Přečtěte si zajímavé redakční články, které se věnují tématu Bez chemie.
Chcete mít na zahradě anglický trávník? Hustý, dokonale střižený, a především bez plevele? Pampelišky, jitrocel, jetel, řebříček nebo sedmikrásky jsou sice rostliny půvabné, ale objeví-li se v trávníku, rychle se rozrůstají, což je nežádoucí. Přečtěte si proto, co na plevel v trávníku platí a jak se ho zbavit.
Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.
Mšice dokáží svým urputným sáním rostlinu zcela zničit, takže když se objeví, je třeba proti nim okamžitě zakročit. Než sáhnete po chemii, vyzkoušejte tyhle ekologické prostředky.
Jako postřik proti mšicím vyzkoušejte účinný tabákový výluh, jehož fungování jsme ověřili. Poradíme vám, jak ho uvařit a kdy a jak správně aplikovat. Pokud máte mšice zatím jen na jedné rostlině, postačí vám pouze 30 gramů tabáku.
Jedna věc je slimáky likvidovat, druhá ale ochránit svou zeleninu či ovoce. Jen kombinace obou metod vám zajistí bohatou úrodu. Prostě nezbývá, než svou úrodu před jejich invazí bránit.
Jahody, maliny, ostružiny, angrešt, rybíz, kanadské a kamčatské borůvky, brusinky, arónie, aktinidie, dřín, rakytník a další, méně známé drobné ovoce, můžete na zahradě pěstovat bez použití chemických prostředků. Jak na to?
Stane se to raz dva. Stačí neopatrný pohyb, trocha nepozornosti a malér je na světě. A protože červené víno dokáže napáchat nenapravitelné škody, máme pro vás pár praktických tipů, jak se skvrn bez následků zbavit.
Neodtéká vám odpad v kuchyni nebo koupelně a navíc se z něj line nevábný zápach? Instalatéra nevolejte! Díky našim radám si s tím poradíte sami.
Plánujete velký jarní úklid? Máte pocit, že už se doma nemůžete hnout a chystáte se dělat pořádek? Máme pro vás pár zajímavých rad a osvědčených tipů, které vám práci ulehčí.
Také vás trápí usazená mastnota na kuchyňské lince? Zaschlý lepivý olej se vodou ani čisticími prostředky odstranit nedá. Pokud ovšem neznáte jednoduchý trik populární americké odbornice na úklid. A my vám ho prozradíme!
Praní v pračce může zkomplikovat vodní kámen, zápach i plíseň. A to dokonce natolik, že pračka přestane fungovat. Pak nezbývá než zavolat opraváře a opravu zaplatit. Víte, co dělat, abyste tomu předešli? Pračku je třeba občas vyčistit. Poradíme vám, jak to udělat bez zbytečných nákladů, jen s tím, co máte běžně doma.
Zkuste se letos při velkém jarním úklidu obejít bez drsných prášků a přípravků plných nejsilnější chemie. Bude to nejspíš levnější, šetrnější k životnímu prostředí a hlavně tak doma vytvoříte mnohem přirozenější ovzduší.
Uvažujete o pěstování zeleniny bez použití chemie? Shrňme si tedy informace o agrotechnice, hnojení i ochraně bio zeleniny. Vysvětlíme si zásady jejího pěstování a chyby, kterých byste se měli vyvarovat.
Podobná témata: Drobné ovoce, Postřik, Zeleninová zahrádka, Šetření, Úroda, Ovocné stromy, Popelnice, Domácnost, Mast, Kvašení, Recept, Plž, Ostružiny, Citron, Dřín obecný, Alergie, Jeřabiny, plíseň, Užitková zahrada, Žaluzie
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?