podle něj mezi čtyři nejčastěji rekonstruované místnosti patří kuchyně, koupelna, ložnice a garáž a lidé se též zaměřují na nové bezpečnostní systémy. Než se pustíte do plánování rekonstrukce, doporučuje odborník uvědomit si, kolik máte vlastně věcí a co budete tedy v budoucnu potřebovat. 

Renovaci domu je totiž třeba řádně promyslet, a to nejlépe od začátku. „Pokud neumíte kreslit nebo používat počítačové programy, využijte barevnou lepicí pásku, kterou si naznačíte nové půdorysy místností, abyste si vše uměli představit. Zjistíte tak, zda není třeba na poslední chvíli udělat nějaké úpravy projektu,“ radí interiérová designérka Kate Lesterová.

Oprava domu se může pěkně prodražit. Existují ale způsoby, jak si splnit sny o dokonalém bydlení, aniž byste museli vykrást banku. „Nová výmalba a výměna nábytku je v možnostech většiny lidí,“ domnívá se Watson. Také provedení některých prací svépomocí je cestou, jak snížit náklady. „Například toužíte-li po nových dveřích – natřete ty staré a vyměňte kování. Hned budou vypadat jako nové,“ radí Watson.

10 triků na vylepšení domácnosti, které zvládnete sami, hned a za pár korun

10 triků na vylepšení domácnosti, které zvládnete sami, hned a za pár korun

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Adventní výzdoba truhlíků: Která je nejkrásnější? Nechte se inspirovat

Adventní výzdoba truhlíků: Která je nejkrásně…

Než se nadějeme, bude tu advent. Připravte se na něj včas a promyslete si, jak bude vypadat adventní výzdoba truhlíků, které máte na oknech. Prohlédněte si galerii vybraných fotografií z Pinterestu a vyberte si, v jakém stylu vaše adventní výzdoba letos bude.

12.  11.  2022 |
Kateřina Hradová
Domácnost
Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na stromeček ze škrobu a jedlé sody

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na strom…

Znáte studený porcelán? Je to lehká, tvárná hmota, která skvěle vypadá, a co je úžasné, připravíte ji doma za pár korun jen ze dvou ingrediencí ze spíže. Vyzkoušejte to! Poradíme vám, jak si ze studeného porcelánu vytvořit vánoční ozdoby.

15.  11.  2022 |
Lenka Chvostová
Studený porcelánDIYDekoraceVýrobaVánoce
Adventní výzdobu si letos vytvořte sami: Nejkrásnější dekorace z klacíků a větví

Adventní výzdobu si letos vytvořte sami: Nejk…

Vyrazte si do lesa na procházku a nasbírejte pár pěkných rovných větví. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější adventní dekorace, které z nich můžete vyrobit.

20.  11.  2022 |
Lucie Kořistová
Adventní výzdoba
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám však muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

16.  11.  2022 |
Karolína Tomášková
Muškáty
Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte si ho za pár korun!

Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte…

Letos vychází začátek adventu na neděli 27. listopadu. Včas si proto nezapomeňte připravit adventní věnec, abyste na něm mohli zapálit první svíčku. Chtěli byste ho vytvořit sami, ale nevíte jak? Poradíme vám! Vyrobit ho můžete rychle a levně, navíc jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek adventních věnců v naší fotogalerii!

22.  11.  2022 |
Lenka Chvostová
Adventní věnecVánoce 2017VěnecDIYDekoraceVýrobaInteriérVánoce