O tématu Chryzantémy jsme již napsali řadu článků. Dozvíte se z nich všechny důležité informace.
Někdy chceme čerstvé květiny darovat, jindy si je kupujeme pro sebe ke zkrášlení domova. Jak se nespálit a dobře vybrat, ať už nákup květin probíhá fyzicky, nebo on-line? A s jakou cenou za kytici počítat?
Balkón může být i na podzim plný květů, pokud nahradíme dožívající letničky výsadbou rostlin, které odolají plískanicím a prvním mrazíkům. Poradíme vám, jak prázdné truhlíky rozzářit, aby byl balkón hřejivý a útulný.
Astry s množstvím tvarů, velikostí a barev byly v polovině 19. století všeobecně rozšířeným druhem hlavně v selských zahradách střední Evropy. Navzdory všem moderním trendům tam zůstaly dodnes.
Chryzantémy mají různé barvy i tvary květů. Uplatní se nejen v zahradách, ale i jako hrnkové rostliny a mnohé z nich jsou mrazuvzdorné.
Chcete psovi i kočce dopřát letní pobyt na zahradě, aby se cítili dobře? Naše tipy vám poradí, jak přizpůsobit prostředí, aby neničili úrodu, nehrabali na záhonech a neměli kožíšky plné klíšťat.
Dnes vám nabídneme pár tipů, jak vytvořit zajímavou, a přitom jednoduchou zahradu založenou na tradičních druzích rostlin, jež od nás nebudou vyžadovat speciální pěstitelské postupy.
Památka zesnulých. Den, kdy chodíme zdobit hroby našich blízkých a vzpomínáme na ně. Zkuste si zhotovit dušičkovou výzdobu sami! Vkusné aranžmá vytvoříte lehce a ještě ušetříte.
Barevné listí brzy vystřídá v zahradě i celé přírodě pestré květy. Chcete-li pozdržet jejich pomíjivost, usušte je a použijte pro podzimní a zimní výzdobu interiéru.
Množství trvalek, jejichž květy se hodí do vázy, je úctyhodné. Poradíme vám, podle čeho si jednotlivé druhy vybrat, jak je vypěstovat a dále se o ně starat. Rozkvetlé záhony vám budou odměnou za péči, kterou jim věnujete.
Tvoří součást vašeho obydlí alespoň někdy živé rostliny umístěné ve váze? Pokud ano, nenechte si ujít pomyslnou prohlídku jednotlivých místností. Poradíme vám, jaké květiny do které zvolit a jak je naaranžovat tak, aby byl výsledný efekt co nejlepší.
Do zahrad se pomalu vkrádá nostalgie podzimu, letničky dokvétají a na záhonech zůstávají ozdobou pestré barvy některých trvalek. Víte, které jsou nejznámější a nejoblíbenější? Ano, trvalé astry a chryzantémy.
Podobná témata: Růže, Voskovka, Květ, Truhlík, Ochrana a péče, Rez, Kytice, Bakterie, Hortenzie, Floristika, Výstava, Dřín obecný, Recepty, Pěstování, Krásnohlávek, Inspirace, Levandule, Ostatní články, Zahrádkářův diář, Nože
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?