vytisknout velikost písma Návod: jak si doma vypěstovat ananas

Pochutnáte si rádi na ananasu? Až budete příště konzumovat tento exotický plod, nevyhazujte jeho vrcholovou růžici – zkuste si z ní vypěstovat novou rostlinu, která při dobré péči zaplodí.

Naše čtenářka Dana Věrčáková, které se to podařilo, nám prozradila svůj vyzkoušený postup. Pochvaluje si, že chuť doma vypěstovaného ananasu je výrazně lepší a vůně podstatně intenzivnější než u koupeného. Důvody jsou hned dva: plody určené k exportu se většinou trhají ještě nezralé a hned po sklizni jsou zchlazeny. 

Poskytněte mu prostor 

Počítejte ovšem s tím, že ananasovník, se kterým budete žít alespoň tři roky, než zaplodí, není žádný drobeček. Postupně dosáhne poměrně úctyhodných rozměrů (některé listy jsou přes metr dlouhé), takže pro něj musíte najít místo, kde nebude překážet.

Listy mívají na koncích ostré háčky, což může být problém hlavně v rodinách s malými dětmi. Jako ideální se tak jeví zimní zahrada, v níž ani v nejchladnějších měsících neklesne rtuť teploměru pod patnáct stupňů Celsia. Pokud se pro domácí pěstování ananasovníku rozhodnete, vězte, že pozorní musíte být už v obchodě. 

Klepněte pro větší obrázek
Ananasovník v bytě je v našich podmínkách rarita 

Budoucí úspěch ovlivníte už při nákupu 

„Prvním předpokladem je koupit co nejčerstvější plod. Nezáleží na jeho kráse nebo velikosti, ale na tom, aby měl co nejčerstvěji vypadající, nepomačkanou a neoschlou růžici. Je jedno, jak je velká, její velikost zárukou úspěchu není,“ radí čtenářka. 

 
Růžice musí mít živý, nepoškozený střed (pozor, někdy bývá zcela odstraněný). Když za lístky zatáhnete, nesmí jít volně vytrhnout.
 

Příprava vrcholové růžice před zakořeněním spočívá v jejím oddělení od plodu. Toho nejlépe dosáhnete jejím odkroucením, kdy jednou rukou uchopíte plod a druhou otočíte růžici do strany. Nejde to zrovna lehce, ale Daně Věrčákové se tento postup osvědčil lépe než odříznout celý vršek i se zbytkem dužiny, protože ten později často zahnívá. 

Klepněte pro větší obrázek
Chcete-li se pustit do pěstování ananasu, vybírejte si podle vrcholové růžice 

Po osamostatnění růžice ji opláchněte pod tekoucí vodou, aby se odplavily zbytky šťávy z plodu. Opatrně odtrhejte jeden po druhém dolní malé lístky růžice (alespoň čtyři řady) tak, aby se dole vytvořilo holé místo připomínající holou, tlustou stopku. 

Pokojové rostliny | Úroda | Bromélie | Pěstování | Exotika | Užitečná zahrada | Recepty | Zdraví

Ananasem ku štíhlé linii. A nejen to! Čím a jak nám ještě prospívá? 

Zakořenění je nejjistější ve vodě 

Můžete je posypat růstovým práškovým stimulátorem, ale není to nutné. Nachystejte si takovou sklenici, aby v ní růžice stála takovým způsobem, že spodní holá část bude ponořená asi centimetr až dva ve vodě (nejvhodnější je měkká nebo destilovaná).

Vodu pravidelně dolévejte a růžici umístěte v teplém pokoji mimo dosah slunečních paprsků. Občas zkontrolujte, zda konec růžice nezahnívá. Podle teploty v místnosti a také podle jejího stavu při nákupu pustí za měsíc až za dva poměrně značné množství bílých kořínků. 

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají s pěstováním ananasu naši čtenáři.

„Setkala jsem se i s radou zakořeňovat růžici ve vlhkém perlitu při zakrytí sáčkem pro zvýšení vlhkosti, ale mně se to při jednom pokusu o zakořeňování úplně čerstvé růžice natolik nedařilo, že jsem nakonec přešla na starou vyzkoušenou vodu ve sklenici, kde ananas potom přece jenom zakořenil,“ hodnotí další možnou metodu postupu úspěšná pěstitelka. 

Klepněte pro větší obrázek
Je zajímavé sledovat, jak se plod vyvíjí 

Výsadba je snadná 

Zakořeněnou růžici zasaďte do směsi zahradnického substrátu a říčního písku v poměru 2:1 do rozměrově přiměřeného, ne však příliš velkého květináče. Ananasovník budete ještě jedenkrát přesazovat, konečná velikost květináče ale nebude větší než pětadvacet centimetrů.  

Sázet rostlinu do většího kbelíku je zbytečné, protože je třeba, aby substrát vysychal. Ananasovník umístěte na světlé okno, má rád i spodní teplo, takže se mu bude líbit na parapetu nad ústředním topením. V létě jej můžete letnit, ale chraňte ho před přímým sluncem, které mu zbarví listy dočervena a zastaví růst. Nejlépe mu vyhovuje polostín s ranním sluncem.

Vezměte ale v úvahu, že během letního období dokáže tak vyrůst, že se s ním na podzim poměrně nesnadno vrací zpátky do bytu. „Když jsem se svým prvním ananasovníkem couvala po létě zpět domů, listy svázané šátkem, sotva jsme se tehdy vešli do dveří,“ vzpomíná čtenářka. Překážejí-li listy už moc, lze růžici částečně svázat, aby nebyla rozkleslá do stran.

Staré, úplně dole rostoucí a oschlé listy můžete odříznout nebo odstřihnout. Ananasovník zalévejte měkkou, případně alespoň odstátou vodou až tehdy, když původní substrát dostatečně proschnul, jinak hrozí zahnívání. 

Klepněte pro větší obrázek
Květy naznačují, že se jedná o rostlinu z čeledi broméliovitých  

Zálivka rovnou do růžice 

Ananas patří mezi bromeliovité rostliny, takže zálivkovou vodu je možné nalévat i do listové růžice. To samé platí i pro hnojení. Doporučená hnojiva jsou Kristalon Květ a plod, s úspěchem lze využít i hnojivé tyčinky pro orchideje a bromélie, které zatlačíte do substrátu po obvodu květináče.

Ananas je třeba hnojit celoročně. Zpravidla po třech letech se úspěšný pěstitel dočká plodu, který vyrůstá ze středu rostliny a postupně vystupuje na silné dřevnaté stopce mezi listy. Oboupohlavní květy se opylují samy a postupně se mění ve zdužnatělé lůžko, podobně jako například u jahodníku. Jsou drobné a mají fialovou barvu. 

 
Tip pěstitelky: Celý proces vytvoření plodu se dá v domácích podmínkách urychlit vléváním acetylénové vody do vrcholu rostliny. Po tomto zásahu ananasovník do měsíce vykvete.
Rozpusťte 40 gramů karbidu vápníku v 5 litrech vody a po vyšumění (karbid s vodou reaguje poměrně bouřlivě) roztok nalijte do vrcholu rostliny. V dobrých podmínkách ale toto urychlování není potřeba.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Detail plodu 

Na půl roku vám provoní pokoj 

Doba zrání ananasu trvá kolem pěti až šesti měsíců, přičemž jeho příjemná vůně postupně nabývá na intenzitě. Plod, který je zralý, váží kilogram nebo i více. Během uvedené doby obvykle mateční rostlina vytváří odnože, které se z ní odstraňují až po dozrání plodu. Mohou být různé:

  • terminální: jedná se o vrcholovou růžici;
  • rozeta na bázi terminální: vrcholová růžice vyrůstá těsně pod vrcholovou růžicí u plodu nebo přímo z ní;
  • rozeta na bázi plodenství vyrůstá těsně pod plodem;
  • rozeta v paždí listů na stvolu, který nese plod, se označuje jako slips;
  • rozeta kapas roste těsně na spodku stvolu, který nese plod;
  • rozeta úžlabní vyrůstá z paždí listů hlavního kmene;
  • půdní rozeta vyrůstá v dolní části rostliny rovnou ze substrátu a je nejcennější, protože v době odstranění už má svoje vlastní kořínky, a odpadá tak proces jejího zakořeňování. Tím se dá urychlit nástup do plodenství na dvanáct měsíců. 
Klepněte pro větší obrázek
Růst dceřiné odnože

Domácí ananas vám chutnal víc než kupovaný? Vypěstujte si další! 

Po odplození se mateční rostlina většinou likviduje. V budoucnu by už neplodila, případně by jen tvořila další odnože. K dalšímu pěstování si nechte čerstvou vrcholovou růžici nebo některou z vytvořených rozet. Zakořeňte je obvyklým způsobem.

Čerstvá, nijak nechlazená růžice zakoření ochotně a brzy. Proč byste se do pěstování ananasovníku měli pustit? „Netrpí na žádné choroby ani škůdce a největším úskalím jeho pěstování je přílišná zálivka, která může způsobit uhnití celého kořenového systému a tím i zničení celé rostliny.

Klepněte pro větší obrázek
Rostlina zaplodila, dále můžete pěstovat její odnože  

V domácích podmínkách uzrálý ananas má sladkou, lahodnou chuť, nesrovnatelnou s tím, který si kupujeme v obchodě. Než celý uzraje, provoní vám celý pokoj příjemnou vůní. Za pokus tohle pěstování rozhodně stojí,“ shrnuje Dana Věrčáková.

Foto: Dana Věrčáková

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Nezapomeňte si nastříhat barborky!

Nezapomeňte si nastříhat barborky!

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. S pomocí v tento den natrhaných větviček, označovaných na památku panny a mučednice jako barborky, si svobodná dívka může předpovědět svatbu.

4.  12.  2016 |
Netradiční adventní kalendář vytvoříte z vánoční hvězdy

Netradiční adventní kalendář vytvoříte z váno…

K vánočním svátkům patří i specifická rostlinná výzdoba. K druhům, které zdobí domácnost právě v prosinci, se bezesporu řadí oblíbená poinsettie neboli vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima).

22.  11.  2016 |
Co dělat, aby vánoční kaktus kvetl včas a bohatě

Co dělat, aby vánoční kaktus kvetl včas a boh…

Vánoční kaktus patří k nejznámějším rostlinám, jež o svátcích zdobí svými květy naše domovy. Aby vykvetl včas, nepotřebuje na rozdíl od většiny ostatních druhů žádné komplikované rychlení.

17.  11.  2016 |
Vyrobte si adventní věnec: inspirace tradiční i netradiční

Vyrobte si adventní věnec: inspirace tradiční…

Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si tedy vyrobit vlastní. Snažte se vyjít především z toho, co máte doma či na zahradě a v přírodě k dispozici.

včera |
Návod: jak si doma vypěstovat ananas

Návod: jak si doma vypěstovat ananas

Pochutnáte si rádi na ananasu? Až budete příště konzumovat tento exotický plod, nevyhazujte jeho vrcholovou růžici – zkuste si z ní vypěstovat novou rostlinu, která při dobré péči zaplodí.

19.  9.  2016 |