Bonsaje pokojové i venkovní dnes koupíte v každém květinářství či hobbymarketu. Jejich pěstování má však svá specifika, a kdo je nezná, o rostliny patrně brzy přijde. Pomůžeme vám zorientovat se v jejich potřebách a nárocích.
Mohlo by vás také zajímat: Exotika, Pěstování, Ochrana a péče
Upravit si zahradu v japonském stylu není problém, pokud máte cit pro řád a harmonii. Výhodou je, že krásná zenová zahrada může být i na velmi malé ploše.
Koupit si bonsaj je velmi lákavé, jsou velmi dekorativní a mnoho lidí se domnívá, že potřebují stejnou péči jako kterákoliv pokojová rostlina. Opak je pravdou.
Kokedama je speciální způsob pěstování rostlin pocházející z Japonska. Funkci květináče při něm plní mech a ručně upletená síťka, která zase brání vypadávání zeminy. Aranžmá i péči zvládne i začátečník.
Možná že i vám rostou na zahradě rostliny, které lze použít jako výborné hnojivo – stačí jen vědět, jak je zpracovat. Jejich využití s sebou nese hned několik výhod: hnojivo máte zadarmo a do vaší zahrady nepřibude žádná dávka chemie.
Uvažujete o nové rostlině, která by se hodila na balkon, terasu či do zimní zahrady? Mohl by jí být granátovník. Po celou sezonu kvete zářivě oranžovočervenými květy a možná vás překvapí i svými plody, granátovými jablíčky.
Milovníci bonsají a východní kultury si přijdou na své v pražské Botanické zahradě v Troji. Mezinárodní výstava bonsají se koná tradičně v květnu a pokaždé jsou na ní vidět nové přírůstky.
Krásnou, silnou a doslova pohlcující vůni linoucí se halou výstaviště v Lysé nad Labem nasával nos. Oči se kochaly nádhernými květy, uši vnímaly hudbu. Návštěvníci se na výstavě Květy 2009 cítili, jako by vešli do pohádky.
Líbí se vám bonsaje? Rádi byste o nich věděli více a prohlédli si nějakou bonsaj pořádně zblízka? V Botanické zahradě v Troji probíhá Mezinárodní výstava bonsají, jejíž hodnocení vám spolu s informacemi o jejím konání přinášíme.
Založit zahradu podle vlastních představ dá mnoho práce. Té nelitoval Pavel Šimon, jehož japonská kamenná zahrada, v níž najdete rozličné bonsaje v netypických miskách, se nachází ve Sněžném u Nového Města na Moravě.
Pro ty, jež nadchla krása bonsají, je určena nová kniha Kamily Skálové Pěstujeme a tvarujeme bonsaje. Poradí všem, kdo si takovou rostlinu chtějí pořídit, i těm, kdo ji už mají, ale neví si s ní rady.
Zdálo by se, že věnovat pod stromeček pěkný dárek tomu, kdo má nějakého koníčka, nebude zas takový problém. Při bližším pohledu zjistíte, kolik možností je – a z nich si vybrat je možná ta hlavní potíž.
Japonci se věnují bonsajím již od šestého století. Za tu dobu jejich pěstování zjednodušili, zdokonalili a vypracovali klasické styly bonsají. Není divu, že právě zde můžete navštívit různé výstavy a muzea.
Tak, jako se růži říká královna zahrad, může se fuchsie honosit pojmenováním královna balkónových květin. Pestrá paleta barev a rozmanitost květů zdobí v létě záhony, balkóny i okna.
Podobná témata: Drobné ovoce, Zahrada, Trvalky, Bylinky, Zdraví, Kopřiva, Exotika, Zajímavosti, Filodendron, Japonská zahrada, Floristika, Návod, Letničky a dvouletky, Zahradní rostliny, Skořápkoviny, Zahrady, Kokedama, Pesto, Zelenina, Slepice
Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.
Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.
Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.
Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!
Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?